Osmnáctka nepovolila Letcům ani jednu branku a z Letňan si veze tři důležité body

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Letňany/Liberec - Třetí čtvrtinu základní skupiny B zakončila liberecké osmnáctka na ledě Letňan. Svěřenci trenéra Milana Plodka měli po většinu zápasu situaci pod kontrolou a nakonec svému soupeři nadělili pět branek. Díky této výhře přeskočili Tygři Mladou Boleslav a zaujmuli v tabulce třetí pozici.

12.kolo, pátek 27. října 2017

Branky a nahrávky: 11. Žemba (Had), 14. Rychlovský (Žemba), 33. Žůrek (Rychlovský, Charvát), 41. Had (Žemba), 45. Šeliga. Rozhodčí: Kraval – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 30:45. Průběh utkání: 0:5.

HC Letci Letňany

Hamalčík – Štěpánek, Zedek, Krutil, Pelant, Hlinka, Lytvynov – Janča, Kyclt, Valdhans, Teuber, Klíma, Soukup, Kalina, Bespalchenko, Srbek, Janiurek, Vlček, Slavík, Škutina

Novák – Adamec, Šuráň, Charvát, Nikolič, Žůrek, Had, Ira – Rychlovksý, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Žemba, Šafařovský, Šeliga

První výraznější šanci na vstřelení branky měli v úvodu zápasu domácí, kteří dostali k dispozici přesilovou hru. Liberečtí ovšem v oslabení nepřipustili žádné větší komplikace a krátce po jeho skončení sami udeřili. Petr Had vyzval k zakončení Jana Žembu, jenž prostřelil Hamalčíka a otevřel skóre zápasu - 0:1.

Následně si svou první početní výhodu vyzkoušeli i Bílí Tygři. Během ní došlo nejdříve na menší potyčku, ve které si názory vyměnili Jakub Žůrek a David Pelant. Oba následně usedli na trestnou lavici, odkud sledovali druhou branku Sevročechů. Jan Žemba našel svým přesným pasem Jakuba Rychlovského, který zamířil přesně do sítě a zvýšil náskok Liberce - 0:2. Svěřenci trenéra Milana Plodka následně ubránili další dvě přesilovky soupeře a do šatny si po první třetině odnesli dvoubrankové vedení.

Prostřední dvacetiminutovku kouskovala mnohá vyloučení. Jednu z přesilových her nakonec naše osmnáctka využila, když se po přihrávce Jakuba Rychlovského prosadil Jakub Žůrek - 0:3. Letce v posledních zápasech trápí produktivita, což se potvrdilo i v utkání s Tygry. Domácí se sice stále snažili o snížení, jenže obrana týmu z města pod Ještědem působila bezchybně.

Do závěrečné periody vlétly šelmy jako velká voda. Už po pětatřiceti vteřinách poslal Jan Žemba kotouč na Petra Hada, který povedenou ranou překonal domácího gólmana a navýšil náskok hostujícího celku - 0:4. Letňany se stále nevzdávaly, překonat Kristiána Nováka se jim ovšem nepodařilo. Střelecký účet utkání nakonec uzavřel po samostatné akci Dominik Šeliga, jenž překonal Hamalčíka a vsítil pátou branku Tygrů - 0:5. Naší U18 nyní čekají poslední čtyři zápasy základní skupiny, v nichž je čeká tuhý boj o přímý postup do play-off!

12.kolo, pátek 27. října 2017

HC Letci Letňany