Osmnácka podlehla Spartě, rozhodla první třetina

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Praha - K utkání 5. kola nastoupila osmnáctka Bílých Tygrů na ledě pražské Sparty. Liberečtí celý zápas naráželi na dobře chytajícího brankáře Sparty Mičána, naopak domácí byli ve využívání svých šancí stoprocentní.

5. kolo, pátek 29. září 2017

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 15. Čech (Dani, Arnošt), 17. Gajdoš (Kasanda), 20. Gajdoš (Pšenička), 26. Kasanda (Obadal), 52. Prymula. Rozhodčí: Čáp – Ondráček, Štofa. Vyloučení: 9:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:27.

HC Sparta Praha

Mičán (Švehlák) – Bureš, Tůma, Vorobjev, Pika, Lis, Gajdoš, Najman, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, Vitouch

Pařík (Zajíček) – Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira, Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga

Zanedlouho po začátku utkání dostala Sparta příležitost hrát přesilovku, liberecká obrana ale byla pozorná. Stejně si ovšem počínala i defenziva domácích, když naopak o chvíli později hráli v početní výhodě Tygři. Přestože si Liberec vytvořil tlak a poslal na Mičána několik nebezpečných střel, domácí brankář odolal.

Skóre se měnilo až v patnácté minutě. Po skurmáži v libereckém brankovišti puk do sítě dorazil Štěpán Čech a poslal domácí do vedení. A zanedlouho už to bylo o dvě branky. Po kombinaci zvýšil náskok domácích František Gajdoš. Liberečtí chěli co nejrychleji odpovědět, což se jim po Hadově nahození a několika následných dorážkách málem podařilo. Mičán ale puk za svá záda ani tentokrát nepustil.

A tak se prosadila opět Sparta. V samotném závěru první třetiny se po přímočaré akci prosadil opět František Gajdoš. Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Tygři se snahou změnit vývoj zápasu. Úvodní tlak šelem ale ke snížení nevedl. Zato domácí byly efektivní a v šestadvacáté minutě zvýšil jejich náskok Viktor Kasanda.

Šelmy měly možnost korigovat skóre vzápětí, domácí brankář ale nájezd jednoho z Liberekých vychytal. Brankou neskončila ani nebezpečná střela Žůrka od modré. Třetí periodu zahájili Bílí Tygři přesilovkou. Při té ohrozil Spartu pohotovou střelou Rychlovský, Mičán byl ovšem na svém místě a následně si poradil i s tečovaným pokusem jednoho z modrobílých.

Liberci nebyl gólový úspěch přán. Domácí se prosadili ještě popáté, když Paříka překonal Patrik Prymula. Bílí Tygři v závěru ještě několikrát dostali Spartu pod tlak, branku ale vstřelit nedokázali. V závěru ještě byla vidět pěstní výměna názor mezi Charvátem a Prymulou. Utkání tak skončilo výhrou domácích. Liberecká osmnáctka se v dalším utkání představí v sobotu 30. 9. na domácím ledě proti pražské Slavii.

5. kolo, pátek 29. září 2017

HC Sparta Praha