První utkání turnaje rozhodovaly nájezdy. Šesťáci si nakonec ze souboje odnášejí bod

Liberec - Ofenzivní a pohledné utkání s Havlíčkovým Brodem základní část ani tříminutové prodloužení nerozhodly, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch Tygrům překazil radost z případného obratu Josef Teplý, který se stal rozhodujícím střelcem.

MEM1, sobota 04. března 2017
2:3sn
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: Jansa Samuel (Filip Riedel), Jakub Dvořák (Tadeáš Vološín) - Fiala Matěj (Krejčí Tomáš), Chymo Kryštof (Marek Filip), rozh. náj. Teplý Josef. Hráči utkání: Jakub Dvořák - David Karbaš.

Leško Robert, Stránský Štěpán - Dvořák Jakub, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Hrabčák Damian, Cherevko Tichon, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš, Zverka Michal

BK Havlíčkův Brod

Karbaš David - Adam Tadeáš, Baum Jiří, Bernard Adam, Fiala Matěj, Holenda Matyáš, Chymo Kryštof, Král Adam, Krejčí Tomáš, Marek Filip, Nový Lukáš, Slabý Matěj, Strnad Tomáš, Teplý Josef, Vaněček Jan

Oba celky na nic nečekaly a už od úvodních minut na nich byla vidět velká ofenzivní síla. Překvapit hosté mohli Vaněčkovým stříleným nahozením od modré čáry, to ale nakonec dolétlo pouze vedle jedné z tyčí. Na druhé straně hrozili Tygři, své šance však neproměnili, brankář Havlíčkova Brodu pečlivě střežil brankoviště a všechny pokusy vyrážel mimo nebezpečné území, příliš prostoru našemu celku nezbylo ani na případné dorážky.

První patnáctiminutovku tedy obě mužstva ukončila za bezbrankového stavu, což se ale mělo rychle změnit. Hosté nastoupili po pauze ve vyšším tempu a povedlo se jim otevřít gólové účty. Jako první překonal obranu i gólmana šelem MATĚJ FIALA. Vedení hráčů v červenobílých dresech mohl téměř ihned vymazat Zverka, který se řítil sám na Karbaše. Uspět se mu nepodařilo.

Jiří Bermann o soupeři

"Velmi slušný soupeř, kluci bruslili, byli šikovní a někteří i docela velcí vzrůstem. Bylo to naprosto vyrovnané, co pamatuji, tak v Havlíčkově Brodě byla vždy mládež vedená dobře a myslím si, že mají i v šestce velmi šikovné hráče."

Naopak o několik chvil později obdržel Markův pas na levou stranu přes celou šíři útočného pásma KRYŠTOF CHYMO a ranou k bližší tyči zvýšil na 2:0 pro hosty. Od této chvíle dominovali Tygři, svého soupeře do příležitosti nepustili a sami byli střelecky velmi aktivní. Jenže Hrabčák promáchl před prázdnou brankou a pět minut před koncem třetiny Riedel nikým nestřežený sám před gólmanem neuspěl. Šanci na první liberecký zásah na turnaji měl ještě Oberreiter, nicméně s jeho šikovně umístěným pokusem ke vzdálenější tyči si maskovaný muž dokázal poradit.

Do závěrečného dějství naše mužstvo nastoupilo přesně tak, jak ho ukončilo. Aktivní hra přinesla ovoce v podobě dvou rychlých branek a vyrovnání skóre. Obraně Havlíčkova Brodu ujel SAMUEL JANSA a zavěsil nechytatelně pod břevno. Téměř ihned po vhazování navíc JAKUB DVOŘÁK vystřelil z mezikruží a dokázal kotouč propasírovat mezi výstrojí Karbaše až do zařízení. Nerozhodný stav vydržel až do konce základní hrací doby, na řadu přišlo prodloužení. Do něho Tygři vstupovali v dvojnásobné početní nevýhodě, ale Stránský dvěma výtečnými zásahy udržel naděje Tygrů na výhru.

Nepřišel si na něj ani Adam Bernard střelou z otočky a ani Tomáš Krejčí, který se z ničeho nic řítil do brejku. Hned v prvním utkání turnaje se tedy dostalo i samostatné nájezdy. První série přinesla dva střelce, za Tygry s přehledem proměnil Jakub Dvořák, za Havlíčkův Brod Tomáš Strnad. Hosté následně skórovali i při druhé pokusu, když JOSEF TEPLÝ propálil Stránského tvrdou ranou, naopak Šmíd vyzrát na Karbaše nedokázal a Havlíčkův Brod tak mohl oslavovat první turnajovou výhru.

Jiří Bermann
„Dvě třetiny se nám nedařilo vstřelit gól a ani se dostávat do šancí. Když už jsme se do příležitosti přeci jen dostali, neřešili jsme ji dobře. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší. Myslím ale, že jsme z toho mohli vytěžit víc, protože za stavu 2:2 místo toho, abychom ještě přidali, tak začaly zbytečné rvačky na obou stranách a hra se rozbila. Nakonec vše musely rozhodnout až nájezdy, kde vyhrál šťastnější. První dva nájezdy byly velmi dobře vyřešené, druhé slabší, s tím rozdílem, že Havlíčkův Brod skóroval.“

Richard Cachnín
„Započali jsme účast na turnaji, jsme rádi za konfrontace s jinými mužstvy, s nimiž v rámci Žákovské ligy nehrajeme. Působíme v moravské skupině. Na úvod pro nás byli Tygři těžkým soupeřem, kvalita Bílých Tygrů je určená jen jménem klubu, ale i výkony. Kluci se s tím poprali dobře, odehráli velmi kvalitní dvě třetiny. Dovolím si tvrdit, že jsme byli lepším týmem. Ve třetí části nás domácí zatlačili a utkání došlo až do samostatných nájezdů. Říká se, že je to loterie, ale myslím si, že jsme oba nájezdy zakončili excelentně a brali jsme za výkon zasloužený bod navíc.“