První prohra Tygrů v přípravě, v Lípě se více dařilo Eatonu

Date of publication Author Ondřej Flanderka

V rámci třetího přípravného utkání letošního léta čekal na Bílé Tygry v České Lípě pardubický Eaton. Po výhře nad Spartakem a Kladnem se tentokrát museli Severočeši sklonit, protože na svěřence Josefa Jandače nestačili a podlehli jim těsně 3:4. O branky Tygrů se postarali Urban, Bárta a Jonák. Další zápas čeká Liberec ve čtvrtek, kdy přivítá ve Svijanské Aréně Ústí nad Labem.

přát., úterý 10. srpna 2010
3:4
(0:0, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 31. Urban (Bárta, Rýgl), 48. Bárta (Urban), 50. Jonák (Vak) - 29. Sýkora T. (Kočí, Bartek), 35. Koukal (Kolář II., Rákos), 38. Rákos (Kaberle, Kolář I.), 53. Koukal (Mezei). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1100 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Vošvrda – Výtisk, Hunkes, Derner, Rýgl, Čakajík, Trončinský, Hobza – Hořava, Plodek, Víšek – Podkonický, Vak, Ondřej – Skalický, Urban, Bárta – Jonák, Pabiška M., Tomíček.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Kaberle, Drtina, Kolář I., Jillson, Kočí, Mezei, Zdráhal, Stoklasa – Rákos, Koukal, Kolář II. – Somík, Špirko, Bartek – Radil, Sýkora T., Zohorna – Buchtele, Nahodil, Kousal.

Utkání na českolipském ledě začalo poměrně opatrně, střelu Rýgla od modré pohlídal v pardubické kleci Růžička, na druhé straně musel vytáhnout rychlou lapačku proti ráně Špirka Vošvrda. Mírně hokejovější byli přeci jen v prvních minutách Východočeši s Františkem Kaberlem v sestavě, Tygři už zase nastoupili s čerstvou posilou Hořavou, poprvé se v libereckém dresu objevil i Tomáš Vak a šanci ukázat se dostal i plzeňský junior Vít Jonák.

Svěřenci trenéra Kalouse se osmělili ve dvanácté minutě. To se trojice Vak – Podkonický – Ondřej, kterou ze zadních pozic doplnil ještě bek Čakajík dostala do několika slibných střeleckých pozic, Růžička v brance Eatonu ale prokázal, že v klidu může bojovat o post týmové jedničky. Změnu stavu nepřinesla ani přesilovka Pardubic v sedmnácté minutě, ve které pálil Jillson kousek nad, Špirko vedle a Rákosův pokus vyrazil Vošvrda, a když na druhé straně Víšek nepotrestal ne úplně zdařilou rozehrávku Růžičky, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední část načal pokus z hole Špirka, který se otřel o Čakajíka a skončil na boční síti, ve třiadvacáté minutě to pak dvakrát od modré zkusil Trončinský, první rána mířila nad, druhá po teči Urbana prolétla jen kousek vedle pardubické klece. Tlak Severočechů přišel po faulu Drtiny a přesilovce, ve které nejprve Plodkova a pak i Vakova řada pořádně zaměstnala bránící čtyřku Pardubic. Domácí se ale prosadit nedokázali, a tak přišel trest. Liberecká obrana zapomněla na Tomáše Sýkoru, a ten sám před Vošvrdou uspěl rychlým blafákem. Netrvalo to dlouho a mohlo to být 2:0, přečíslení tří na dva zakončoval útočník Jan Kolář střelou těsně nad, když ale hosté touto možností pohrdli, dokázali Liberečtí vyrovnat. Rýgl vysunul Bártu do útočného pásma, ten rychle přistrčil na volného Tomáše Urbana, na kterého už zívala prázdná branka.

Vyrovnaný stav ale nevydržel ani pět minut a hosté šli opět do trháku. Rychlou a povedenou kombinaci prvního útoku Eatonu zakončil bombou pod břevno Petr Koukal. Tři minuty na to navíc Pardubice odskočily na dvě branky, když vyloučení Tomíčka potrestal pohotovou dorážkou Kaberleho střely Daniel Rákos. Do kabin se tak po druhé siréně šlo za stavu 3:1 pro Východočechy.

Poslední dvacetiminutovku začali Tygři aktivně. Korekce stavu ale přišla až v osmačtyřicáté minutě, poté co Severočeši přestáli vyloučení Podkonického. Urban vybojoval v souboji před Růžičkou puk, vrátil ho na Michala Bártu, a ten ho pohotově zametl mezi betony pardubického gólmana. Dvě minuty poté navíc přišlo vyrovnání, když Vak zpoza branky chytře našel Víta Jonáka, a ten se při své premiéře blýskl trefou na 3:3.

Tygři byli v laufu, když navíc přišla početní výhoda, zdálo se, že by mohlo dojít i k obratu ve skóre. To by ale liberecká obrana nesměla zapomenout na Petra Koukala, kterého vysunul do brejku Mezei, a pardubický kapitán sám před brankářem Vošvrdou uspěl, když mu zasunul puk mezi betony. Definitivní rozhodnutí mohl přinést Radil, ten ale sám před takřka odkrytou brankou namířil puk jen do lapačky Vošvrdy. Šanci Libereckých na srovnání vzalo v závěru zápasu přísné vyloučení Hunkese, a i když Tygři zkusili hru bez Vošvrdy, radovali se po výsledku 4:3 z výhry Východočeši.

Obě družstva si po předchozí domluvě zahrála po vypršení šedesáté minuty ještě prodloužení se čtyřmi hráči na každé straně. V něm se dokázali Pardubice ještě jednou prosadit, když se nad vyrážečku Vošvrdy trefil ve čtvrté minutě nastavení Marek Drtina. Pokračovalo se ještě nájezdy. Z libereckého celku se prosadili Víšek, Trončinský, naopak nedal Hořava s Hunkesem, a vzhledem k tomu, že za hosty dali Kousal, Bartek a Špirko, radovali se i zde hráči Eatonu.