Report ze zápasu

Osmáci v posledním zápase ligy přehráli Letňany vysoko 7:2!

18.03.2017Petr Duschka

Osmáci v posledním zápase ligy přehráli Letňany vysoko 7:2!

Liberec - Poslední ligový zápas letošní sezóny sehrál náš tým na domácím ledě proti HC Letňany. Letňany jsou velice kvalitní soupeř a očekával se vyrovnaný souboj. Našemu mužstvu se však dařila kombinace útok i defenzíva a hlavně poslední perioda byla jednoznačně pod taktovkou našich Tygrů. Za vítězství si připsal náš tým poslední 2 body a v celkové tabulce ligy tak obsadil druhé místo za hradeckým Mountfieldem.

27.kolo v So 18.3.
(2:0, 1:2, 4:0)
Bílí Tygři Liberec
HC Letci Letňany

Komentář k utkání

Vítězslav Jankových o motivaci týmu v závěrečných zápasech

"Kluci si uvědomují, že jim končí mládežnický hokej, co se týče žáků. Chystají se na přechod do akademie. Chtějí dokázat nám trenérům i sami sobě, že hokej hrát umí i že se s tím umí poprat a naložil sami na sebe váhu zodpovědnosti. Myslím, že hrají hokej poctivě. Dokázali to a je vidět, že mají spoustu talentu. Pokud vydrží, tak si myslím, že nouze o dobré hokejisty v Liberce nebude. Je základ, aby tu vyrůstali šikovní hráči."

Vítězslav Jankových

Liberec

"Byl jsem mile překvapen, navázali jsme na výkon z Kolína, kdy kluci opravdu chtěli hrát. Vedli jsme 3:0, poté jsme v oslabení inkasovali na 3:1 a následně na 3:2. Kluci vůbec nezpanikařili, věřili si, že vyhrají a podle toho také hráli. Věřil jsem i já, viděl jsem, že byla výkonnost i oproti Letňanům úplně někde jinde. Nějaká minutka nám nevyšla, ale kluci se toho nebáli a jednoznačně šli za svým cílem. Nakonec jsme vyhráli 7:2 a hra měla vysoké parametry, hráče jsem pochválil, souhra celého týmu byla vynikající."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: Böhm (Schauer), Gajda (Šťovíček), Gajda, Polák (Böhm), Gajda (Schauer), Gajda (Böhm), Schauer (Jenčovský). Vyloučení: 5:5.

Výchova tygří mládeže
Viděli jste, jak funguje tygří mládežnická organizace. Pokud ne, připravili jsme pro vás video s ohlasy šéftrenéra základny Libora Daňka, které si můžete pustit zde. Chcete - li se dozvědět další informace, článek naleznete tady.
neděle 7.5.2017
Hrabík skóroval!
Hned ve svém prvním vystoupení na mistrovství světa do osmnácti let zaznamenal útočník Bílých Tygrů Kryštof Hrabík svou premiérovou trefu na šampionátu. Ve třetí minutě úvodního zápasu národního týmu proti Bělorusku otevřel skóre v přesilové hře a položil základní stavební kámen k výhře 7:4.
pátek 14.4.2017
Sparta mistrem MDO
Pražská Sparta, která vyřadila v play-off tygří mladší dorostence, se stala mistrem. Ovládla závěrečný turnaj a celou sezónu s celkovou bilancí 41 výher ze 45 zápasů.
úterý 28.3.2017