První krok splněn na výbornou! Tygři porazili Energii 5:1!

Karlovy Vary/Liberec - Ve svém prvním zápase narazily šelmy na Karlovy Vary. V souboji se Západočechy se prezentovaly vynikající úspěšností střelby a dokráčely si k úvodním třem bodům. Domácí svěřenci trenéra Filipa Pešána porazili 5:1.

2. kolo, neděle 11. září 2016
1:5
(0:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 57. Vachovec (Kindl, Gorčík) – 5. L. Krenželok (Jelínek, R. Šimek), 12. Bližňák (Lakatoš, Bartovič), 36. Vitásek (D. Špaček, J. Mikyska), 51. Bulíř (R. Šimek, Radivojevič), 54. Jelínek (Mojžíš). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Suchánek, Svoboda. Střely na branku: 20:25. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2874.

HC Energie Karlovy Vary

Honzík – Sičák, Dujsík (A), Harant, M. Rohan, Benák, Tomáš Dvořák, Weinhold – T. Rachůnek, Matuš, Stloukal – T. Rohan, Skuhravý (C), V. Tomeček – Vachovec (A), Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Jánošík, Vitásek, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Lakatoš – D. Špaček, J. Mikyska, Vlach.

Tygři vstoupili do nového ročníku nejlépe, jak mohli. Na jejich úvodní extraligovou trefu fanoušci museli čekat pouhých 274 vteřin. Navrátilec do sestavy Lukáš Krenželok se protáhl kolem pravého mantinelu až před branku a pohotově zakončil k bližší tyči.

Následně se do velké šance propracoval Šimek, jenže v tváří v tvář Honzíkovi neuspěl. Stejný osud potkal i domácí při minutové dvojnásobné početní výhodě. Ve dvanácté minutě už se však skóre měnilo znovu. Lakatošův pas dokázala obrana zblokovat, nicméně dojíždějící Mário Bližňák kotouč i tak ukořistil a propálil karlovarského brankáře podruhé.

Branko Radivojevič se snaží překonat karlovarského gólmana

Ve druhé třetině se snažil překvapit ranou po vhazování Benák, ale Lašák se ošálit nenechal. V osmadvacáté minutě obkroužil zařízení Bulíř, natrefil pouze na boční síť branky Energetiků. Poté dostaly šelmy výhodu první přesilovky v prostředním dějství. Využít ji sice nedokázaly, ale těsně po jejím vypršení se radovaly. Na naznačení a následnou střelu Ondřeje Vitáska od modré čáry nedokázal Honzík zareagovat včas.

V samotném závěru periody mohla skórovat při přečíslení 2 na 1 ještě dvojice Bartovič-Jelínek, nicméně druhý jmenovaný těsně minul. Domácí se ani přes nepříznivý stav nevzdávali, snížit mohl Skuhravý, jemuž nabil Tomeček, ale Lašák si výtečným zákrokem s náročnou situací poradil.

Následně ještě rozezvučel tyčku libereckého zařízení Matuš. Podle hesla nedáš-dostaneš udeřili o necelou minutu později Liberečané. Po krásném pasu Šimka vstřelil branku z levého kruhu Michal Bulíř. V 54. minutě bylo na střídačce Severočechů ještě veseleji, Petr Jelínek předvedl perfektní ránu do růžku. Domácí se nakonec přeci jen snížení dočkali. Puk se dostal k volnému Michalu Vachovcovi a ten připravil čtyři minuty před koncem Lašáka o čisté konto.

„Odehráli jsme poctivé bojovné utkání proti velmi nepříjemnému týmu domácích. Jsem rád, že za vedení jsme kontrolovali hru a dobrou organizací jsme došli do vítězného konce.“

Mikuláš Antonik
„I přes prohru musím kluky pochválit. Makali, bojovali a ani za stavu 0:5 nic nevypustili. Mrzí nás přesilovka pět na tři, ve které jsme se k ničemu nedostali. Kdybychom vstřelili branku, možná bychom Liberec víc potrápili. Soupeř byl dobře organizovaný, silný v soubojích a proměnil šance, které se mu naskytly. Byl nad naše síly.“