Oceláři uštědřili Bílým Tygrům krutý debakl

Date of publication Author Radek Vokál

Další těžkou porážku v extralize utrpěli v pátek Bílí Tygři v duelu s druhým týmem tabulky. Šlo o souboj druhé nejhorší defenzivy a druhé nejlepší ofenzivy a podle toho utkání dopadlo. Bílí Tygři čekají na vítězství už sedm zápasů, v domácím prostředí nevyhráli už šestkrát v řadě. Zápas se vyvíjel nepříznivě už od prvních minut. V čase 1:11 Janků poprvé překonal Koťátka, v šesté minutě skóroval podruhé Marek a do branky šel Falta. Do konce třetiny snížil <b>Angel Krstev</b>, pak už ale stříleli jen hosté. Pokud v sobotu Zlín vyhraje ve Vítkovicích, spadnou Bílí Tygři na předposlední místo tabulky.

, pátek 22. listopadu 2002
1:7
(1:2, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Krstev (Jiří Kudrna) - 2. Janků (Cartelli), 6. Marek (Malinský, L. Procházka), 23. R. Král (Houdek), 29. Polončič (Martynek), 37. Pavelek (Marek, Janků), 40. R. Král (Pletka), 42. Janků (Pavelek). Rozhodčí: Rejthar - Kareš, Bláha. Vyloučení: 4:7, navíc Kropáč (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3823.

Koťátko (6. Falta) - Jiří Hanzlík, Čakajík, R. Pospíšil, Krstev, J. Moravec, Vála, od 26. navíc Kočí, od 41. L. Šmíd - Kropáč, Michal Straka, Kábrt - Rozsíval, Kašpařík, Hájek - V. Novák, Plodek, Jiří Kudrna - Víšek, Musil, S. Procházka.

HC Oceláři Třinec

Horčička - Houdek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Cartelli, Žabka - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Ivan, Martynek, Polončič - Meluzín, od 46. Hašek, Stejskal.

Domácí nastoupili do zápasu opět s Janem Koťátkem v brance a s Pavlem Kašpaříkem v centru druhého útoku. Bílí Tygři byli před zápasem velmi lační po bodech - vždyť za posledních šest utkání získali jeden jediný. Na vítězství byli už také pořádně natěšení liberečtí fanoušci, kteří se vítězství svého týmu ve Svijanské aréně dočkali naposledy 6. října v utkání se Zlínem. V listopadu ale hostili Bílí Tygři na svém ledě samé silné soupeře. Po vedoucím týmu extraligy z Pardubic přijel obhájce titulu, pražská Sparta, a naposledy v pátek vyzvali třinecké Oceláře, bojující o druhou příčku extraligové tabulky.

Stejně jako při posledním domácím debaklu se Slavií, i tentokrát byl ráz utkání daný už od prvních minut. Domácí hned po prvním střídání udělali chybu, obránce Cartelli našel najetého Pavla Janků a Liberec prohrával. Tygři se také dostali do šancí, Horčička se vytáhl proti šancím Plodka, Hanzlíka a Jiřího Kudrny. Branku nedal ani Patrik Rozsíval a pak opět přišel čas pro třineckou výuku produktivity. Jan Marek snadno projel až do útočného pásma, střelou k tyči upravil na 0:2 a Koťátko přenechal místo v brance Pavlu Faltovi. Domácí hokejisté se ale nevzdávali a stále se snažili o kontaktní gól. Musilovu šanci ale Horčička snadno kryl a šanci promarnil i o chvíli později Rozsíval, když nedokázal před odkrytou brankou zpracovat skákající kotouč. Třinec měl pak šanci zvýšit náskok při dvojnásobné přesilovce, ale domácí, kteří jinak v oslabení inkasují často, se ubránili. Do konce třetiny scházely necelé tři minuty, když Angel Krstev objel branku a přesnou střelou snížil na 1:2.

Velmi vidět byl zápase s Třincem druhý útok, který vedla čerstvá posila Pavel Kašpařík. Ten se dostal do velké šance hned v úvodu druhé třetiny, když ho uvolnil Patrik Rozsíval, Horčička ale předvedl jeden ze svých lepších zákroků. Místo vyrovnání ale přišel úder na druhé straně. Ve 23. minutě vystřelil obránce Houdek od modré, Richard Král do jeho střely šikovně vložil hůl a tečí zvýšil na 3:1 pro Třinec. Ve velké šanci se ocitl po návratu z trestné lavice Radoslav Kropáč, jeho střele ale vystavil stop skvělý Horčičkův "semafor". Jako už poněkolikáté v zápase, po neproměněné šanci na jedné straně udeřilo na druhé. V polovině zápasu nabídl soupeři šanci svou chybou na červené Aleš Vála, Martynek zavezl do pásma, vypálil na Faltu a po dorážce se radoval slovinský útočník Gregor Polončič. Domácím se stále nedařilo v útoku a naopak páchali velké chyby ve vlastní defenzivě. V 35. minutě doslova zazdil další velkou šanci Novák a z protiútoku hosté opět zvýšili svůj náskok. Pavel Janků vystřelil, nejistý Falta puk opět neudržel a pro Pavelka už nebylo problémem doklepnout do prázdné branky. Na 1:6 upravil ještě před koncem třetiny domácí bek Moravec, když si srazil do branky přihrávku Richarda Krále od zadního mantinelu.

Hned v 41. minutě se nechal vyloučit Radoslav Kropáč, jehož hákování potrestal sedmým gólem Pavel Janků. Třinecký kanonýr jen nahodil puk skrz houštinu těl na branku a ten skončil za zády překvapeného domácího gólmana. Domácí se stále snažili skóre zkorigovat, ale hosté, jinak známí svou nepříliš pevnou defenzívou, netradičně skvěle bránili. Do listiny střelců se málem zapsal ve 48. minutě Kašpařík, ale trefil jen tyč. Konstrukce branky pomohla o pět minut později i Pavlu Faltovi. Domácí si už žádné větší šance nevytvořili, a když se neprosadila už ani nebezpečná Králova formace, skončilo utkání vysokou porážkou Liberce 1:7.