Nezvládnutá třetí třetina připravila Tygry o první výhru v Tipsport areně

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – V prvním přípravném zápase na ledě Tipsport areny nevyšel Tygrům úplně nejlépe. Úvod zápasu ale žádnou prohru nenaznačoval, Liberečtí totiž po polovině zápasu vedli nad svým sokem z Litvínova 3:1, jenže ve třetí třetině se jejich hra rozpadla a hosté dokonale otočili stav zápasu na 4:3. Dobrým výkonem se blýskl Derner, který v zápase zaznamenal 1+1.

přát., pondělí 30. srpna 2010
3:4
(1:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Derner (Víšek), 30. Rýgl (Nedvěd, Dušek), 30. Ondřej (Derner) – 14. Černošek (Švarný), 45. Bojer (V. Hübl), 48. Černý, 51. V. Hübl (Jareš, Černošek). Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. Diváci: 1041 Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

Pinc – Čakajík, Hunkes, Derner, Moravec, Rýgl, Výtisk, Holub, Trončinský – Hořava, Vak, Kudrna – Klimenta, Nedvěd, Podkonický – Dušek, Plodek, Víšek –Bárta, Špaček, Ondřej.

HC VERVA Litvínov

J. Hübl – Švarný, Kroupa, Jareš, Kousalík, Černošek, Gula, Skuhrovec, Kubát – Bojer, V. Hübl, Jánský – Lukeš, Vopat, Černý – Jenáček, Rindoš, Majdan – Maxa, Gerhát, Kafan.

Do prvního zápasu v Tipsport areně vstoupili Bílí Tygři proti Litvínovu pravou nohou. Ve třetí minutě zápasu totiž Lukáš Derner vypíchnul na vlastní modré čáře rozehrávku hostů a sám přes celé hřiště zakončil celou akci nad beton J. Hübla – 1:0. Liberec byl na začátku mače hodně při chuti a druhý gól mohl přidat po nahrávce Hořavi Plodek, ale nadvakrát severočeského brankáře nepřekonal. Pak o sobě dal opět vědět muž prvních deseti minut zápasu Derner, když od modré trefil tyč litvínovské branky. Chemici se ukázali až v deváté minutě, kdy se šikovně obtočil kolem liberecké svatyně Maxa, Pince ale přechytračit nedokázal.

V polovině první třetiny nabídli Bílí Tygři svou nedisciplinovaností Litvínovu vyrovnání. Na trestnou lavici totiž zamířili Špaček s Rýglem. Žlutočerní zahájili v útočném pásmu pekelný kolotoč a v čase 13:27 bylo srovnáno. Marek Černošek napřáhl od modré a liberecký kapitán Nedvěd si jeho ránu srazil nešťastně do vlastní branky. Pinc proti této teči neměl sebemenší šanci – 1:1. Branka hosty nabudila a brzo se skóre mohlo otočit v jejich prospěch. V. Hübl vyslal Gerháta, ten ale poslal svůj pas těsně nad branku Tygrů. Tři minuty před koncem zápasu si vybral slabší chvilku Pinc, když podcenil nahození ze středního pásma a jen štěstí ho ochránilo před tím, aby Kafan nezasunul puk do prázdné branky.

Začátek druhé periody začal v hodně poklidném tempu a oba týmy se věnovaly spíše defenzivním úkolům. Útočněji se začalo hrát zhruba od osmadvacáté minuty, kdy se Hořava obtočil u mantinelu kolem V. Hübla, předložil přesný pas Kudrnovi, ten ale ležícího J. Hübla nepřekonal. Poté dostal i Liberec možnost dvojnásobné přesilové hry. Na trestnou lavici usedl Švarný a Vopat a vteřinu před nástupem prvního jmenovaného na led šli Tygři opět do vedení. Ukázkovou přesilovkovou kombinaci 5 na 3 zakončil do prázdné branky Martin Rýgl – 2:1. O dvacet vteřin bylo na střídačce trenéra Kalouse ještě veseleji. Derner vystřelil od modré, J. Hübl vyrazil betonem jeho střelu před sebe, kde si na kotouč počkal Zdeněk Ondřej a zametl ho za červenou čáru – 3:1.

Litvínov dostal po chvilce i druhou početní výhodu v zápase, když na trestnou lavici odešli Nedvěd s Výtiskem. Liberečtí ale protentokrát uhájili své pásmo a neodvolili hostům skórovat. V největší šanci se ocitl Jánský, který dostal pěkný pas zpoza branky od V. Hübla. Další branka už ve druhé třetině nepadla, a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Podještědských.

V kabině černožlutých musela být před třetí třetinou pěkná domluva, protože svěřenci trenéra Reichla hráli hned od úvodního hvizdu jako vyměnění. Střela Kroupy z mezikruží ještě trefila horní libereckou tyč, ale Jan Bojer už mířil přesně. Litvínovský forvard si počkal na nahrávku V. Hübla a z otočky se prosadil skrz Pincovy betony – 3:2. Liberec znervózněl a druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 47:07 si švihl krásné sólo přes celé hřiště Jakub Černý, a i když ho Hunkes bránil zuby nehty, dotlačil hostujícího útočníka i s pukem do branky. Rozhodčí bez rozpaků ukázal do branky Tygrů – 3:3.

Třetí branka do liberecké sítě ještě více zmrazila pohyb domácích. Dalším, kdo se na Pince řítil, byl Majdan, ale tygří brankář ukázal své kvality a vyrazil jeho střelu do bezpečí. Rozhodčí ale poté vyloučil dva modrobílé hráče a hostující tým si mohl potřetí v zápase zahrát přesilovou hru 5 na 3. Po chvilkovém obléhání branky domácích se opět měnilo skóre. V čase 50:12 napřáhl od modré Jareš, jeho střela se od tyče odrazila před Pince, ten ale gumovou pryž nedokázal zkrotit, a tak se ke kotouči rychle přihnal Viktor Hübl a propasíroval puk do branky – 3:4. Vyrovnání měl na holi Víšek, ale tváří v tvář J. Hüblovi nedokázal přehodit litvínovského brankáře. Liberec se v posledních minutách snažil o obrat, ale hostující brankář již drama nedopustil. Chemici si tak odvezli tři pomyslné body za výhru 4:3.