Report ze zápasu

Osmáci v posledním zápase ligy přehráli Letňany vysoko 7:2!

18.03.2017Petr Duschka

Osmáci v posledním zápase ligy přehráli Letňany vysoko 7:2!

Liberec - Poslední ligový zápas letošní sezóny sehrál náš tým na domácím ledě proti HC Letňany. Letňany jsou velice kvalitní soupeř a očekával se vyrovnaný souboj. Našemu mužstvu se však dařila kombinace útok i defenzíva a hlavně poslední perioda byla jednoznačně pod taktovkou našich Tygrů. Za vítězství si připsal náš tým poslední 2 body a v celkové tabulce ligy tak obsadil druhé místo za hradeckým Mountfieldem.

27.kolo v So 18.3.
(2:0, 1:2, 4:0)
Bílí Tygři Liberec
HC Letci Letňany

Komentář k utkání

Vítězslav Jankových o motivaci týmu v závěrečných zápasech

"Kluci si uvědomují, že jim končí mládežnický hokej, co se týče žáků. Chystají se na přechod do akademie. Chtějí dokázat nám trenérům i sami sobě, že hokej hrát umí i že se s tím umí poprat a naložil sami na sebe váhu zodpovědnosti. Myslím, že hrají hokej poctivě. Dokázali to a je vidět, že mají spoustu talentu. Pokud vydrží, tak si myslím, že nouze o dobré hokejisty v Liberce nebude. Je základ, aby tu vyrůstali šikovní hráči."

Vítězslav Jankových

Liberec

"Byl jsem mile překvapen, navázali jsme na výkon z Kolína, kdy kluci opravdu chtěli hrát. Vedli jsme 3:0, poté jsme v oslabení inkasovali na 3:1 a následně na 3:2. Kluci vůbec nezpanikařili, věřili si, že vyhrají a podle toho také hráli. Věřil jsem i já, viděl jsem, že byla výkonnost i oproti Letňanům úplně někde jinde. Nějaká minutka nám nevyšla, ale kluci se toho nebáli a jednoznačně šli za svým cílem. Nakonec jsme vyhráli 7:2 a hra měla vysoké parametry, hráče jsem pochválil, souhra celého týmu byla vynikající."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: Böhm (Schauer), Gajda (Šťovíček), Gajda, Polák (Böhm), Gajda (Schauer), Gajda (Böhm), Schauer (Jenčovský). Vyloučení: 5:5.

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017