Osmnáctka ve třetí třetině stáhla dvoubrankový náskok. V prodloužení se ovšem radovala Slavia

Liberec - Naše U18 vstupovala do třetí třetiny zápasu se Slavií s dvoubrankovým mankem. Díky dvěma gólům během čtrnácti vteřin ovšem Tygři vyrovnali a poslali utkání do prodloužení. V něm byli nakonec šťastnější Pražané, kteří pro sebe uzmuli bonusový bod.

6. kolo, sobota 30. září 2017
3:4p
(1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Rychlovský (Šeliga), 48. Žůrek (Šafářovský), 48. Maťátko (Rychlovský) – 26. Houška (Štibingr), 39. Brož, 40. Klapka (Hradil), 62. Brož. Rozhodčí: Vyštejn – Kajínek, Lichtenberg. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 22:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

Zajíček – Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Kotyza, Šáfářovský, Šeliga

HC Slavia Praha

Pánek – Fiala, Mareček, Štibingr, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Hradil, Hasil, Vaniš, Janča, Houška, Petrák, Klapka

Utkání začali aktivněji slávisté, kteří v úvodních minutách Tygry v podstatě nepustili ke kotouči. Liberecký celek ovšem dostal k dispozici přesilovou hru, díky které se dostal do hry. V sedmé minutě se diváci dočkali první branky, Dominik Šeliga vybojoval puk za bránou a poslal jej na Jakuba Rychlovského, který z levého kruhu prostřelil Pánka a vsítil první gól utkání - 1:0.

Hosté mohli vzápětí vyrovnat, Vladislav Houška se od modré proháčkoval až mezi kruhy, odkud se pokusil zakončit bekhendem. Zajíček jeho střelu vyrazil a následně zlikvidoval i dorážku Martina Petráka. O chvíli později se Tygři dostali do přečíslení čtyři na dva. Petr Had předložil kotouč Janu Křepelkovi, který svou jedovatou ranou nadělal hostujícímu brankáři nemalé problémy. Pánek ale nakonec situaci zvládl. Po první třetině tak byli o něco šťastnější svěřenci trenéra Milana Plodka, kteří si do kabiny odnesli jednobrankové vedení.

Prostřední dvacetiminutovku začali lépe sešívaní. Nejdříve sice nevyužili přečíslední dva na jednoho, o několik okamžiků později už se ale radovali. Vladislav Houška se svým pokusem z pravého kruhu sice neuspěl, jenže poté se dostal k dorážce a poslal puk do sítě - 1:1. Následně Adam Klapka ujel všem svým pronásledovatelům a tváří v tvář Zajíčkovi tvrdě vypálil zápěstím. Liberecký brankář ovšem předvedl jistý zákrok a Klapkovu střelu vyrazil!

V polovině utkání se Adam Klapka dostal do samostatného úniku podruhé, i v tomto případě si ale na Zajíčkovi vylámal zuby. Minutu a půl před druhou sirénou se v nepřehledné situaci v liberckém brankovišti nejlépe zorientoval Jaroslav Brož, který dotlačil kotouč za brankovou čáru a poslal Slavii do vedení - 1:2. O jednapadesát vteřin později se Adam Klapka potřetí ocitl sám před Zajíčkem a tentokrát už se prosadil, když libereckého brankáře překonal střelou do horního rohu - 1:3.

Do třetí třetiny vstoupili Severočeši odhodlaní zvrátit nepříznivý stav a dostali svého soupeře pod tlak. Ten vyvrcholil v přesilové hře, ve které Petr Šafářovský přihrál na modrou Jakubu Žůrkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil náskok Slavie - 2:3. Od druhého gólu Tygrů uplynulo pouze čtrnáct sekund a bylo vyrovnáno! Martin Maťátko využil zmatků před hostující bránou a poslal kotouč za Pánkova záda - 3:3.

Poté už se obě mužstva soustředila spíše na obranu a šancí bylo k vidění opravdu málo. Do závěrečné sirény už žádná branka nepadla a zápas šel do prodloužení. V něm si při početní výhodě sjel Jaroslav Brož do pravého kruhu a odtud nechytatelnou ranou překonal bezmocného Zajíčka, čímž rozhodl utkání ve prospěch Pražanů. Naše osmnáctka tak i přes bojovný výkon bere ze zápasu se Slavií pouze bod.

Milan Plodek
„Máme za sebou špatný víkend. Včera se nám vůbec nepovedl zápas na Spartě, dneska jsme to chtěli změnit a úplně se nám to nepovedlo. Bylo to 1:3 po dvou třetinách, trochu jsme přeházeli sestavu a kluci zabojovali. Bod je podle mě dobrý. Na tým dopadla nějaká únava. Nevím, čím to je, asi to mají v hlavách. ´Potřebujeme to z nich dostat, dali jsme jim na neděli a ponděli volno a uvidíme. Musíme se lépe připravit a porvat se o druhé místo, i když to bude těžké.“