Odveta se nekonala. Tygři z Varů odjíždějí opět s prázdnou

Date of publication Author Martina Válková, Daniel Kot

Karlovy Vary/Liberec - Liberečtí hokejisté jistě měli v úmyslu Energetikům vrátit páteční domácí prohru. Hradby KV arény však odolaly a výběr bohatý na mladou tygří krev se z prostředí nejzápadnějšího celku vrací s porážkou 1:4, a tedy bez bodu již potřetí v sezóně. Jediný gólový zářez si za Liberec připsal Lukáš Krenželok, svou premiéru mezi tyčemi si navíc odbyl exkarlovarský Tomáš Fučík.

play-out4, neděle 15. března 2015

Branky a nahrávky: 1. Bartek (Zadražil), 9. Šmach (Tomeček), 22. Tomeček (Šafář, Harant), 34. Bartek (Duda, Dvořák) – 16. Krenželok (Šimek, Jonák). Rozhodčí: Pavlovič, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 2748. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Závorka) – Dvořák, Deyl, Šafář, Harant, Šmach, Parýzek, Osmík – Bartek, Zadražil, Duda – V. Tomeček, Skuhravý, Micka – Koblasa, R. Hruška, Vachovec – Kohout, Gorčík, Pšurný.

Fučík (Vaněček) – Šimek, Výtisk, Plutnar, Derner, Kolmann, Ulrych, Voráček – Krenželok, Jelínek, Vlach – Urban, Filippi, Bakoš – Jonák, Mikyska, Dlouhý – Miškovský, Kalfiřt, Psota – Hrníčko.

Omlazený kádr Energie vkročil do utkání pravou nohou. Liberečtí sice vyhráli úvodní vhazování, ale chybovali hned při první rozehrávce. Tu naprosto přesně vystihl Matěj Zadražil, který se hravě dostal za libereckou defenzivu a v těsném závěsu ho doplňovalo pravé křídlo první karlovarské formace. A právě bývalého libereckého hráče, Martina Barteka, dostal Zadražil svou přihrávkou do ještě výhodnější pozice. Slovenský ostrostřelec se poté ze snadné pozice z kruhu nemýlil a Fučíka prostřelil poprvé v utkání.

Hra se poté na pár minut uklidnila, ale menší převahu měli stále domácí. Až zhruba po osmi minutách rozjásaly své fanoušky Energetici podruhé. To když defenziva Tygrů v nepříliš složité situaci opět výrazně pochybila. Puku se v mezikruží zmocnil Vojtěch Tomeček, který na sebe natáhl oba obránce a zadovkou uvolnil Ondřeje Šmacha, jehož perfektní svižný úder vyslal puk přesně do růžku soupeřovy klece.

Domácí poté mírně polevili a Liberečtí se začali dostávat více do hry. Miškovský si to hned po druhé inkasované brance šinul sám směrem k Habalovi, ten však jeho forhendový blafák přečetl a nedovolil mu podél tyčky zakončit. Nakonec ale Severočeši dokázali snížit v přesilové hře, kterou si vysloužili za faul karlovarského kapitána Dudy. Vít Jonák se prosmýkl podél hrazení a rychlou kolmicí našel před brankou Lukáše Krenželoka. Ten i s pomocí odrazu od Habala dostal prudkou přihrávku do karlovarské sítě. V závěru třetiny ještě pokusem z mezikruží orazítkoval brankovou konstrukci Vít Jonák, na jednobrankovém vedení Energie po prvním dějstvím to ale nic nezměnilo.

Energetici načali druhou dvacetiminutovku podobně atraktivně, jako tu předchozí. Už po devětadevadesáti vteřinách se totiž mohli radovat potřetí. Šafář dostal puk k Vojtěchovi Tomečkovi, a ten se postaral o zbytek. Elegantní kličkou překvapil jednoho ze soupeřů a tím se definitivně dostal za libereckou obranu. Následně už jen v rychlosti v předbrankovém prostoru zamířil a jen přizvedl puk nad Fučíkova ramena.

Snížit mohli následně však opět hosté. Skuhravý sekal při samostatném úniku Urbana, kterému bylo přiznáno trestné střílení. Zvolil však nerazantní střelu z mezikruží, která navíc mířila přesně do Habalova betonu. Velkou šanci měli také Koblasa s Mickou, kteří svým spoluhráčům společně unikli. Několikrát si vyměnili kotouč, ale když už se zdálo, že má Koblasa Fučíka na lopatě, gólman celou situaci svým zákrokem zachránil.

O pár chvil později už však na karlovarské forwardy Fučík nestačil. Obránce Dvořák vyslal kupředu kapitána Dudu, kterého v tandemu doplnil Bartek. Radek Duda udělal brankáři kličku do bekhendu a puk chytře nechal za sebou. Fučík však reagoval na Dudův pohyb a Martin Bartek mohl zakončovat do odkryté klece. Ve druhé polovině utkání už obě družstva mírně polevila. Avšak hojná účast mladíků v obou kádrech byla příslibem atraktivní podívané i v závěrečné části.

Ta začala opět v režii domácích. Hosté navíc brzy faulovali, a tak měla Energie dvouminutovou početí výhodu. Karlovy Vary sázeli především na dělovky od modré, ale ani jeden z těchto projektilů Fučíka nepřekonal. Poté však po faulech Pšurného a Šafáře, měli dvojnásobnou přesilovou hru hosté. Ale ani oni nijak výrazněji Habala neohrozili. Největší šanci měl ve třetí třetině Radim Hruška, kterého vyslal do úniku Michal Vachovec. Hruška ale mířil ve finální fázi vysoko nad. Stav ve třetí periodě se tak už neměnil a Energetici zvítězili konečným výsledkem 4:1.

play-out4, neděle 15. března 2015

HC Energie Karlovy Vary