Osmáci v posledním zápase ligy přehráli Letňany vysoko 7:2!

Date of publication Author Petr Duschka

Liberec - Poslední ligový zápas letošní sezóny sehrál náš tým na domácím ledě proti HC Letňany. Letňany jsou velice kvalitní soupeř a očekával se vyrovnaný souboj. Našemu mužstvu se však dařila kombinace útok i defenzíva a hlavně poslední perioda byla jednoznačně pod taktovkou našich Tygrů. Za vítězství si připsal náš tým poslední 2 body a v celkové tabulce ligy tak obsadil druhé místo za hradeckým Mountfieldem.

27.kolo, sobota 18. března 2017

Branky a nahrávky: Böhm (Schauer), Gajda (Šťovíček), Gajda, Polák (Böhm), Gajda (Schauer), Gajda (Böhm), Schauer (Jenčovský). Vyloučení: 5:5.

Franc, Krátký Č. - Hladík, Duschka, Böhm, Šedivý, Měchura, Gajda, Rossmy, Schauer, Jenčovský, Šťovíček, Polák, Hujer

Vítězslav Jankových o motivaci týmu v závěrečných zápasech

"Kluci si uvědomují, že jim končí mládežnický hokej, co se týče žáků. Chystají se na přechod do akademie. Chtějí dokázat nám trenérům i sami sobě, že hokej hrát umí i že se s tím umí poprat a naložil sami na sebe váhu zodpovědnosti. Myslím, že hrají hokej poctivě. Dokázali to a je vidět, že mají spoustu talentu. Pokud vydrží, tak si myslím, že nouze o dobré hokejisty v Liberce nebude. Je základ, aby tu vyrůstali šikovní hráči."

Vítězslav Jankových
„Byl jsem mile překvapen, navázali jsme na výkon z Kolína, kdy kluci opravdu chtěli hrát. Vedli jsme 3:0, poté jsme v oslabení inkasovali na 3:1 a následně na 3:2. Kluci vůbec nezpanikařili, věřili si, že vyhrají a podle toho také hráli. Věřil jsem i já, viděl jsem, že byla výkonnost i oproti Letňanům úplně někde jinde. Nějaká minutka nám nevyšla, ale kluci se toho nebáli a jednoznačně šli za svým cílem. Nakonec jsme vyhráli 7:2 a hra měla vysoké parametry, hráče jsem pochválil, souhra celého týmu byla vynikající.“

27.kolo, sobota 18. března 2017