Report ze zápasu

Osmáci vedli 3:0, Slavia ale vyrovnala a Tygři ztratili důležitý bod

17.12.2016Petr Duschka

Osmáci vedli 3:0, Slavia ale vyrovnala a Tygři ztratili důležitý bod

Praha/Liberec - Naši Tygři byli v utkání proti Slavii dvě třetiny lepším mužstvem. Když náš tým vstřelil na začátku třetí třetiny branku, zdálo se, že za stavu 3:0 je o zápase rozhodnuto. Soupeř však nesložil zbraně a houževnatým výkonem se snažil nepříznivý stav zvrátit. Z minima vytěžil soupeř maximum. Náš tým nezvládl koncovku utkání a výsledná remíza je tak ztrátou důležitého bodu do celkové tabulky ligy.

18.kolo v So 17.12.2016
(0:1, 0:1, 3:1)
HC Slavia Praha
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Jiří Bermann o první polovině střetnutí

"Vnitřně mám pocit, že se zápas rozhodoval v prvních dvou dvacetiminutovkách, kde jsme měli skórovat. Byli jsme výrazně lepší a měli jsme vstřelit mnohem víc branek. Kdyby to bylo 4:0 nebo 5:0, nikdo by nemohl nic říct. Bohužel jsme si ani vedení 3:0 nevážili a dětskými chybami jsme soupeři darovali bod. Zároveň však musím uznat, že Slavia hrála dobře."

Jiří Bermann

Liberec

"Dvě třetiny jsme hráli dobře, ale nedali jsme góly a vedli jsme jen 2:0. Ve třetím dějství přišla uklidňující branka na 3:0. Myslel jsem si, že už to v klidu dohrajeme, jenže soupeř vstřelil náhodnou branku. Prohráli jsme vhazování v obranném pásmu a bek přesně i tvrdě vystřelil. Protivníkovi narostla křídla a my jsme mentálně odešli, nedostali jsme se z pásma a tahali jsme za kratší konec. Byla otázka času, jestli výsledek ubráníme nebo srovnají. Třetí třetina mě hodně mrzí, nechci říct, že jsme ji vypustili, ale myslím, že i psychicky nás snížení hrozně svázalo a nehráli jsme dobře."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: Rossmy (Böhm), Hujer (Böhm), Čihák (Duschka). Vyloučení: 3:3.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Böhm Martin0200
Čihák Lukáš1000
Duschka Vojtěch0100
Helcl Jakub0000
Hladík Jakub0000
Hujer Jakub1000
Jenčovský Mikuláš0000
Měchura Adam0000
Polák Vojtěch0000
Rossmy Benet1000
Šedivý Jakub0000
Van Wassem Björn0000
Vodlan Luka0000

V U18 dva Tygři!
Obránce Jan Bednář a útočník Kryštof Hrabík byli povolání do národního týmu U18 na Turnaj pěti zemí ve švédském Sundsvallu. Mezi náhradníky navíc figuruje i Ondřej Chrtek. Reprezentaci čeká kromě domácího výběru také střetnutí s USA, Ruskem, Finskem.
před 2 dny
Tygři v reprezentaci!
Mezi náhradníky na Turnaj pěti zemí, který se bude konat od 5. - 12. února, figurují i tři liberečtí hráči. Nominováni byli Petr Had, Jan Šír a Jan Jeník. Klání bude hostit brněnská DRFG Aréna.
čtvrtek 19.1.2017
Ohlasy trenéra!
Ohlasy trenéra Jiřího Bermanna byly doplněny do zápasových reportů šesté a osmé třídy.
středa 18.1.2017