Pavel Falta inkasoval jedinou branku, přesto Bílí Tygři prohráli

Date of publication Author Radek Vokál, Jan Čekal

Předpoklady se potvrdily a Eden viděl utkání chudé na góly. Utkání kralovali oba dva gólmani, Roman Málek a <b>Pavel Falta</b>. Zatímco Romanu Málkovi bylo oficiálně napočítáno 26 zákroků, Pavel Falta kryl neuvěřitelných <b>53 střel</b>. Oba dva udrželi po celých 60 minut čisté konto a zajistili svým týmům bod za remízu. Bonusový bod nakonec vystřelil domácím v 63. minutě po samostatné akci Petr Sailer, pro kterého to byla první branka v dresu Slavie a jubilejní stá v kariéře. Bílí Tygři bodovali ve čtvrtém zápase v řadě.

, úterý 03. prosince 2002
1:0p
(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 63. Sailer (Tomica). Rozhodčí: Kolísek - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:11, navíc Jaroš (Slavia), Moravec (Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2775.

HC Slavia Praha

Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák, F. Kučera, Kolařík, Posmyk - Duda (43. Šaffer), Beránek, Sup - Hruška, Krátoška, Antoš - Sailer, Fadrný, Tomica - Jaroš, Klepiš, Jaroš.

Falta - Jiří Hanzlík, Gřegořek, R. Pospíšil, J. Moravec, Kočí, Čakajík, Holub, Vála - Kropáč, M. Straka, Musil - Jiří Kudrna, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Plodek, Hájek

Tři muži v úterý večer zazářili nad ostatní. Roman Málek, který vychytal již svou sedmou nulu v sezóně, Petr Sailer, střelec vítězného gólu, a také Pavel Falta, který se velkou měrou přičinil o to, že si Liberec odvezl z Edenu bod.

Že tento večer bude horký napověděla již 47. sekunda zápasu, když byl za podražení vyloučen Josef Beránek. Bílí Tygři se však během přesilovky málem nedostali do útočného pásma a ihned po návratu z trestné lavice o sobě dal Beránek vědět znovu, a to zavezením puku do pásma a následně vlastní šancí zblízka. Faltu však nepřekonal, stejně jako při mnoha dalších pokusech. Ve čtvrté minutě zahrozilo na druhé straně. Jak se později ukázalo, byla to akce, která nejvíce zaváněla vstřelením gólu za celou normální hrací dobu – po střele Petra Gřegořka zazvonila Málkova levá tyč. Petr Gřegořek tak zatím na svoji první branku za Bílé Tygry stále čeká, brankovou konstrukci už ale od svého příchodu trefil několikrát. Od páté minuty to začalo před Faltou vřít. Domácí si vytvořili několik šancí, brankou ale neskončila žádná z nich.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích. V ní zasvištěla vzduchem bomba Marka Posmyka, po které se Falta jen bezmocně ohlédl. Naštěstí pro něj ale šla vedle. Zápas se mohl lámat ve 33. minutě. Za hákování Jaroše ve vyložené šanci rozhodčí místo trestného střílení vyloučil libereckého hráče. Výhoda přesilovky byla ještě zdvojnásobena o chvilku později, když byl za vražení Krátošky na hrazení vyloučen Moravec a Slavii se naskytla možnost hrát jeden a půl minuty přesilovky pět na tři. I tomuto dvojnásobnému oslabení se Bílí Tygři ubránili.

Také ve třetí třetině se rodily šance. V největší se ocitl ve 47. minutě Milan Antoš, jehož dorážku zblízka dokázal Pavel Falta pokrýt, stejně jako střelu Jana Hejdy o deset minut později. Slavia tlačila, ale liberecká obrana i Falta v brance odolávali. Když pak byli dvě minuty před koncem za souboj u mantinelu vyloučeni obránci Hejda s Hanzlíkem, vše už silně zavánělo prodloužením. A na něj také došlo.

Slavia pokračovala v tlaku, kterému nakonec jinak dobře bránící hosté neodolali.. Do šance se napříč pásmem prokličkoval Petr Sailer a svým premiérovým gólem ve slávistickém dresu utkání ukončil. Přestože Bílí Tygři branku nevstřelili, bod si za svůj výkon rozhodně zasloužili.