Osmnáctka veze ze západu výhru, ve vyrovnaném utkání přetlačila Energii

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Karlovy Vary - Kategorie U18 cestovala za svým prvním utkáním v novém roce do Karlových Varů, kde poměřila síly s domácí Energií. Vyrovnané utkání mnoho branek nenabídlo, Liberečtí však dokázali vstřelit o jednu víc než soupeř, a tak si pod Ještěd vezou tři body.

XI.kolo, pátek 05. ledna 2018
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Zavřel (Berčík, Ptáček) – 18. Maťátko (Ira), 40. Maťátko (Charvát). Rozhodčí: Glanc – Kokrment, Juránek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Energie Karlovy Vary

Bednář (Horák) – Zavřel (A), Tureček, Záruba, Cankov, Novák (A), Kořán, Stejskal, Houdek – Křemen, Jiskra, Šťastný, Maydl, Novotný, Berčík, Hudečka, Černý, Fečo, Karbulka, Ptáček, Holub (C)

Novák (Zajíček) – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát (A), Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský (A), Šeliga

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrný. Ani jeden z týmů si nevytvořil převahu a hra se tak přelévala z jedné strany na druhou. Změna skóre mohla přijít v početních výhodách, které si oba týmy zahrály, ale ani tato herní činnost Liberci ani Karlovým Varům úspěch nepřinesla. Gólový účet zápasu tak otevřel až v osmnácté minutě Martin Maťátko, který zužitkoval dobrou Irovu nabídku.

V úvodu druhé třetiny pokračoval vyrovnaný hokej bez většího množství výrazných šancí. Ani jeden z týmů nechtěl chybovat. K jedné ale došlo ve čtyřiatřicáté minutě v liberecké obraně a vyrovnat mohl karlovarský Křemen, který se objevil sám před Novákem. Liberecký brankář se ale dokázal rychle přesunout a nebezpečný pokus vykopl.

A v závěru prostřední periody udeřili Bílí Tygři podruhé. Liberec se usadil v pásmu, Charvát našel Martina Maťátka a ten se prosadil podruhé v utkání!

Třetí dvacetiminutovka začala náporem domácích, kteří chtěli průběh utkání zdramatizovat. Liberecké ale podržel brankář Novák. Nejdříve vychytal Hudečku, který před sebou měl poloprázdnou branku a následně zlikvidoval i velkou šanci Černého. Tlak Energie pokračoval a vygradoval v padesáté šesté minutě, kdy Karlovarští snížili na 1:2. Berčík našel Daniela Zavřela a ten překvapil Nováka střelou mezi nohy.

V závěru ještě Západočeši odvolali brankáře, kýženého vyrovnání se již ale nedočkali. Liberci se podařilo navázat na dobré prosincové výkony a z utkání bere tři body. O další bude bojovat již v sobotu 6. ledna od 13:30 na plzeňském ledě, kde se postaví domácím Indiánům.

Václav Eismann
„V první řadě bychom chtěli pogratulovat soupeři k vítězství a zisku tří bodů. Ohledně naší hry, hráčům nelze upřít snahu. Bohužel, když jsme se dostali do tlaku tak jsme nedokázali proměnit šance, a proto jsme dnes vstřelili pouze jednu branku.“

„Utkání se mi líbilo, bylo velmi fyzicky náročné, hodně bruslení a spousta soubojů. Hrál se aktivní hokej. Byli jsme spíše šťastnější, než že bychom zaslouženě vyhráli. Soupeř hrál výborně a myslím si, že takovéto zápasy do ligy patří. “