Obrat jako z pohádky! Šesťáci čtyřmi góly v poslední třetině porazili Hvězdu

Date of publication Author Petr Oberreiter

Praha/Liberec - Šestá třída měla v souboji s pražskou Hvězdou namále. Nevyužila svou aktivitu a ani přesilovku 5 na 3, soupeř dvě třetiny udržoval vedení 1:0. Následně však přišla pohledná třetí část, ve které šelmy skórovaly hned čtyřikrát a zvrátily nepříznivý vývoj duelu.

26.kolo, sobota 11. března 2017
1:4
(1:0, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: Petr Oberreiter (Hrabčák), Jakub Ehrenberger (Jansa), Tadeáš Vološín (Hrabčák), Daniel Várady (Nebuželský). Střely na branku: 8:15 (3:8, 3:5, 2:2). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3.

Leško Robert, Stránský Štěpán - DvořákJakub, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Hrabčák Damian, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš

Od začátku zápasu se hrálo svižně a nahoru-dolu, postupem času jsme převzali nadvládu nad ledem a soupeře prakticky neustále tlačili. Bohužel naše snaha vstřelit branku byla opět, jako již tradičně v této sezóně, nedostatečná, třikrát jsme trefili tyčku, nebo jsme stříleli do brankáře. A tak se stalo to, co skoro každý zápas: soupeř nám z ojedinělé šance, v čase 11:17, vstřelil branku. Zápas jsme ale nevzdali a dál bojovali. První třetina skončila za stavu 1:0 pro soupeře.

Druhá perioda už byla vyrovnanější, přinesla mnoho osobních soubojů, a stále se hrál pohledný a rychlý hokej. Ani naše přesilovka 5 ku 3, nepřinesla ovoce, naopak jsme ji sehráli tak špatně, že jsme mohli obdržet druhou branku. Ve druhé třetině branka nepadla.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že zápas otočíme a vyhrajeme. K velkému obratu nastartoval hráče v čase 42:13 brankou z dorážky Petr Oberreiter (Hrabčák). Dál se hrál vyrovnaný hokej, až v čase 52:11 prudkou střelou pod horní tyčku dokonal obrat Jakub Ehrenberger (Jansa), další branku, opět z dorážky vstřelil v čase 53:24 Tadeáš Vološín (Hrabčák). Soupeř se ještě snažil průběh zápasu zvrátit a na závěr hrál powerplay. To se mu ale vymstilo, protože závěrečnou branku vstřelil Daniel Várady (Nebuželský) do prázdné branky přes půl hřiště. Zápas se poté už jen dohrál.

Vítězslav Jankových
„Vstoupili jsme do zápasu dobře. Myslím, že první třetina byla jasně v naší režii. Bruslili jsme a vypracovali jsme si šance, ale projevila se naše bolest, když jsme nedokázali vstřelit gól. Druhá část byla vyrovnanější, bohužel jsme z nešťastné situace inkasovali. Střela byla tečovaná naším obráncem, takže za branku gólman vůbec nemohl. Po dvou třetinách jsme prohrávali 0:1. I nadále jsem klukům věřil, protože jsem viděl, že chtějí, přičemž ve výkonu byla jak kombinace, tak odhodlanost vyhrát. Řekl jsem jim, že mají posledních dvacet minut na to, aby ukázali, že hrát hokej umí. Když se jich ptám, o čem hokej je, jsou mi vždy schopni odpovědět, že je to o bruslení a že se hraje v brzdách. Řekl jsem jim, ať to za dvacet minut předvedou, aby o tom jen nemluvili. Byl jsem rád za to, že se tak stalo a navázali na výkon z memoriálu Jaroslava Kasíka. Dominovali, vyhráli třetinu 4:0. Myslím, že to pro ně bylo ponaučení z toho, že se hokej hraje až do poslední třetiny. Zaslouženě jsme vyhráli.“