Osmnáctka ve vyhecovaném utkání přestřílela Rytíře

Date of publication Author Jonáš Jech

Kladno – V 19. kole nadstavby Extraligy staršího dorostu Tygři zavítali na kladenský led. Favorit byl jasný, hosté se mohli v případě výhry dokonce dostat do čela tabulky. Rytíři se nenechali zaskočit a málem svého soupeře překvapili. Prezentovali se bojovným a atraktivním hokejem, který jim nesl ovoce. Omlazená liberecká sestava však stačila včas sešlápnout plyn a vyrovnané utkání dovést do vítězného konce.

XVIII.kolo, pátek 02. února 2018
4:5
(1:2, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Filip (M. Bláha), 30. Bláha (Bláha), 46. Čermák (Hašek, Šmatlák), 56. Hašek (Filip) – 8. Hájek (Jiruš), 15. Cikhart (Šeliga, Ira), 38. Drábek (Strnad, Hampl), 49. Hájek (Liška), 59. Liška (Vomáčka, Bieniek). Rozhodčí: Plachý – Kučera, Hradil. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Rytíři Kladno

Novotný – Funk, Volráb, Šmatlák, Flachs – Bláha M., Tržil, Bláha O., Hašek, Kraus, Bernat, Zíka, Routa, Rendla, Čermák, Filip

Novák – Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Starý, Ira, Kollert – Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Strnad, Šeliga

První dějství začalo velmi zostra a už po sedmi minutách jsme viděli první gól. Matyáš Filip se skvěle zorientoval před bránou soupeře a dorazil pokus Bláhy. Ovšem Tygři dokázali bleskurychle odpovědět. Po očividném polevení tempa ze strany kladenských po prvním gólu se prosadil kapitán Tygrů Matěj Hájek. Liberec se dostal do vedení ke konci úvodní dvacetiminutovky zásluhou Jana Cikharta. Při přesilovce Šeliga nahodil od modré čáry. Hostující útočník si puk šikovně zastavil a poslal ho za záda Novotného.

Další góly začali padat až v polovině zápasu. Na smírný stav skóre dostal Rytíře po spolupráci bratří Bláhů Ondřej Bláha. Ovšem Tygři znovu šlápli do pedálů a odměnou jim byl třetí gól. Po buly se puk dostal ke Strnadovi. Ten nahodil puk před Novotného. Přímo před ním ještě gumový nesmysl šikovně tečoval Michael Drábek a nasměřoval ho za bezmocného brankáře domácích. V úplném závěru třetiny měli kladenští k dispozici trestné střílení, ale s nabídnutou šancí pohrdli a na další možnost vyrovnat si museli počkat.

Daniel Ira posílá puk na branku

Domácí vrhli po přestávce do útoku všechny síly a vyplatilo se. Hašek vypálil na Nováka, který puk vyrazil pouze před sebe. Z následné dorážky se nemýlil Matěj Čermák. Vyhrocené utkání se začalo projevovat i na hráčích. Do bitky se pustili Jiruš a Funk. Oba si vysloužili pobyt na trestné lavici. Ve 48. minutě se dostali Tygři do vedení znovu. Matěj Hájek trefil puk ze vzduchu a lobem překvapil lapačku brankáře. Jak už bylo nastoleným trendem, Rytíři vyrovnali. Pět minut před koncem se prosadil a vstřelil čtvrtý gól svého týmu Petr Hašek. Domácí byli opět v euforii, ale v čase 58:36 přišla další studená sprcha. Adam Liška vystřelil zápěstím nad vyrážečku a naposledy v dnešním utkání rozvlnil síť. Domácí to ještě zkoušeli bez brankáře, ale ani v infarktovém závěru se jim vyrovnat nepodařilo.

„Ve velmi omlazené sestavě se kluci s tvrdě hrající soupeřem rvali a zásluhou jim jsou tři body. Krásným gólem v 59 minutě po individuální akci rozhodl Adam Liška. Následnou hru šesti proti čtyřem již kluci v poklidu ubránili.“