Osmáci bojovali. Nakonec ale padli v Hradci a zřejmě definitivně se loučí s šancí na první místo

Date of publication Author Petr Duschka

Hradec Králové/Liberec - Závěr ligové soutěže se blíží a starší žáci vyjeli k poslednímu střetnutí proti Mountfieldu, který v ligovém ročníku na jeho ledě ještě neporazili. Začátek první periody vyzníval výrazně pro soupeře, ale druhá půlka již byla v režii Tygrů, díky čemuž ji náš tým vyhrál 2:1. Druhá perioda byla oboustranně vyrovnaná, ale v rozhodujících situacích byl úspěšnější soupeř a tuto část zápasu vyhrál 2:0. Ve třetí třetině se hrálo bez vyložených šancí na obou stranách. Našemu týmu se však již nepodařilo skórovat, a tak odjíždí domů s porážkou.

24.kolo, sobota 18. února 2017
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: Jenčovský (Šťovíček), Vodlan (Měchura). Vyloučení: 4:4.

Krátký Č., Franc Lukáš - Hladík, Duschka, Böhm, Šedivý, Čihák, Vodlan, Měchura, Gajda, Rossmy, Chmelař, Schauer, Jenčovský, Šťovíček, Polák

Jiří Bermann o zlomovém prvku ve hře a následujícím tréninkovém plánu

"Nedokázali jsme si dát finální přihrávku, když jsme se dostali do vyložené šance. Musím říct, že těch bylo hrozně málo z obou stran. Čekal bych, že ze hry v útočném pásmu vytvoříme víc vyložených příležitostí, než jsme si vytvořili. Nemůžu říct, že by nás jejich gólman vychytal. Bezzubě jsme tlačili, ale nebyl z toho moc výstup. Myslím si však, že máme hromadu dobrých hokejistů, kteří se to naučí, jen to chce víc času. Tým mám dobrý, kluci makali, parta byla dobrá a je mi líto hráčů za to, že republika nedopadla. Jsme všichni smutní, ale holt takový je sport. My trenéři jsme koukali na to, že potřebujeme souhru a spolupráci, ale nyní celý měsíc výrazně posílíme tréninky na kvalitu a techniku bruslení. Vždy by se na to měl najít čas, ale během sezóny se tomu hodně věnujeme jen v pondělí a pak třeba ještě někdy v průběhu týdne. Teď speciálně této činnosti věnujeme čas na každém tréninku. Také se zaměříme na drobné věci, na které není v sezóně až tolik času."

Jiří Bermann
„Vedli jsme 1:0 a 2:1, tento stav platil i po první třetině. Bojovali jsme a chtěli jsme, něco tomu ale chybělo... Možná štěstí, možní víc hokejovosti. Klukům nemůžu vůbec nic vytknout, měli nasazení a dřeli šedesát minut, ale Hradec Králové byl šťastnější.“