Bílí Tygři porazili i druhý Zlín a stále stoupají!

Date of publication Author Radek Vokál

Liberečtí hokejisté zůstávají při chuti! Sedm zápasů je nikdo nedokázal porazit, naposledy ve skvělé atmosféře Svijanské arény sesadili Zlín z druhého místa, sami se posunuli na desátou příčku a na vytoužené osmé místo jim scházejí už pouhé tři body. Proti Medvědům vychytal <b>Oldřich Svoboda</b> svou druhou letošní nulu, gólem soupeře načal střelecky obrozený Korhoň a v 26.minutě přidali další dva góly Plodek a Rataj. Pod trenérem Palečkem doma zatím Bílí Tygři pokaždé bodovali - série trvá již sedm zápasů.

30. kolo, pátek 05. prosince 2003
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Korhoň (S. Procházka), 26. Plodek (S. Procházka, Kašpařík), 26. Rataj (J. Hašek, Čermák). Rozhodčí: Bolina - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:7, navíc V. Novák (Liberec) a Mokrejš (Zlín) na 5 minut a do konce utkání, Záhorovský (Zlín) na 10 minut. Bez využití. Diváci: 3090.

O. Svoboda - L. Šmíd, Jiruš, Čakajík, J. Moravec, J. Nedvěd, Ťupa - Čermák, Rataj, J. Hašek - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Plodek, M. Hájek, Verčík Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd st.

PSG Berani Zlín

Murín (26. Altrichter) - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Vlach - Okál, Weissmann, Mokrejš - Záhorovský, od 30. navíc Dubec. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Aktivněji do utkání vstoupili hráči Zlína, jako první pálil Leška, následovala akce Mokrejše. Na konci čtvrté minuty se do šance dostal liberecký Procházka, po ní přišla na řadu potyčka mezi Novákem a Mokrejšem, oba hráči dostali trest do konce utkání a zlínský hokejista navíc dvě minuty. Přesilová hra domácích se poté odehrála bez větší šance. V čase 6:00 se do velké příležitosti dostal Stanislav Procházka, ale jeho střela nebyla důsledná. O dvě minuty později přihrál skvěle Petr Leška do prostoru před bránu soupeře, ale jeho pas nikdo nezužitkoval. Na druhé straně nastřelil boční síťku Murínovy svatyně tvrdou ránou Čakajík. Jako první se ze vstřelené branky mohli radovat domácí, když Procházkovu přihrávku z rohu kluziště dokázal využít Lubomír Korhoň. Na nepříznivou situaci chtěl odpovědět zlínský Weissmann, ale žádná z jeho dvou ran se neujala. Ke konci třetiny se krásnou individuální akcí prezentoval Vampola, avšak hosté dokázali kotouč vyhodit do bezpečí. Na trestnou lavici navíc usedl Plodek, jehož vyloučení oslabilo Tygry i pro začátek druhého dějství.

Nabízenou šanci vyrovnat skóre se však Medvědům nepodařilo využít. Naopak po střelách Kašpaříka a Procházky zvýšil na 2:0 Jan Plodek.. To se zřejmě nelíbilo Záhorovskému, který za nesportovní chování dostal osobní desetiminutový trest. Zlínští se ještě nestihli vzpamatovat z druhého gólu a v čase 25:50 potřetí udeřili domácí Tygři. Svou brankou vyhnal Igor Rataj gólmana hostí Murína z brány a na jeho místo se přesunul Altrichter. Jasnou převahu Liberce narušila až akce Radima Tesaříka z poloviny utkání, kdy se sám ocitl před Svobodou, ten však jeho blafák dokonale vychytal. Po šarvátce mezi Kašpaříkem a Macholdou se hrálo dvě minuty ve čtyřech hráčích na obou stranách, ale více prostoru na ledě větší herní šance neposkytlo. Náporu Zlína z pozdější přesilové hry dokázali hráči Liberce kontrovat střelami Šmída a Haška. V závěru třetiny se strhla hromadná bitka, do níž se zapojil i Oldřich Svoboda. Na trestnou lavici poté odbruslil Hamrlík, z protějšího týmu Vampola a trest následně odseděl i jeden z libereckých hráčů místo domácího gólmana. Přesilová hra Ševců však netrvala dlouho, neboť poslali na led příliš mnoho hráčů.

V první polovině třetího dějství se hrály postupně tři přesilové hry, oba týmy se jim však dokázaly úspěšně ubránit. Převahu si však Liberečtí dokázali udržet, šance si vypracovali Rataj s Čermákem, ale Altrichter svůj tým podržel. Domácí hráči získali i výhodu přesilové hry, ale ohrozit soupeře se jim nepodařilo. Snížit brankový rozdíl se pokoušel aktivní Weissmann, nicméně ani on nedokázal překonat bezchybného Svobodu. Tři minuty před koncem byl k nevoli domácích diváků vyloučen Rataj, avšak Bílí Tygři dokázali až do konce zápasu ubránit čisté konto pro svého brankáře. Za bouřlivého skandování fanoušků tak zůstává Liberec již sedm zápasů neporažen, v příštím kole se utká na ledě extraligového nováčka Kladna.