Osmnáctka postupuje, v nejkratším možném termínu vyřadila Olomouc!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Po dvou domácích výhrách nastoupil tým trenéra Plodka na Hané. Domácí šli do zápasu s jediným cílem - vyhrát a prodloužit trvání série. To se ale Kohutům nepovedlo, přestože šli do vedení jako první. Po výhře 4:1 se radují Liberečtí a ukončují sérii stavem 3:0 na zápasy.

OF3, úterý 20. března 2018
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Indrák – 14. Šeliga (Maťátko, Hájek), 25. Maťátko (Hájek, Had), 30. Vomáčka (Rychlovský), 50. Adamec (Liška, Kotyza). Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Pospíšil. Vyloučení: 4:7, navíc Mader (OLO) 10min nesp. chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Olomouc

Mokrý – Rutar, Mader, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Tichý, Tomajko, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák

Pařík – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Žemba, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Kotyza, Šafařovský, Šeliga

Do utkání vstoupila aktivněji Olomouc a již ve čtvrté minutě mohl poslat svůj tým do vedení Indrák. Pařík jeho blafák vychytal. Stejně dobře si brankář modrobílých vedl i při úniku Kořenka se Štědrým. O několik okamžiků později si ovšem vybral slabší chvilku, když mu za záda propadlo nahození Daniela Indráka z prakticky nulového úhlu - 1:0.

To ovšem Severočechy nemuselo mrzet dlouho. Po několika odrazech se puk dostal k Dominiku Šeligovi a forvard s číslem 98 na dresu vyrovnal střelou mezi betony - 1:1. V závěru třetiny brankář Pařík svůj tým podržel, když chytil nebezpečnou střelu Tomajka i následnou dorážku Indráka.

Vstup do druhé periody vyšel lépe Tygrům. Ti se po pohledné kombinaci Hájka a zakončujícícho Martina Maťátka dostali do vedení - 1:2. Blízko ke gólu měl i Rychlovský, který pláchl ve vlastním oslabení, domácí brankář Mokrý jej však vychytal.

Třetí brance v síti Olomouce ale o chvíli později zabránit nedokázal. Právě Rychlovský objel branku, naservíroval puk před ní, odkud jej Benjamin Vomáčka nasměroval do branky - 1:3.

V rámci druhé třetiny pak ještě bylo k vidění několik šancí na obou stranách, žádná však brankou neskončila. Ani minutová přesilovka Kohoutů pěti proti třem neznamenala změnu skóre. Do šaten se tak šlo za vedení Liberce 3:1.

Olomouc věděla, že může jít o její poslední třetinu této sezóny, proto zvýšila aktivitu na maximum a také hru zjednodušila. Liberečtí odpověděli důslednou obranou a aktivním napadáním. To přineslo ovoce v 50. minutě. Severočeši si vybojovali přesilovku, Liškův pokus vyrazil Mokrý pouze před sebe a Miloslav Adamec jej vrátil do sítě - 1:4!

Olomouc již na zvrat nebo zdramatizování neměla sílu, utkání tak tímto skóre také skončilo. Liberec se může radovat z výhry a hlavně z postupu do další části vyřazovacích bojů!

„V prvních deseti minutách jsme byli pod tlakem soupeře, kohouti měli daleko lepší pohyb a vytvořili si několik šancí, z nichž dokázali jednu využít. Zbytek vychytal výborný Lukáš Pařík a nasměroval tým k lepší druhé půlce první třetiny ve které se nám povedlo vyrovnat. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a dokázali se prosadit. Jsme rádi, že jsme sérii ukončili ve třetím utkání a máme tak dostatek času na regeneraci a přípravu na dalšího soupeře.“