Proti Kladnu Tygři neuspěli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Bílí Tygři nenavázali na výhry proti Znojmu a Mountfieldu a na Kladně prohráli 3:1. Šance na body uťal útočník domácích Pavel Patera, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Jedinou trefu Liberce obstaral útočník <b>Petr Nedvěd</b>, který tak pokračuje v normě jedné branky na zápas. Ve svém třetím utkání za Liberec vstřelil totiž již svůj třetí gól.

14. kolo, neděle 12. října 2008
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Patera (M. Procházka), 14. Patera (Hájek, M. Procházka), 21. Diviš (Patera) – 52. Nedvěd (Derner). Rozhodčí: Hribik - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6, navíc Zíb (LIB) na 10 min., bez využití. Diváci: 2829. Střely na branku: 38:44. Průběh utkání: 3:0,3:1

Rytíři Kladno

Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Hořava - Diviš, Patera, M. Procházka - Tenkrát, Frolík, Tomajko - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Čurillla, Kuchler.

Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Modrý, Derner, Zíb - V. Nedorost, Kašpařík, Pletka - Šimánek, Podkonický, Šachl - Klimenta, Nedvěd, Blatný - Vantuch, Plodek, Špaček.

Do liberecké sestavy se zařadil útočník Jiří Šimánek, který nastoupil ve druhém útoku vedle Podkonického a Šachla místo zraněného Bartoviče. Nová posila z Českých Budějovic se poprvé v utkání předvedla v páté minutě, kdy si Šimánkův pokus pohlídal Kopřiva. Skóre mohl otevřít ještě chvíli před ním Nedorost, ale i s jeho kličkou si kladenský gólman poradil. První branka tak padla na druhé straně kluziště. Z ničeho nic ujelo duo Martin Procházka - Pavel Patera a řítilo se na jediného libereckého beka. Druhý jmenovaný zvolil střelu a puk propadl za Hniličku – 1:0. Kladenským branka pomohla a v následujících minutách byli aktivnější, k čemuž jim pomohla i přesilovka po faulu Hunkese.

V závěru čtrnácté minuty se domácí radovali podruhé. Hájkovi sice střela od modré nevyšla, naneštěstí pro Liberecké se ale odrazila k volnému Pavlu Paterovi, a ten si připsal druhý gól v utkání. I v závěru první části byli aktivnější kladenští hokejisté, dobrou šanci měli ale i Tygři, když se v oslabení do zakončení dostal Blatný, jeho pokus si ale Kopřiva pohlídal, a po dvaceti minutách byl tak stav 2:0.

Ani vstup do druhé části Tygrům nevyšel. Po čtyřiadvaceti vteřinách našel Patera Richarda Diviše, a ten zblízka dostal kotouč za Hniličku – 3:0. Liberečtí se ale nevzdali a bojovali dál, hrál se tak hokej, který nabízel šance na obou stranách. Dobrou šanci měl Nedorost, nebezpečně pálil Pletka, před Hniličkou zase operovali Bělohlav s Hájkem. Ve dvaatřicáté minutě byl blízko brance Šachl, střelecká smůla ale útočníka hostů ani proti Kladnu neopustila. V sedmatřicáté minutě ujel Tenkrát a byl faulován, sudí Hribik neváhal a nařídil trestné střílení. Hnilička si ale kličku Petra Tenkráta pohlídal a udržel Tygry ve hře. Liberecký gólman si pak poradil ještě s šancí Horny a Kuchlera, a po dvou třetinách tak vedli domácí jasně 3:0.

Závěrečná třetina patřila v úvodu Tygrům, Nedorost ale pálil vedle a Podkonického střela se zastavila o tyčku, což potvrdil i videorozhodčí. Naději Liberci tak dal až Petr Nedvěd, který v jedenapadesáté minutě elegantně dorazil střelu Dernera za Kopřivu - 3:1. Kladno ale zareagovalo na snížení dobře a hosty příliš před Kopřivu domácí nepouštěli. Tlak si Tygři vytvořili v pětapadesáté minutě, kdy byl vyloučen Kalla. Kopřiva ale odolal a ze tří bodů se tak radovali hráči Kladna.