O semifinále se bude hrát pod Ještědem! Tygři šestý duel vyhráli po nájezdech

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Václav Baumann

Praha/Liberec - Slavia měla dnes v pražské O2 areně už druhý mečbol série, ale Tygři dokazují, že své jméno nemají pro nic za nic. Právě jako dravé šelmy se bili na ledě soupeře a to až do samostatných nájezdů, které rozhodli svými góly Petr Nedvěd a Tomáš Vak a svými zákroky Tomáš Vošvrda. Ten hájil libereckou klec výtečně po celý zápas, za jeho záda propadly pouze dvě střely Sklenáře. V základní hrací době se za Tygry trefili Nedvěd a Bartovič, zápas nedohrál nebojácný David Štich, který v šedesáté minutě jel bránit spoluhráče Kudrnu proti bitkaři soupeře Vašíčkovi. Série se tedy vrací pod Ještěd, kde bude už ve středu sepsána její poslední kapitola.

ČF6, pondělí 14. března 2011
2:3sn
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Sklenář (Vondrka), 46. Sklenář (Pospíšil, Kadlec) - 9. Nedvěd (Podkonický), 15. Bartovič (Nedvěd, Podkonický), rozhodující nájezd Nedvěd. Rozhodčí: Šír, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:10, navíc Štich (LIB) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 8 165. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Stav série: 3:3.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Kadlec, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Roth, Vašíček, Žižka - Micka, Jelínek, Doležal - Krenželok, Vondrka, Endál - Tomica, Svoboda, Pospíšil - Čermák, Třetina, Sklenář - Jaškin.

Vošvrda - Čakajík, Derner, Holub, Hunkes, Moravec, Štich, Trončinský, Ulrych - Nedvěd, Kudrna, Špaček - Bartovič, Hořava, Podkonický - Klimenta, Ondřej, Vak - Vantuch, Bárta, Ondřej.

Bílí Tygři vlétli do šestého čtvrtfinále jako blesk a hned po minutě se mohli ujmout vedení. To když byl na trestné lavici Micka a Podkonický z rohu kluziště zkoušel překvapit nepříliš dobře postaveného Kopřivu, jenže puk si po odrazu od tyče našel cestu jen mezi betony domácího brankáře, kde ho Kopřiva zalehl.

A tak udeřilo na druhé straně. Stále při vyloučení Micky ujeli Vondrka se Sklenářem, prvně jmenovaný našel před brankou Jakuba Sklenáře, jenž ještě stihl udělat Vošvrdovi kličku a zakončil přesně k tyči.

Ještě v první desetiminutovce ale hosté odpověděli. Po hrubce Jelínka, kterému puk na modré čáře snadno vypíchl Podkonický, našel slovenský útočník před bránou zcela volného Petra Nedvěda, jenž už neměl problém se zakončením do odkryté svatyně.

A pro Liberec bylo ještě veseleji, to když v útočném pásmu vybojoval puk kapitán Nedvěd, postrčil ho na vrchol kruhů na nekrytého Milana Bartoviče, který propálil Kopřivu. Devět vteřin před koncem první třetiny ještě ujížděl Kudrna sám na Kopřivu, ten ale forhendovou kličku vystihl, do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

V úvodu prostřední části chtěli něco s výsledkem udělat i domácí, avšak střela Krenželoka z pravého kruhu těsně minula Vošvrdovu klec. Sešívaní si další velkou šanci připravili v přesilové hře, všechny střely ale pokryl hbitý Vošvrda.

V další šanci byl Endál, jenž se natlačil až před libereckého gólmana, ani natřikrát ale nedokázal puk do hostující sítě dostat, navíc ho pak na brankovišti zpracovali hned dva Bílí Tygři, takže si ještě z akce odnesl šrám na vlastním těle.

Třetí dějství začalo dvěma ataky na kapitána Liberce Petra Nedvěda, zákrok Jelínka, ani současný atak Vašíčka s Vondrkou, rozhodčí nepotrestali. Při hře 4 na 4 se ale mohl Nedvěd rehabilitovat, když vystihl mizernou přihrávku skrz obranné pásmo, sám proti Kopřivovi ale minul jeho branku.

A tak ihned reagovali slávisté. Pospíšilovu střelu od pravého mantinelu Vošvrda vyrazil jen před sebe, kde byl Jakub Sklenář, jenž nadvakrát kotouč dotlačil do hostující klece. Hra se poté překvapivě otevřela, v šanci byl například opět Nedvěd, tentokrát ho ale Kopřiva vyrážečkou vychytal.

Sklenářova formace ale dál přinášela vzruch před hostující klec. Ránu Doležala totiž Vošvrda opět vyrazil před sebe, Sklenáře ale tentokrát při dorážce dobře pokryl Čakajík. Následně ujížděl Svoboda s Vondrkou na jediného beka, Vondrkovu střelu však vytěsnil Vošvrda ramenem do bezpečných míst.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny vyhodil Tomáš Micka nechtěně puk mimo hrací plochu a nabídl tak Tygrům přesilovou hru v nejhorší možný moment zápasu. Liberečtí si vytvořili v druhé polovině početní výhody velký tlak, jenže ho nedokázali přetavit v pořádnou střelu na bránu, Trončinského nahození si Kopřiva hravě pokryl.

V úplném závěru pak navíc hru přerušila velká potyčka mezi Štichem a Vašíčkem. Štich byl podle rozhodčích v bitce aktivnější a dostal o dvě minuty víc než slávistický obránce. Do prodloužení tak šli červenobílí s výhodou jednoho muže navíc, ale stejně jako Tygři při své přesilovce se k vážnějšímu ohrožení Vošvrdy nedostali.

Ve velké šanci byl i po průniku Vantucha Klimenta, ale v pádu poslal puk lehce nad Kopřivovu svatyni. I po prodloužení tak svítily na ukazateli skóre dvě velké dvojky a šlo se na samostatné nájezdy.

Jako první jel liberecký Urban, jenže Kopřiva jeho střelu k pravé tyči vystihl. Následně jel Svoboda, Vošvrdu střelou mezi betony ale nepřekonal. Petr Nedvěd naopak přesnou střelou do šibenice skóroval. Michal Vondrka poté také volil střelu, jenže trefil tyč hostující brány. Rozhodnout mohl Tomáš Vak a povedlo se mu to, položil si totiž Kopřivu a pak mu chladnokrevně přehodil beton. Rozhodující branku si tak připsal kapitán Petr Nedvěd a vrátil sérii naposled do Liberce.