Osmáci dohnali proti Letcům dvougólovou ztrátu, mají tak alespoň bod

Date of publication Author Petr Duschka

Praha/Liberec - Vstup do utkání, respektive celá první třetina, se našemu týmu vůbec nepovedla. Soupeř bruslil, kombinoval a působil celkově lépe než naši Tygři, kteří v poslední době hledají formu. První třetina skončila oprávněně 2:0 pro Letce. Do druhé třetiny nastoupil zcela jiný tým Tygrů, avšak ve dvacáté čtvrté minutě jsme opět obdrželi branku. Postupem času se hra vyrovnala, což vedlo ke vstřelení dvou kontaktních branek. Soupeř však do konce druhé třetiny ještě jednou skóroval. Ve třetí třetině náš tým přehrával soupeře a tlačil se do gólových příležitostí, ale na druhé straně i protivník hrozil rychlými brejky. V polovině třetí třetiny se podařilo srovnat v rozmezí 29 sekund skóre na 4:4, a tak si odvážíme za remízu alespoň bod.

20.kolo, sobota 14. ledna 2017
4:4
(2:0, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: Gajda (Rossmy), Böhm (Schauer), Gajda (Böhm), Jenčovský. Vyloučení: 5:5.

Krátký Č., Franc - Hladík, Duschka, Šedivý, Böhm, Vodlan, Měchura, Hujer, Jenčovský, Rossmy, Polák, Šťovíček, Gajda, Schauer

Ján Lašák se svým slovenským kolegou Jaroslav Janusem

Jiří Bermann
„Je to pořád stejná písnička: zahrajeme slušně VTM, kde si přihrajeme, má to smysl a vypadá to jako hokej, poté zahrajeme zápas s Hvězdou a přijedeme do Letňan, kde předvedeme toto. Vím, že mám nejlepší mančaft v soutěži, ale musíme to prokázat výsledky, což se nám nedaří. Tentokrát jsme bohužel neměli ani hru, ani výsledek. První třetina byla z naší strany naprosto odevzdaná a trapná, kdy nás Letňany k ničemu nepustily. Stačilo jim přitom pouze napadání. Bruslili a snažili se. Byli lepší, dali nám góly z dorážek, dohrávali nás a my jsme nevěděli, čí jsme. V kabině jsme si k tomu něco řekli a druhá a třetí třetina byla lepší, nicméně i tak, s týmem, který mám, by měl po první třetině 0:2 stejně zápas vyhrát. V minulém, mistrovském ročníku se nám to dařilo. Tým byl silný, což je i letos, jen se nám zatím tyhle věci nedaří. Je to utrápené, nepřihrajeme se si, na čemž pracujeme, bohužel se nám to prozatím nedaří. Pro mě je to obrovské zklamání ani ne proto, že první třetinu prohrajeme, není to dobře, ale stane se to. O hodně větší zklamání je, že jsme nedokázali ve zbytku utkání víc než srovnat. Na druhou stranu tým byl lehce pochválen za to, že to nevzdal a bojoval. Prohrávali jsme 0:3 a 2:4, navíc jsme srovnávali až v závěru, takže je potřeba říct: super, bojovali jsme. Nicméně mám tým, který by měl vyhrávat všechny zápasy a já bych měl říkat: byli jsme lepší, stříleli jsme, ale holt jsme ztratili bod. My jedeme z Letňan, které jsou mladší a menší a bod jsme tam nechali, ale z výkonu vůbec nemám radost. Přemýšlím nad tím, jak je možné, že jeden týden to na VTM jde a jsem na tým pořádně pyšný a druhý to vůbec nejde. Není to podcenění, kluci se na to nevykašlali a nebylo to ani psychické, že by na nějak nás padla deka. Prostě si nepřihrajeme, pracujeme na tom a věřím, že to bude za dva týdny lepší. Věřím, že si tým sedne a chápe, že jména výsledky nedělají. Kluci pracují, uvědomují si situaci a chtějí to změnit, nedaří se nám držet si formu a nemůžeme říct: jo my to válcujeme. Máme takový tým, že se to dařit musí. Občas může přijít špatný výkon, avšak ne takto jako na houpačce. Na druhou stranu jeden hráč odstoupil, druhý fyzicky na ledě snad ani nebyl a v pondělí jsou nemocní. Na některé z nich už něco lezlo, ale to není omluva. My jsme si ani nepřihráli, teplota nemá vliv na přihrávku.“