Osmnáctka odklidila z cesty také Jihlavu. V nájezdech rozhodl Hájek!

Jihlava - Svěřenci trenéra Milana Plodka se vydali do Jihlavy. Na regeneraci měli po pátečním zápasu v Brně jen minimum času, přesto se dostali do dvoubrankového vedení. Soupeř kontroval povedenou třetí třetinou, Liberečtí se ale nenechali rozhodit a nakonec zvítězili po nájezdech.

VIII.kolo, sobota 16. prosince 2017
2:3sn
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 55. Chlubna, 59. Piskač (Juda, Chlubna) – 4. Křepelka (Hájek), 34. Křepelka (Maťátko, Hájek), rozh. náj. Hájek Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:26. Diváci: 85.

HC Dukla Jihlava

Juřička – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Marek, Zvěřina – Brož, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Filip, Juda, Pigl, Barák, Svoboda.

Zajíček – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Šafařovský, Šeliga.

Souboj Jihlavy s Libercem byl setkáním dvou soupeřů z opačných pólů tabulky. Domácí až doposud ani jednou nevyhráli v základní hrací době, zatímco Tygři v ní ještě nenašli přemožitele. Pokud by získali tři body, posunuli by se na první místo tabulky skupiny o umístění v play-off. A k tomuto cílu nakročili slušně. Hned po čtyřech minutách šli totiž do vedení! Po akci Hájka dostal kotouč do branky Jan Křepelka - 0:1.

Posléze začal mít navrch celek z Vysočiny, jenž v první třetině vyprodukoval hned dvacet střel! Ani jednu z nich ovšem skvělý Zajíček, který tentokráte dostal přednost před Paříkem, za svá záda nepustil. Hru okořenila potyčka mezi Křištou a Šeligou. Rozhodčí rozdali desetiminutové tresty a do kabin se odcházelo za těsného vedení Liberce.

Ve druhé periodě se obraz hry otočil a navrch měli liberečtí mladíci. Juřičku podruhé v zápase překonal Jan Křepelka, který těžil z přihrávek Maťátka a Hájka - 0:2. Poslední jmenovaný měl tak podíl na obou brankách svého týmu. Jihlava měla dobrou možnost na snížení v podobě přesilové hry, Zajíček se však zdál být neprůstřelný a na světelné tabuli tedy před třetí třetinou svítilo skóre 0:2.

Závěrečná část nabídla mohutnou snahu Dukly o vyrovnání, kterou navíc posílila tygří vyloučení. Velice dlouho obětavé šelmy v čele se skvělým Zajíčkem odolávaly, ale nakonec byl jejich val přeci jen proražen. V 55. minutě proměnil akci Judy v kontaktní gól Tomáš Chlubna - 1:2. Domácí v závěrečných minutách vrhli všechny síly do ofenzivy a donutili Zajíčka kapitulovat i podruhé. Velký tlak zakončil trefou na 2:2 Daniel Piskač.

Zápas tedy dospěl do prodloužení. Ačkoliv se obě mužstva snažila rozhodnout, žádná branka v něm nepadla. A to i kvůli tomu, že se v oslabení třech proti čtyřem po Nikoličově vyloučení dokázali Tygři ubránit. O vítězi tedy rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se o vítězství Severočechů zasloužil Matěj Hájek. Šikovný útočník tedy k dvěma asistencím přidal také vítězný gól a výrazně tak přispěl k zisku dvou bodů.

„Dnešní zápas už se nám nepovedl odehrát v takovém stylu jako včera v Brně. Udělali jsme spoustu individuálních chyb, do obrany nebylo takové srdíčko, které bylo v posledních venkovních zápasech, ale přesto jsme až do koncovky zápasu sahali po třech bodech. Nakonec Jihlava v přesilovce vyrovnala a po nájezdech jsme myslím si zaslouženě vyhráli.“