Prémiový bod vystřelil Tygrům Milan Bartovič

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Ve dvacátém kole přivítali Bílí Tygři v Tipsport areně berany ze Zlína a po výhře v prodloužení 3:2 se mohou opět radovat z první příčky. O devátém domácím vítězství Liberce v řadě rozhodl z trestného střílení útočník Milan Bartovič.

20. kolo, neděle 06. listopadu 2011
2:1p
(0:0. 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Hay (Čakajík, Kudrna), 65. Bartovič z tr.střílení - 36. Holík (Vlach, Ondráček). Rozhodčí: Kalivoda, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5493. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči utkání: Darrell Hay - Petr Holík.

Pinc – Derner, Trončinský, Výtisk, Čakajík, Hay, Holub, Štich, Kajínek - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Vantuch, Vak, Bortňák - Dušek, Urban, Bárta - Kica, Bulíř, Jonák.

PSG Berani Zlín

Sedláček – Galvas, Zámorský, Tesařík, Řezníček, Hamrlík M., Linhart - Köhler, Leška, Honejsek - Důras, Čajánek, Veselý - Ondráček, Vlach Rom., Holík - Čech, Sýkora, Kubiš.

Utkání začalo ve svižném tempu. Hned po úvodním buly se ve velké šanci ocitl Nedvěd, úspěšnějším byl ale gólman beranů Sedláček. Z protiútoku měl take výbornou příležitost k otevření skóre Veselý, který situaci dva na jednoho s Čajánkem vyřešil střelou zápěstím k tyči, kde byl ale připraven beton Pince. Ve čtvrté minutě uktání se poprvé vylučovalo, výhoda Liberce ale nevydržela dlouho a po faulu Kudrny měly oba celky příležitost vyzkoušet si hru ve čtyřech.

V ní byl aktivnější hostující celek ze Zlína a v šanci se ocitl opět velmi aktivní Veselý, který dorážel střelu Řezníčka, na Pince ale opět nevyzrál. Hosté poté dobře bránili střední pásmo, což činilo domácím velké potíže při rozherávce a nemohli se dostat do útočného pásma. K tomu, aby se Bílí Tygři dostali do hry, pomohlo vyloučení Ondráčka. Přesilovka se ale šelmám nepovedla a Sedláček při dvouminutovém oslabení svého celku nemusel zasahovat.

Obrovskou příležitost měli v závěru první třetiny dva liberečtí forvardi, konkrétně Vantuch, který ujel obraně Zlína, Sedláček ale předvedl dobrý zákrok betonem. Druhým byl Bartovič, který nejprve vystřelil z levého kruhu a poté ještě bekhendovou střelou ohrozil branku Sedláčka podruhé.

I v prostřední části pokračoval souboj, ve kterém dominovali především brankáři obou celků a na první branku si diváci v Tipsport aréně museli počkat až do jedenatřicáté minuty. Vedení se ujali domácí hokejisté, kteří potrestali vyloučení Řezníčka. Perfektní ranou ze střední vzdálenosti otevřel skóre utkání Darrell Hay, pro kterého tato trefa znamenala první gól v sezóně.

I hokejisté Zlína ale měli dobré šance a zejména Důras si vytvářel dobré příležitosti, bohužel pro hosty ale vždy skončil puk v držení Pince. Přesto se berani dočkali vyrovnání, když se v situaci dva na jednoho ocitli Vlach a Petr Holík, který se štěstím propasíroval puk za záda Pince.

V závěru druhého dějství mohli berani dokonce strhnout vedení na svou stranu, když v oslabení po chybě Nedvěda ujížděli Leška a Köhler, kteří ale nenapodobili stejnou situaci, která skončila vyrovnávním. Dočkali se ale alespoň dvouminutové výhody. Zlín ji sehrál dobře a byl blízko brance, nakonec ale přesilovka zůstala nevyužita.

V úvodu třetí třetiny měl Liberec po faulu na Dernera čtyřminutovou přesilovku, se kterou ale naložil prachbídně. Sedláčka v brance Zlína takřka neohrozil, pokud nepočítáme dobrou příležitost Haye, který ale vhodnou situaci prováhal. Hra pak byla oboustranně vyrovnaná, ale ani jednen z celků se brankově prosadit nedokázal. O zisku prémiového bodu tak mělo rozhodnout prodloužení.

To nabídlo divákům asi nejhezčí okamžiky v zápase. Jako první měl velkou šanci Čajánek, jehož bekhend Pinc zneškodnil vyrážečkou. Ve třetí minutě však fandům domácího celku zatrnulo, když unikajícího Ondráčka fauloval Dušek a jeho zákrok přinesl hostům možnost rozhodnout v nařízeném trestném střílení. Ondráček si však na Pince nepřišel, liberecký gólman si dobře pohlídal pohyb zlínského útočníka a jeho střelu zlikvidoval levým betonem.

Minutu před koncem ujel na druhé straně obraně Zlína Milan Bartovič, který byl ale také faulován a za podobný zákrok bylo nařízeno také trestné střílení. Slovenský forvard ve službách Liberce se příležitosti chopil jak nejlépe mohl, když si vybrusil do strany a střelou mezi ruku a tělo gólmana Sedláčka ukončil uktání a získal pro Bílé Tygry bod navíc.