Osmnáctka si v napínavém zápase výhru nepřipsala. Spartě podlehla v nájezdech

Liberec - Sobotní střetnutí naší U18 se Spartou přineslo vzrušující podívanou. Ještě tři minuty před koncem Pražané vedli, jenže Tygři v přesilové hře srovnali skóre a poslali zápas do prodloužení. V něm branka nepadla a rozhodnout tak museli samostatné nájezdy, ve kterých byli nakonec úspěšnější hráči v rudých dresech.

9. kolo, sobota 14. října 2017
2:3sn
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Šafářovský (Šeliga, Žůrek), 58. Šeliga (Teplý) – 7. Dani (Najman J., Pika), 53. Pšenička, rozh. náj. Dani. Rozhodčí: Folk – Zavřel, Axman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3nn.

Zajíček – Adamec, Šuráň, Charvát (A), Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Teplý, Šafářovský (A), Šeliga

Mičán – Bureš, Najman J., Tůma (C), Havlín, Vorobjev, Pika, Lis – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Vitouch

Už od úvodní buly byli o něco aktivnější hráči Sparty. Ve druhé minutě se hosté dostali do přečíslení dvou proti jednomu a málem z toho byl gól. Miroslav Dani se rozhodl pro individuální zakončení a svou jedovatou střelou rozezněl břevno Zajíčkovy svatyně. O několik okamžiků později přihrával na druhé straně Jakub Rychlovský před bránu úplně volnému Šeligovi, jenže jeho pas na poslední chvíli zblokoval jeden z obránců.

V sedmé minutě už se příchozí diváci dočkali první branky. Po buly v libereckém obranném pásmu se kotouč dostal k Jakubu Najmanovi, jenž vypálil od modré. Jeho pokus ještě stihl Zajíček vyrazit, na dorážku Miroslava Daniho už ale nedosáhl – 0:1. Vzápětí to mohlo být dokonce o dva góly! V dalším přečíslení Sparťanů přihrál Ondřej Havlín Miroslavu Danimu, který si sjel před bránu a zkusil kličku do bekhendu. Tu však liberecký maskovaný muž skvěle vystihl!

Ve druhé periodě se domácí osmělili a hned v jejím úvodu vyrovnali! Po zmatcích ve střední třetině se Tygři dostali do přečíslení dva na nikoho. Petr Šafářovský přihrál Dominiku Šeligovi, který ještě Mičána nepřekonal, jenže od hostujícího gólmana se puk odrazil zpět na hůl prvně jmenovaného, jenž jej dorazil za brankovou čáru – 1:1. Gól šelmy viditelně nabudil. Následně si Michal Teplý po pravém kruhu pro vhazování vybruslil až do zakončení a trefil tyč!

O několik minut později stejný hráč poslal kotouč před bránu najíždějícímu Rychlovskému, který jej tečoval těsně vedle brány. V závěru prostřední dvacetiminutovky přihrál Jakubu Rychlovský úplně volnému Šeligovi, který měl před sebou zcela odkrytou bránu. Střela z voleje mu ale nesedla a kotouč zamířil mimo!

Trenér Milan Plodek o něproměněnné přesilovce v prodloužení:

"Přesilovka čtyři na tři v prodloužení musí být proměněna. Klukům jsme to říkali, je to škoda. Potřebujeme někoho, kdo vezme puk a nacpe to do brány. Kluci to ale nehráli úplně špatně, bohužel nám chybělo trochu štěstí. Musíme tomu jíst naproti. Příští týden se bude lámat chleba, nejdříve na Slavii a poté doma s Mladou Boleslaví."

I v závěrečné třetině se pokračovalo ve svižném a útočném hokeji. V třiačtyřicáté minutě přihrál Miroslav Dani v přečíslení Ondřeji Pšeničkovi, který zkusil Zajíčka překonat střelou mezi nohy. Ten však sklapl betony včas! Následně si Tygři zahráli početní výhodu, Bieniek přihrál od modré na levou stranu Michalu Teplému, který zkusil vypálit z první. Mičán se však stihl přesunout. Přesilovku svěřenci trenéra Milana Plodka neproměnili, a tak přišel trest. Ondřej Pšenička se proháčkoval až před bránu a střelou do levého horního rohu nedal Zajíčkovi sebemenší šanci zasáhnout – 1:2.

Severočeši se poté vrhli do honby za vyrovnáním. V situaci dva na jednoho předložil Adam Liška puk Martinu Maťátkovi, který si sjel před bránu a zkusil kličku do bekhendu. V rozhodující okamžik mu však kotouč sjel z čepele! Poté usedl na trestnou lavici kapitán hostů Patrik Tůma a Liberečtí nabídnutou šancí nepohrdli. Michal Teplý přihrál od levého mantinelu Dominiku Šeligovi, který svou střelou z mezikruží propálil Mičána a necelé tři minuty před koncem srovnal na 2:2! Do konce základní hrací doby už branka nepadla a zápas dospěl do prodloužení.

V něm si naše osmnáctka zahrála další početní výhodu. Adam Charvát našel svým křížným pasem u pravé tyče číhajícího Michaela Drábeka, který měl před sebou úplně odkrytou bránu. Liberecký útočník však ve vyložené šanci minul! Nastavených pět minut rozhodnutí nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal Miroslav Dani, jenž kličkou do forhendu překonal Zajíčka a vystřelil Spartě bonusový bod.

„V první třetině jsme hráli na sedm obránců a čtyři útoky. Nedostali jsme se do tempa, Sparta byla lepší. Ve druhém dějství jsme to stáhli na tři formace a myslím si, že jsme tempo zápasu otočili na naši stranu. Měli jsme i více šanci, Sparta je ale velmi dobrý soupeř, který zaslouženě vede skupinu. Je škoda, že se nám nedaří získávat více bodů v prodloužení, už jsme prohráli tři a ty body by nám mohly chybět. Klukům jsme poděkovali za výkon, byl to skvělý zápas.“

Jiří Katz
„Myslím, že jsme viděli utkání skvělých parametrů od obou mužstev. Dnes se střetly dva úžasné týmy. Zápas se musel divákům líbit, hrálo se nahoru dolů. Na můj vkus padlo málo branek. Oba dva gólmani chytali skvěle. Remíza byla zasloužená jak z naší, tak z liberecké strany, i když nám ke konci trochu docházely síly. Přijeli jsme do Liberce s cílem, získat nějaký bod a máme dva. Určitě chceme všem našim hráčům poděkovat. Měli jsme tam velice nepříjemné situace včetně prodloužení, ve kterém jsme zvládli oslabení. Klukům děkujeme za zápas a za předvedený výkon.“