Osmnáctka zkrotila bojovný Zlín a bere tři body za výhru 3:2

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - V rámci nadstavbové skupiny extraligy staršího dorostu zavítal na sever Čech Zlín, který se výsledkově trápí, ale zdobí ho urputná a agresivní hra. To se potvrdilo i v utkání s Bílými Tygry, kteří si s Berany nakonec poradili poměrem 3:2.

XVI.kolo, pátek 26. ledna 2018
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Hájek, 44. Šafařovský (Bienek, Adamec), 54. Cikhart (Žůrek, Adamec) – 38. Lekeš, 56. Pavlas (Sebera). Rozhodčí: Barek – Holeček, Maštalíř. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 1:1, 3:1, 3:2.

Zajíček (Pařík) – Adamec, Šuráň, Hampl, Bienek, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Žemba, Šafařovský, Šeliga

PSG Berani Zlín

Kubík (Kořének) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek (C), Pavlas, Talafa – Sebera, Podešva, Bachánek, Světlík, Lekeš, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek

Domácí vstoupili do klání aktivněji než hosté ze Zlína a v prvních minutách mohli diváci vidět plynulý hokej téměř bez přerušení. Šanci otevřít skóre měl Šeliga, který vystihl rozehrávku Zlína a řítil se sám na Kubíka, ten však jeho pokus zlikvidoval. O několik okamžiků později už ale kapituloval, když ho překonal liberecký kapitán Matěj Hájek - 1:0.

Obdržená branka Zlín nabudila a Ševci začali hrát agresivněji, začali více napadat a znepříjemňovat Tygrům rozehrávku. Ani to však nezbránilo tomu, aby se do úniku dostal Šafařovský. Ani on však puk do mezi Kubíkovi betony neprocedil. V závěru třetiny se ke slovu dostali i hosté, Zajíček si však poradil jak s nebezpečně tečovaným nahozením Suhardy, tak s Lužovou tvrdou přesilovkovou bombou.

V úvodu druhé dvacetiminutovky mohl vedení Liberce zvýšit Drábek, ale nedokázal zkrotit skákavý puk poskakující před poloodkrytou brankou. Následně se neprosadil ani Šafařovský, který si ani tentokrát v samostatném úniku nepřišel na Kubíka.

A tak se skóre měnilo na druhé straně. David Lekeš se prosmýkl mezi obránci a tváří v tvář Zajíčkovi nezaváhal - 1:1. V závěru prostřední třetiny mohli vedení zpět na stranu Severočechů strhnout Šeliga a Cikhart, ujíždějící proti jedinému obránci, avšak puk do branky nedostali.

Remízový stav nevydržel dlouho. Ve třiačtyřicáté minutě hráli Bílí Tygři přesilovku a Petr Šafařovský tvrdou ranou po přihrávce Bieneka prostřelil Kubíka - 2:1. Hra nabrala tempo a přelévala se z jedné strany na druhou a ani jeden z brankářů se nenudil. Další branka padla opět do zlínské branky. Postaral se o ni Jan Cikhart, který sám před Kubíkem nezaváhal a bekhendovou kličkou brankáře překonal - 3:1.

Vzápětí ale došlo na liberecké straně k dvojnásobnému vyloučení a Berani nabídnutou příležitost využili, když se ranou od modré prosadil Petr Pavlas - 3:2. Další branka, i přes snahu hostů umocněnou odvoláním brankáře, nepadla a Bílí Tygři si tak připsali domácí výhru a tři body zůstávají pod Ještědem.

„Dnes jsme do zápasu vlétli, a je škoda, že se nám z úvodního tlaku povedlo vstřelit jen jednu branku. Do druhé třetiny jsme nastoupili vlažně a i proto soupeř vyrovnal. Ve třetí třetině jsme již zase měli dobrý pohyb a zápas zvládli. Zlín hrál velmi dobře, nebylo to vůbec jednoduché utkání. “

Zdeněk Sedlák
„Dnes jsme sehráli vyrovnaný zápas, kterému by slušela remíza. Myslím, že ve třetí třetině jsme soupeře přehrávali, naopak vstup do utkání nebyl z naší strany ideální. Z obou stran to bylo hezký útočný výkon. Zápas rozhodly přesilovky. “