Potřetí za sebou prodloužení

Date of publication Author Radek Šenk

Liberečtí hokejisté se po dnešním utkání ve Svijanské aréně dostali až na samé dno extraligové tabulky. I když neodešli z ledu poraženi, přesto je pouhý zisk jednoho bodu za remízu 1:1 s Plzní poslal na samý chvost Tipsport extraligy. Utkání otevřel již v 7. minutě probouzející se střelec <b>Korhoň</b> (viz. foto), Plzeň ale dokázala ve vlastním oslabení srovnat a další branku již diváci ve Svijanské aréně neviděli. Nutné je podotknout, že oba týmy vypadly z herního rytmu díky častému vylučování rozhodčího Turčana, který dnes cit pro hru rozhodně neukázal.

20. kolo, neděle 02. listopadu 2003
1:1
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. Korhoň (Jech) - 36. Krátoška. Rozhodčí: Turčan - Kareš, Bláha. Vyloučení: 9:11. V oslabení: 0:1 navíc Čakajík - J. Straka 10 min. Diváci: 2580.

Falta - Čakajík, Holub, Jiruš, L. Šmíd, Krstev, J. Nedvěd, Moravec, Kočí - Verčík, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, Plodek (41. Hájek), Rozsíval - Jech, Musil, Korhoň. Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd st.

HC Škoda Plzeň

Barta - Dobroň, Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Výborný, Posmyk, Dobrovolný, Nedoma - Sedlák, J. Straka, Andrašovský - Matějovský, Krátoška, Pospíšil - Adamský, Švík, Důras - Bílek, Jakeš, Kracík. Trenéři: Čada, Přerost.

Dva týmy z dolní poloviny tabulky Tipsport extraligy ledního hokeje, HC Bílí Tygři Liberec a HC Lasselsberger Plzeň, změřily dnes své síly ve Svijanské aréně v Liberci, do které zavítalo 2580 diváků. Bílí Tygři chtěli navázat na svá poslední vystoupení pod vedením trenéra Palečka, která jim vynesla tři body za remízu a vítězství v prodloužení.

Domácí borci začali utkání tak, jak je to již u nich zvykem. Spolehlivá hra v obraně a napadání soupeře na útočné modré čáře slavila již po sedmi minutách utkání úspěch. V sedmé minutě využil Korhoň skvělé přihrávky od levého mantinelu, která mu byla adresována Jechem. Ten se prosadil, ačkoli byl tvrdě atakován obráncem Západočechů. Korhoň nedal Bartovi nejmenší šanci a střelou k levé tyči si do statistik zapsal další bod - 1:0.

Po vedoucím gólu se domácí dostali do mírného útlumu, čehož se snažili hosté využít ke vstřelení vyrovnávací branky. Tlak, který si v této fázi zápasu vytvořili, byl však ukončen vyloučením Vobořila za hru vysokou holí.

Domácí Tygři se snažili nabídnutou početní výhodu brankově využít, avšak do cesty se jim postavil pozorně chytající brankář Barta, který nejprve zlikvidoval nebezpečnou střelu Kašpaříka, a poté i dorážku Nedvěda. Domácí tak svou přesilovou hru nevyužili. Do konce první části byla poskytnuta výhoda přesilové hry i hostující Plzni. Rozsíval putoval 28 vteřin před první sirénou na trestnou lavici za podražení. První třetina tak skončila 1:0.

Druhá třetina byla zajímavá zejména díky hlavnímu rozhodčímu Turčanovi, který neúnavně posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým, a tak diváci spíše přihlíželi koncertu rozhodčího místo extraligovému hokeji. Jen vyjímečně se na ledě potkalo pět hráčů na obou stranách. Druhá branka zápasu padla v početní výhodě Liberce, k nelibosti diváků ve Svijanské aréně ale do domácí branky. Ve 36. minutě utkání vyrovnal Krátoška, který uklidil vyraženou střelu za Faltova záda 1:1.

Aby nezůstal pozadu ani pan rozhodčí Turčan, připomněl se vyloučením Vobořila za držení v téže minutě a o další dvě minuty později pak putoval na trestnou lavici další hráč Plzně. Navíc sekundu před koncem druhé třetiny dostal dvě plus deset minut domácí Čakajík.Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Třetí dějství bylo spíše bitvou, oba týmy byly poznamenány častým přerušováním a vyšly z tempa. Utkání, které se neúměrně protahovalo, přineslo divákům jen málo pěkných momentů. Když už se nějaká šance přeci jen urodila, nedočkala se přesného zakončení. Oba brankáři zastínili útočné výpady protivníka. Utkání tak pomalu dospělo do prodloužení.

Tentokrát však extra bod nevytěžil ani jeden z týmů. Oba soupeři si nakonec připsali na svá konta bod za remízu.Pro Tygry to byl čtvrtý bod ve třech utkáních vedených trenérem Josefem Palečkem.