Report ze zápasu

Osmáci vedli 3:0, Slavia ale vyrovnala a Tygři ztratili důležitý bod

17.12.2016Petr Duschka

Osmáci vedli 3:0, Slavia ale vyrovnala a Tygři ztratili důležitý bod

Praha/Liberec - Naši Tygři byli v utkání proti Slavii dvě třetiny lepším mužstvem. Když náš tým vstřelil na začátku třetí třetiny branku, zdálo se, že za stavu 3:0 je o zápase rozhodnuto. Soupeř však nesložil zbraně a houževnatým výkonem se snažil nepříznivý stav zvrátit. Z minima vytěžil soupeř maximum. Náš tým nezvládl koncovku utkání a výsledná remíza je tak ztrátou důležitého bodu do celkové tabulky ligy.

18.kolo v So 17.12.2016
(0:1, 0:1, 3:1)
HC Slavia Praha
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Jiří Bermann o první polovině střetnutí

"Vnitřně mám pocit, že se zápas rozhodoval v prvních dvou dvacetiminutovkách, kde jsme měli skórovat. Byli jsme výrazně lepší a měli jsme vstřelit mnohem víc branek. Kdyby to bylo 4:0 nebo 5:0, nikdo by nemohl nic říct. Bohužel jsme si ani vedení 3:0 nevážili a dětskými chybami jsme soupeři darovali bod. Zároveň však musím uznat, že Slavia hrála dobře."

Jiří Bermann

Liberec

"Dvě třetiny jsme hráli dobře, ale nedali jsme góly a vedli jsme jen 2:0. Ve třetím dějství přišla uklidňující branka na 3:0. Myslel jsem si, že už to v klidu dohrajeme, jenže soupeř vstřelil náhodnou branku. Prohráli jsme vhazování v obranném pásmu a bek přesně i tvrdě vystřelil. Protivníkovi narostla křídla a my jsme mentálně odešli, nedostali jsme se z pásma a tahali jsme za kratší konec. Byla otázka času, jestli výsledek ubráníme nebo srovnají. Třetí třetina mě hodně mrzí, nechci říct, že jsme ji vypustili, ale myslím, že i psychicky nás snížení hrozně svázalo a nehráli jsme dobře."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: Rossmy (Böhm), Hujer (Böhm), Čihák (Duschka). Vyloučení: 3:3.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Böhm Martin0200
Čihák Lukáš1000
Duschka Vojtěch0100
Helcl Jakub0000
Hladík Jakub0000
Hujer Jakub1000
Jenčovský Mikuláš0000
Měchura Adam0000
Polák Vojtěch0000
Rossmy Benet1000
Šedivý Jakub0000
Van Wassem Björn0000
Vodlan Luka0000

Výchova tygří mládeže
Viděli jste, jak funguje tygří mládežnická organizace. Pokud ne, připravili jsme pro vás video s ohlasy šéftrenéra základny Libora Daňka, které si můžete pustit zde. Chcete - li se dozvědět další informace, článek naleznete tady.
neděle 7.5.2017
Hrabík skóroval!
Hned ve svém prvním vystoupení na mistrovství světa do osmnácti let zaznamenal útočník Bílých Tygrů Kryštof Hrabík svou premiérovou trefu na šampionátu. Ve třetí minutě úvodního zápasu národního týmu proti Bělorusku otevřel skóre v přesilové hře a položil základní stavební kámen k výhře 7:4.
pátek 14.4.2017
Sparta mistrem MDO
Pražská Sparta, která vyřadila v play-off tygří mladší dorostence, se stala mistrem. Ovládla závěrečný turnaj a celou sezónu s celkovou bilancí 41 výher ze 45 zápasů.
úterý 28.3.2017