Pohádka pokračuje! Tygři po nájezdech postupují do semifinále Ligy mistrů!

Zürich - Drama, poté euforie. Tak probíhal odvetný čtvrtfinálový duel CHL na ledě curyšských Lvů. Bílí Tygři nejprve zásluhou Lukáše Krenželoka poslali zápas až do nájezdů a v nich rozhodli Bakoš s Kolmannem o historickém postupu mezi čtyři nejlepší celky.

ČF2, úterý 12. prosince 2017
0:2sn
(0:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Krenželok (Kolmann, Jelínek), rozh. nájezd Bakoš. Rozhodčí: Holm, Nord – Kaderli, Fluri. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.

ZSC Lions (Zürich)

Schlegel (Guntern) – Sutter, Geering, Klein, Baltisberger P., Karrer, Seger, Guerra – Korpikoski, Suter, Wick – Baltisberger Ch., Sjögren, Herzog – Kuenzle, Schappi, Pestoni – Prassl, Pelletier, Miranda – Hinterkircher.

Janus (Will) – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Havlín – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Bulíř, Jašek – Stránský, Bližňák, Ordoš – Špaček, Vantuch, Vlach – Mikyska.

Bílí Tygři vstupovali do utkání s jasným úkolem. Z domácího ledu si přivezli těsnou prohru 0:1, pokud tak chtěli myslet na postup, museli bezpodmínečně zvítězit. Hned v úvodu se mohly oba celky ujmout vedení, když dostaly příležitost hrát přesilové hry, nicméně ani Tygři, ani Lvi svou příležitost nevyužili.

Na obou stranách byla vidět především snaha neinkasovat, vycházelo se ze zabezpečených obran. Bulíř vyzkoušel od modré Schlegelovu pozornost, švýcarský brankář ale kotouč vyrazil. V závěru prvního dějství sice měli naši hráči více ze hry, Bakoš ani Vantuch však netrefili branku, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

I hosté do střely blokovali vlastními těly

Nová třetina, známý průběh. Také po přestávce probíhala hra v prakticky stejném duchu a prim hrály nepřekonatelné obrany. Do dosud největší šance se v polovině utkání dostal rozjetý Jan Stránský, který projel po křídle až před Schlegela, ten ho ale vychytal.

Ke skórování tolik potřebného gólu se Bílým Tygrům nabízely další dvě přesilové hry, ale ani tentokrát se našim hráčům nepodařilo najít recept na gólmana Zürichu. Zato v závěru druhé dvacetiminutovky přišlo drama. Po závaru před libereckou brankou byl Stránský natlačen do Januse a vzápětí Wick překonal bezmocného brankáře, ale rozhodčí se vzhledem k ataku na Januse rozhodl gól neuznat.

Martin Ševc hledá přihrávkou svého spoluhráče

Zato hned v úvodu třetí třetiny se na druhé straně skóre měnilo. Petr Kolmann dostal v útočném pásmu mnoho prostoru, před brankářem poslal puk na pravé křídlo k Lukáši Krenželokovi a ten bez potíží trefil odkrytou klec. Filip Pyrochta mohl o chvíli později dokonce zvýšit, ale proti němu se zaskvěl Schlegel a zachytil kotouč.

Situace se každopádně výrazně změnila. Rázem by se za tohoto stavu šlo do prodloužení a nebyl tak prostor na chyby. Kritická situace přišla šest minut před koncem, kdy museli Tygři bránit půl minuty ve třech proti pěti, ale náročnou situaci zvládli a dál drželi vedení. Hráči padali do střel, Janus zamkl branku a společnými silami si náš tým vynutil prodloužení.

Petr Jelínek ukořištil puk

V něm přišel zajímavý moment. Geering zasáhl holí do obličeje Lukáše Dernera a způsobil mu krvavé zranění. Zürich tak šel na čtyři minuty do tří. Přesilovku však Tygři ani přes velký tlak nevyužili. Naopak po skončení oslabení tvrdě pálil Suter, ale Janus ramenem vytěsnil puk. Utkání tak dospělo až do nájezdů.

V nich se prosadili pouze Martin Bakoš, střelec rozhodujícího nájezdu, a překvapivá volba Petr Kolmann. Bílí Tygři si tak zajistili historický postup do semifinále hokejové Ligy mistrů!

Hans Wallson
„Na konci druhé třetiny jsme sice dali gól, ten ale nebyl uznán, a právě v tom momentu se asi zápas začal z naší strany trochu lámat. Namísto vedení jsme po přestávce brzy inkasovali. Zvládli jsme řadu oslabení, ale neproměňovali jsme šance. Stačilo přitom vstřelit jeden gól, pak by byl postup náš. Co se dá dělat, nezbývá než pogratulovat soupeři a popřát mu mnoho štěstí v semifinále.“

Karel Mlejnek
„Jeli jsme sem s cílem v základní hrací době vyrovnat celkové skóre, což se nám povedlo. Mrzí mě, že jsme nezvládli přesilovku v prodloužení, ale nájezdy už se nám vydařily a zajistili jsme si historický postup do semifinále. Čeká nás Växjö, s nimiž už jsme dvakrát hráli a víme tedy, o jak kvalitní tým půjde. Ale chceme postoupit do finále!“