Osmnáctka prohrála důležitou bitvu s Mladou Boleslaví

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Mladá Boleslav/Liberec - Bílým Tygrům stačil v souboji s Mladou Boleslaví bod, který ale nepřišel. Naše mužstvo podlehlo rivalovi 0:3 a v posledním kole základní části bude muset jednoznačně porazit Letňany.

15.kolo, čtvrtek 16. listopadu 2017

Branky a nahrávky: 21. Grim (Šípek, Červenka), 37. Imlauf (Moravčík), 60. Čermák. Rozhodčí: Micka – Hynek, Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:23. Diváci: 80.

BK Mladá Boleslav

Mašek – Sýkora, Dotter, Houška, Červenka, Hovorka, Imlauf – Schulz, Grim, Šípek (C), Dobša, Simon, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Kubart, Jelínek

Zajíček – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Šír, Maťátko, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafarovský, Šeliga

O prvních dvou místech ve skupině B bylo už před zápasem rozhodnuto, stále však zbýval souboj o příčku třetí, ze které nejlepší týmy stále mohou postoupit do vyšší nadstavbové skupiny. V bezbrankové první části měl na hokejce největší šanci na otevření gólových účtů boleslavský Dobša. Sám před brankou ale na Zajíčka nevyzrál.

Bruslaře neproměněná příležitost moc mrzet nemusela. Sedmatřicet vteřin po začátku prostřední části napřáhl v levém kruhu JAN GRIM a puk zastavila až síť. O chvíli později ujel v oslabení Šípek, který se prosmýkl mezi obránci Tygrů, na Zajíčka ale nevyzrál.

Nejlepší hráči utkání - Michal Bulíř a Robert Říčka

V 37. minutě se skóre přeci jen znovu měnilo. Puk se zpoza brány odrazil přímo na hokejku VÁCLAVA IMLAUFA. Ten si již s libereckým maskovaným mužem poradil. Zanedlouho mohl odpovědět Rychlovský, jenže Mašek jeho pokus k tyči vytěsnil. Když nepochodil před mladoboleslavským brankářem ani Šeliga, šlo se do kabin za dvougólového náskoku domácích.

Ten nakonec vydržel až do samotného konce. Jakub Rychlovský měl na hokejce ještě další dvě příležitosti, ale poprvé mu vypíchl kotouč jeden z beků a podruhé Mašek jeho efektní otočku zneškodnil. Čtyřiačtyřicet vteřin před koncem zápasu si připsal technický gól MICHAL ČERMÁK, když vzal kotouč ve středním pásmu a ujížděl sám proti brance. Netrefil ji, ale byl u toho faulován. Tygři prohráli s Boleslaví 0:3 a v sobotu musí porazit Letňany.

Milan Plodek
„Věděli jsme, jak je zápas důležitý pro vývoj ve skupině. Bohužel pro nás byla Boleslav obrovsky bojovná. Chtěla malinko víc než my. Bez gólů se nevyhrává. I když nám stačil bod, nikdo se z kluků neprosadil. Odmakali to, poděkovali jsme jim. Ale už nemáme postup ve svých rukou. Budeme muset fandit Spartě.“

Jiří Zörkler
„Zápas byl parádní z obou stran. Obě mužstva věděla, že jde o rozhodující utkání a hrála bojovně. Podle mě to byl náš nejlepší zápas v sezóně. Kluci dřeli od první vteřiny do poslední a cákala z nich obrovská chuť vyhrát. Navíc nás hodně podržel brankář.“

15.kolo, čtvrtek 16. listopadu 2017

BK Mladá Boleslav