Report ze zápasu

Osm minut a bylo po nadějích! Dvacítka nezachytila začátek a třinecký náskok už nedohnala

09.09.2017Jan Kousal

Liberec - Po vítězném vstupu do soutěže proti Vítkovicím se výběr Valdemara Jiruše představil v Home Credit aréně, kde hostil Třinec. Oceláři ale rozhodli utkání třemi brankami v samotném úvodu, a tak si domů odvezli z Podještědí všechny tři body.

2. kolo v So 9.9. 13:30
(1:3, 0:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
HC Oceláři Třinec

Komentář k utkání

Vstup šelem do utkání rozhodně nebyl ideální. Hned zkraje první třetiny šli Liberečtí do tří a Třinec trestal. Po svižné kombinaci Slezanů usměrnil puk za Paříka Matěj Mach a v pokračující přesilovce pět na čtyři vymetl horní růžek tygří klece obránce Ondřej Hrachovský.

Zdálo se, že sprcha, kterou hosté počastovali svěřence Valdemara Jiruše, už nemůže být studenější. Opak byl pravdou! Ondřej Hrachovský necelé dvě minuty po svém prvním zásahu takřka z identického místo propálil Paříka ještě jednou. Pak už se ale Tygři dokázali oklepat. V přesilové hře se prosadil Michal Juščák, jemuž se podařilo lehce zmírnit jinak výsledkově katastrofální první část z pohledu domácích.

Druhé dějství bylo o poznání klidnější než to první. Výrazně ubylo brankových příležitostí, i tak ale o zajímavé momenty nouze nebyla. Hostující kapitán se mohl stát druhým dvoubrankovým střelcem utkání, to by ale svou střelu příklepem z voleje musel usměrnit o pár centimetrů přesněji.

Na druhé straně se o vzruch staral především Albert Janele. Ten nejprve chytře vyhrál buly v útočném pásmu a poslal před bránu puk, který se od jedné z bruslí odrazil jen těsně vedle. Později se snažil dorazit za Štěpánkova záda dělovku Krejsy, ale ani on ani Filip Chlum kotouč za brankovou čáru neprocpali.

Podobné štěstí neměl po přestávce ani hostující Kaukič. Zničehonic se zjevil s pukem na holi před Paříkem, ten se ale vytasil s perfektním zákrokem. Jeho spoluhráči však marně bušili na třinecká obranná vrátka, a tak Kaukičovi jeho neproměněná šance nemusela tolik vadit.

O vzruch se ve třetí třetině staralo především duo Bouřil-Holenda. V prvním případě první jmenovaný našel svého parťáka před bránou zcela osamoceného, ale Štěpánek rychlé zakončení dokázal zneškodnit. Stejně tak i Holendův drzý průnik o pár minut později, a tak Oceláři získali všechny tři body za výhru 3:1.

Valdemar Jiruš

Bílí Tygři Liberec

"Pro nás to bylo nešťastné utkání. Na začátku jsme soupeře pustili do přesilovky pět na tři, soupeř ji zužitkoval a strašně brzy nám odskočil. Ve hře pět na pět jsme hráli vyrovnaně a dostávali jsme se i do šancí. Rozdíl byl v početních výhodách, ve kterých jsme selhali. Dostali jsme obrovskou lekci z produktivity, soupeř vytěžil z minima maximum."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 15. Juščák (Benák, Turský) – 6. Mach (Peterek, Marguš), 6. Hrachovský (Mach), 8. Hrachovský (Przybyla). Rozhodčí: Úlehla – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Aubrecht David0000
Benák Jiří00-12
Beran Lukáš00-10
Bouřil Kryštof0000
Burda Václav0100
Holenda Vojtěch00-10
Chlum Filip0000
Janele Albert0000
Juščák Michal1004
Krejsa Matěj0002
Kunst Vratislav0000
Miročnikov Semjon0000
Nezbeda Tomáš0000
Šír Jan0000
Turský Vítek01-10
Vlach Jiří00-10

Adrien Bartovič oceněn
Hráč šesté třídy Adrien Bartovič byl jako první hráč sportovních tříd oceněn za výkony a vzornou reprezentaci klubu. Odměnou mu bylo to, že před zápasem A týmu nastoupil společně s hráči na ledovou plochu, navíc po boku svého otce Milana Bartoviče. Více si můžete přečíst zde.
pátek 17.11.2017
Pešán o MS juniorů
Liberecký trenér Filip Pešán zhodnotil přípravy na nadcházející mistrovství světa juniorů, na kterém povede českou dvacítku jako hlavní kouč. V nominaci figuruje na pozici náhradníka také Tygr Kryštof Hrabík. Rozhovor si můžete přečíst zde.
čtvrtek 2.11.2017
NHL: Chlapík má 1. bod!
Útočník Filip Chlapík, který si prošel mládežnickými výběry Bílých Tygrů, zaznamenal v NHL první bod při svém premiérovém startu. Stalo se tak v utkání jeho Ottawy proti Philadelphii. Senators nakonec vyhráli 5:4.
pátek 27.10.2017