Poslední třetina - noční můra Bílých Tygrů

Date of publication Author Radek Šenk

Ve třetím kole Tipsport Cupu zavítali liberečtí hokejisté na led extraligového nováčka z Kladna. Po odehraných dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:2 pro Liberec. Jak se již pomalu stává smutnou tradicí, poslední třetina Bílým Tygrům opět nevyšla, tentokrát ji prohráli dokonce 4:1, když na obratu skóre se jednou brankou podílel i <b>Vítězslav Jankových</b>, bývalý útočník libereckého týmu. Bílí Tygři si tak pod Ještěd odvážejí porážku <b>5:3</b>.

TsC2, pátek 08. srpna 2003
5:3
(0:0, 1:2, 4:1)

Branky: 40.Špelda (Kalla, KLimt), 49. Špelda (Klimt), 53. Štefanka (Špelda), 55. Kalla (Špelda, Gardoň), 60. Jankových (Kysela) - 27. Rozsíval (Jiruš),36. Kábrt (Jiruš), 50. Novák (Čakajík, Kašpařík)
Rozhodčí: Jebavý, Bejček, Charvát
Diváci:500

Rytíři Kladno

Kopřiva – Čech, Hořava, Chatrnúch, Kasík, Malena, Ševc, Špelda, Zeman – Bílek, Frolík, Gardoň, Havel, Hořava, Jankových, Kalla, Klimt, KYsela, Lažo, Pazourek, Štefanka. <br>Trenéři Müller, Evan, Tatíček.

Falta – Moravec, Nedvěd, Jiruš, Čakajík, Jareš, Kočí, Vála – Kropáč, Straka, Kábrt – Rozsíval, Plodek, Korhoň – Verčík, Klimenta, Kašpařík – Novák, Šulc, Procházka – Jech. <br>Trenéři Jandač, Dvořák, Nedvěd.

Bílí Tygři jako již poněkolikáté drželi po dvě třetiny otěže zápasu pevně ve svých rukou. Kladno se trápilo v koncovce, když nedokázalo najít recept na libereckou obranu v čele s gólmanem Faltou téměř dvě třetiny.
Ve 40. min. při vyloučení Jiruše se dostává poprvé v utkání ke slovu domácí Špelda a jedenáct vteřin před koncem druhé části hry snižuje na rozdíl jediné branky. Ještě v 50. minutě Novák znovu získal Severočechům vedení 3:2 po té, co se opět prosadil Špelda. Tomu netradiční čas vůbec sedl, když se podílel na čtyřech z pěti kladenských branek. Od té chvíle se dokázali prosadit pouze domácí „Rabiti,“ kteří již dokázali dovést zápas do vítězného konce. V jejich dresu se poprvé objevil v obraně Petr Hořava, mladší bratr útočníka Miloslava.

Stínem zápasu byla rvačka mezi kladenským Slovákem Lažem a libereckým Valdemarem Jirušem. Pro oba zápas skončil předčasně v samém závěru druhé třetiny. Kladenský útočník si tak zopakoval stejný trest již z předchozího pohárového duelu se Spartou. Rozhodčí Jebavý rozdal neuvěřitelných 130 trestných minut.
Vítězství pečetil 39 sekund před závěrečným hvizdem jejich bývalý útočník Bílých Tygrů Vítězslav Jankových.