Porážka v Brně posílá Bílé Tygry do baráže

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Roman Zajíček

Brno/Liberec - Play-out je u konce a bohužel se nejedná o šťastný konec. V posledním kole na ledě brněnské Komety totiž Bílí Tygři utrpěli porážku 3:2. V zápase prohrávali o tři branky a situaci se jim podařilo už jen zdramatizovat. Jelikož Karlovy Vary v Chomutově vyhrály, znamená to, že Liberec čeká baráž.

OUT6, čtvrtek 21. března 2013
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. J. Svoboda (J. Hruška), 32. Žižka (Dočekal), 45. Čermák (Burian, H. Zohorna) – 47. Nedvěd (Duda), 53. Dušek (Duda). Rozhodčí: Pešina, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4, navíc Čutta (LIB) 5 minut + DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 257. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Kometa Brno

Trvaj – Krejčiřík, Valach, Malec, Kováčik, Žižka, Dujsík – Burian, Čermák, H. Zohorna – Dočekal, J. Hruška, Křivohlávek – Jenyš, Němec, Erat – J. Svoboda, Holec, T. Svoboda.

Schwarz – Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich – Duda, Nedvěd, Dušek – Pospíšil, Bulíř, Bulík – Kudrna, Filippi, Víšek – Bárta, T. Urban, Špaček – Kica.

První třetina byla hodně opatrná a vyrovnaná. Mnoho šancí jsme na obou stranách neviděli, v prvních deseti minutách zůstávalo pouze u náznaků. Liberec hrál trpělivě a čekal na chyby soupeře. Jenže laxnost se mu příliš nevyplácela. V největší šanci úvodní periody byl Martin Dočekal, který si najížděl z pravé strany, ale Schwarz vytasil perfektní zákrok. O chvíli si podobnou akci střihl Vojtěch Němec, dopadl podobně jako jeho spoluhráč.

O jediný vzrušivý moment se tak postaral v patnácté minutě Jakub Čutta, který sestřelil Vojtěcha Němce a ihned se odebral pod sprchy. Rozhodčí mu udělili větší trest za napadení. Brňané měli možnost hrát dlouhou pětiminutovou přesilovku, krom pár střel obránců od modré se nic významného nestalo a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nabídla daleko lepší hokej, než ta první. Kometa se stále zlepšovala a matný Liberec takřka ve všech směrech přehrávala. A tak se zcela zaslouženě dočkala úvodního gólu. si najel mezi kruhy, využil zmatků v hostující obraně a střelou švihem vymetl všechny pavučiny ve Schwarzově bráně - 1:0. Poté si vytvořil druhou gólovou šanci zápasu Martin Dočekal, v sólu na libereckého strážce svatyně ani při tomto pokusu neuspěl.

Abychom nezůstali pouze u šancí Komety, ale ty Liberecké prostě a jednoduše nepřicházely. Jedinou výjimku tvořila šance Pospíšila, ale jeho baseballový napřáhl skončil pouze na boční síťce. A tak se podruhé v zápase prosadila Kometa. Dobře hrající Dočekal obešel dva hráče, zakončil bekhendem a jeho pokus dorazil všudybyl Tomáš Žižka - 2:0. Brňané si tento výsledek hlídali a přenesli si ho do třetí třetiny.

Poslední část odstartovala velkou šancí Duška, ten ale sám před Trvajem přestřelil odkrytou bránu. A tak vzápětí udeřilo na druhé straně. Leoš Čermák obdržel křížný pas od Buriana a ranou z voleje dostal kotouč potřetí za libereckého brankáře - 3:0. Zdálo se, že už je hotovo a pro Brno nenastanou žádné komplikace. Nejprve neuspěl Kudrna, který trefil jen Trvajův beton, o pár chvil později již udeřilo.

Liberecký kapitán Petr Nedvěd si najel před bránu, kam mu adresoval přihrávku Radek Duda a jen takovým jemným šťouchem dopravil touš mezi Trvajovy betony - 3:1. Sedm minut před koncem svitla pro Tygry další naděje. Antonín Dušek se natlačil před brněnskou bránou a padajícího Trvaje překonal střelou nad lapačku - 3:2. Domácí lavička ihned reagovala oddechovým časem, Liberec v posledních minutách odvoláním brankáře.

6257 diváků se nakonec vítězství a tří bodů dočkalo. Po výhře 3:2 tak Kometa obsadí jedenácté místo, Liberec musí o svou extraligovou příslušnost zabojovat v baráži.