Osmnáctka i díky brankám v přesilovkách a oslabení přejela Zlín

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Zlín - Kategorie U18 se po domácí výhře nad Letňany vydala na druhou stranu republiky, kde poměřila síly s výběrem zlínských Beranů. Liberečtí dali domácím lekci z produktivity, když se dokázali dvakrát prosadit v přesilovce a jednou i v oslabení, a po zásluze berou tři body za výhru 6:1.

II.kolo, pátek 01. prosince 2017
1:6
(0:2, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Luža (Pröschl, Janošek) – 10. Žůrek (Šeliga, Charvát), 11. Křepelka (Maťátko, Hájek), 33. Maťátko (Hájek, Křepelka), 38. Bitman (Šafařovský), 45. Ira (Šeliga), 48. Ira (Cikhart, Hampl) . Rozhodčí: Zbořil – Novotná, Hubáček . Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 37:32.

PSG Berani Zlín

Kořének (Kubík) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Talafa – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek

Zajíček (Pařík) – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Šafařovský, Šeliga

Utkání začalo z obou stran svižně. Aktivitou hýřil domácí Fajkus, který si v první desetiminutovce vytvořil hned dvě dobré šance, Zajíček ale dokázal v obou případech svůj tým podržet. Na sklonku desáté minuty se poprvé měnilo skóre a radovali se naši hokejisté. V přesilovce se po Šeligově přesném pasu prosadil Jakub Žůrek.

A vzápětí Liberečtí vedli už o dvě branky. Kombinace Hájka a Maťátka přinesla dobrou pozici pro Jana Křepelku, který se ranou z první nemýlil. Liberec vedení nakoplo a dále diktoval tempo hry. Střela Drábka ale skončila na tyči, pokus Hampla z mezikruží těsně minul domácí klec. Berani mohli v závěru první třetiny snížit, ale Kristek v úniku neuspěl.

Druhá dvacetiminutovka začala náporem domácích. Světlík však střelou ze solidní pozice netrefil branku. V polovině zápasu už ke snížení skóre z pohledu domácích došlo. Puk se dostal k Dominiku Lužovi, který střelou příklepem překonal Zajíčka.

Bílí Tygři si dvoubrankové vedení vzali rychle zpět. A to díky využité přesilovce. V závaru před brankou se nejrychleji zorientoval Martin Maťátko a doklepl puk do sítě. V závěru prostřední třetiny se mohli na dostřel znovu dostat domácí, kteří hráli přesilovku pět na tři. Tu ovšem nevyužili, navíc již při klasické početní výhodě inkasovali. Šafařovský našel Petra Bitmana a ten navýšil skóre na 4:1 z pohledu Liberce.

Třetí třetinu začali lépe Ševci, když se jim několikrát podařilo zavřít Tygry v pásmu, do žádné vyložené šance se ale nedostali. V pětačtyřicáté minutě se naopak v pásmu soupeře usídlili modrobílí a po Šeligově přihrávce se přizemní střelou prosadil Daniel Ira a zvýšil na 5:1.

A stejný hráč přidal i šestou branku Liberce, poté co šikovnou tečí sklepl puk mezi betony brankáře Kořénka. Ve zbytku utkání se více u puku drželi Liberečtí, skóre se ale již nezměnilo. Tygří osmnáctka si tak po výhře nad Letňany v minulém připisuje i skalp zlínských Beranů.