První utkání nové sezóny Tygři prohráli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Nesmírně dramatické bylo první utkání nové sezóny, ve kterém Bílí Tygři přivítali Kladno. Domácí v utkání dvakrát vedli, nakonec ale na Středočehy nestačili a podlehli jim 3:5. Na dvou brankách Liberce se podílel <b>Václav Nedorost</b>, který asistoval u gólu Pletky a Kašparíka. Šanci na reparát mají svěřenci kouče Gregora v pátek, kdy jedou na led silné Sparty.

1. kolo, úterý 09. září 2008
3:5
(1:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Pletka (Nedorost), 25. Kašpařík (Nedorost, Jiruš), 39. Bartovič (Žabka) - 8. Čurilla (Frolík), 26. Tomajko (Nádašdi, Tenkrát), 33. Běholav (Kalla, Hájek), 36. Diviš (Patera), 48. Čurilla (Pavlas). Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:2. Diváci: 5617. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:4,3:4,3:5.

Hnilička (41. Fikrt) - Harant, Jiruš, Žabka, Jareš, Zíb, Modrý, Hunkes, Derner - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Pabiška, Víšek - Dušek, Plodek, Procházka.

Rytíři Kladno

Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Skrbek, Hořava, Šmach, Diviš - Patera, Procházka M., Čurilla - Frolík, Tomajko, Tenkrát - Kalla, Bělohlav, Rudovský - Stieler, Kuchler, Eberle.

Po čestném úvodním buly, kterého se ujala olympijská vítězka Barbora Špotáková, se začala hrát hned od prvních vteřin vynikající hokej. Na gól navíc diváci čekali pouze sedmatřicet vteřin, když si na přesnou Nedorostovu přihrávku najel Václav Pletka a prudkou střelou otevřel skóre zápasu. Domácí byli i nadále aktivnější a v přesilovce při vyloučení ex-libereckého Tomajka měl dobrou šanci Kašpařík, z dobré pozice ale Kopřivovu klec těsně minul.

Hosté se osmělili v páté minutě, kdy se podobně jako Kašpaříkovi vedlo Frolíkovi. Mladý kladenský útočník ale příliš smutnit nemusel, neboť při dalším střídání připravil chytrou přihrávku zpoza branky na Marka Čurillu, který nedal Hniličkovi šanci – 1:1. Otevřený hokej s řadou šancí na obou stranách pak pokračoval i nadále.

V závěru čtrnácté minuty měli Tygři k dispozici zkrácenou přesilovku pět na tři, střely Zíba a Jiruše Kopřiva pokryl a naopak to mohl být Tenkrát, který mohl na druhé straně skórovat. Kladenský útočník se vracel z trestné lavice a dostal se za liberecké obránce. Zíb ho ale dostihl a tygřím skokem mu nedovolil vystřelit. První třetina už ale další branku nepřinesla a do kabin se tak odcházel za nerozhodného stavu.

Druhá třetina přinesla v úvodu vyloučení Pavlase a s ním i několik šancí Liberce, Kopřiva si ale s pokusy Žabky a aktivního Pletky poradil. V pětadvacáté minutě už ale na kombinaci první pětky domácích nestačil. Nedorost zatáhl kotouč za branku, přihrál na přední tyč volnému Pavlu Kašpaříkovi, a ten poslal domácí opět do vedení. Ne však nadlouho. Dvacet vteřin po vedoucí brance šel na trestnou Pabiška a po dalších patnácti využil přesilovku Jan Tomajko, který tečoval Nádašdiho střelu od modré.

Kladno mohlo jít chvíli poté i do vedení, ale únik Rudovského vychytal za přispění vracejícího Šachla Hnilička. Nicméně hra se přesunula více před domácí branku a liberecký brankář si připsal další zákroky po akcích Procházky, Tenkráta a Frolíka. Rostoucí tlak hostů ale nakonec gól přinesl. Postaral se o něj v přesilovce hostů Radek Bělohlav, který poslal za Hniličku Kallovu přihrávku. Svěřenci trenéra Müllera navíc v aktivní hře pokračovali i nadále a o tři minuty později šli do dvoubrankového vedení. Richard Diviš objel branku a posunul puk bekhendem k liberecké brance, a ten se k překvapení domácích fandů zastavil až v ní. Domácí ale nesložili zbraně a ještě na konci prostřední třetiny dokázali snížit. Milan Bartovič to zkusil podobně jako před ním kladenský útočník Diviš a i jeho bekhend doklouzal až do hostující branky. Po čtyřiceti minutách tak vedli hosté 4:3.

Do třetí třetiny nastoupil do domácí branky Michal Fikrt, příliš práce ale neměl, protože mnohem více se hrálo před Kopřivou. Ten si připsal několik skvělých zákroků ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy si řada Klimenta – Plodek – Pabiška podporovaná beky Zíbem a Modrým vytvořila velký tlak, který přibrzdilo až úmyslné posunutí hostující branky. Následná přesilovka Tygrům ale tolik nevyšla, a tak to byli opět Kladenští, kteří dokázali udeřit. Nenápadné nahození před libereckou branku se odrazilo k Marku Čurillovi, a ten nekompromisně zavěsil – 3:5.

Tempo pak na pár minut opadlo. Až v pětapadesáté minutě uháněl na Kopřivu Kašpařík, jeho zakončení vykryl Kopřiva, ale Kašpařík byl faulován Nádašdim a domácí hráli další přesilovku. V ní pálil z křídla Pletka a jeho bomba orazítkovala břevno. Závěr zápasu už si však hosté pohlídali a z Liberce si odvezli tři body.