Oceláři vyloupili Tipsport arenu

Date of publication Author Lukáš Rejmon

L I B E R E C - ve 28. kole 02 ELH poprvé v zakladní části padla Tipsport arena, zásluhou těžké jízdy Ocelářů z Třince. Střeleckou nemohoucnost domácích nezlomil ani nejproduktivnější Tygr <b>Jan Víšek</b>.

28. kolo, úterý 28. listopadu 2006
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Steber (Skořepa). Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 3526. Střely na branku: 38:25.

Hnilička - Jiruš, Kočí, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Hrach - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, Procházka S. - Hruška O., Pabiška, Jech. <b>Trenéři:</b> Mgr. Paleček, Čermák, Kapoun.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Kundrátek - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - Steber, Štefanka, Skořepa - Daneček J., Kolusz, Vrba. <b>Trenéři:</b> Juřík, Daneček, Mach.

První třetina

Utkání začalo pro domácí šokem! Po devatenácti vteřinách hry dorazil puk z bezprostřední blízkosti za Hniličkova záda Jan STEBER a Bílí Tygři, stejně tak jako v předešlých domácích zápasech, prohrávali - 0:1. Premiérový gól Jana Stebera v nejvyšší domácí soutěži Tygry zmrazil jen na malou chvíli. První vážnější závar v obranném pásmu Ocelářů vyřešil tvrdou střelou Martin Rýgl, Vojtek však betonem vyrazil. Slepými náboji měl nabito i Krstev a vyrovnáním neskončil ani další Rýglův projektil od modré. V 7. minutě spálil první velkou příležitost Severočechů Novák, který z prostoru mezi kruhy dobrou ranou Vojtka nepřekonal.

V polovině první části hry nadělala práci třineckému brankáři dělovka Čutty i následná dorážka Plodka. Liberečtí byli v tlaku, ke gólu měl blízko Krstev, kterému naservíroval puk Plodek, Vojtek ale zázračně vyrazil. Oceláři mohli potrestat Tygry za jejich nedůraznost v koncovce druhým zásahem v 15. minutě. Vladimír Vůjtek si však musí na svou první branku po návratu do vrcholového hokeje ještě počkat. Jeho nebezpečnou střelu totiž Hnilička vytěsnil mimo tři tyče a ochránil tak svůj tým od další pohromy. V závěru se ještě snažila s nepříznivým vývojem něco udělat druhá útočná formace Libereckých Klimenta, Plodek, Víšek, která dobrou minutu motala hostujícím zadákům hlavy. Jejich nápor zastavila až závěrečná siréna.

Druhá třetina

Druhá třetina začala jepičí přesilovou hrou Ocelářů, která skončila neúspěchem. Ale i po jejím skončení mohli hosté své vedení zvýšit, bomba Semana naštěstí pro Hniličku jen prosvištěla kolem jeho klece. Velké problémy nadělala domácím bekům i přesilová hra ve 25. minutě. Svoji druhou branku mohl přidat Jan Steber, který se po odrazu puku zjevil zcela sám před Hniličkou, tentokrát však libereckého gólmana nepřelstil. Hodně nebezpečná byla i střela Semana. Tygři začali pořádně kousat až v minutě sedmadvacáté. Zíbovu šanci zmařil výborný Vojtek. Následně Rýglova střela od modré prolétla hradbou těl až k volnému Procházkovi, na kterého hostujíci beci zapomněli. Liberecký kapitán místo zakončení zvolil přihrávku podél brankoviště na kanonýra Václava Pletku, který ale trestuhodně minul.

V polovině zápasu napřáhl z ostrého úhlu Krstev, třinecký gólman jeho ránu lapil. Na druhé straně spálil velkou možnost nejproduktivnější hráč hostí Jan Peterek. Ve 34. minutě po vyhraném buly minula jen o chlup Vojtkovu klec jedovka Vaice. Třinečtí velmi dobře bránili střední pásmo a Tygři se do útočné třetiny dostávali jen s obtížemi. V závěru druhého dějství pak ujela do přečíslení dva na jednoho dvojice Tomas - Korhoň, která ale druhou trefu nepřidala. Přesto měli Třinečtí ke druhé brance blízko a to v následné přesilovce pět na tři. Během ní domácí hokejisty podržel Milan Hnilička, který si poradil s několika nebezpečnými pokusy hostů. Vyznamenal se zejména po štiplavé ráně Tomase.

Třetí třetina

Odvrátit první domácí porážku v základní části po neuvěřitelných čtyřiceti zápasech, se snažil na začátku třetí třetiny Jan Víšek, Vojtek byl však k nepřekonání. Na třineckém gólmanovi si poté vylámal zuby i Novák. Třinečtí se soustředili v závěrečné třetině zejména na precizní obranu a Hniličku tak ohrožovali pouze sporadicky. Hosté příliš nehrozili ani v nabídnuté přesilovce po vyloučení Zíba, ve které mohli dokonce inkasovat. Podkonický vybojoval puk, uviděl před brankou najíždějícího Jiruše, který ale rozhodující moment k zakončení prováhal.

Třinec bránil na hranici sebeobětování, dělovku Pletky zastavil vlastním tělem obránce Kroupa. Hosté nepouštěli Tygry do tlaku, ti si proto s obranným valem Ocelářů nevěděli rady. Slezané mohli zasadit definitivní pojistku, proti Vůjtkovi a Martynkovi však zasáhl bravurně Hnilička. Tygři neměli v úterý svůj den. Důkazem střelecké nemohoucnosti byla 55. minuta, kdy tutovku do poloodkryté branky "zazdil" Stanislav Procházka. Martin Vojtek vytáhnul zákrok večera a jeho střelu lapil do rukavice. Liberečtí nechtěli prohrát. V závěru zvýšili aktivitu na nejvyšší obrátky. Stoprocentní příležitost měl dvě minuty před koncem Čutta, kterého našel před brankou úplně volného Novák, ten ale zamířil vysoko nad. Tygři to ještě zkusili v závěru bez brankáře, ale první porážku prakticky po dvou letech na domácím ledě již neodvrátili.