Rolínek zachránil pro Bílé Tygry alespoň bod

Date of publication Author Jiří Beníšek

Dobrý úvod zápasu přerval Bílým Tygrům šťastný gól Plzně v 9. minutě, autorem branky byl Matějovský. Již za tři minuty srovnal Rolínek při přesilovce, když svůj odvážný průnik dotáhl do gólové koncovky. Ve druhé třetině se hrál oboustranně nezáživný hokej, který diváci odměňovali pískotem. Trochu více štěstí měli opět hráči Plzně a podařilo se jim z nenápadné akce jít do vedení, skóroval Vostřák. Ve třetí třetině se úroveň hry o poznání zvedla, přičinil se o to hlavně Liberec. Po ukázkové akci v přesilovce vyrovnal znovu <b>Rolínek</b> a Liberec ještě více ožil. Plzeň ale dobře bránila a co prošlo přes obranu, to zlikvidoval Málek. Utkání skončilo remízou, která vzhledem k remíze posledních Budějovic a porážce osmého Kladna nic neřeší. Liberec už šest kol nevyhrál, potřetí v řadě utkání skončilo v prodloužení.

46. kolo, pátek 13. února 2004
2:2p
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 12. Rolínek (Čakajík, Tvrdík), 42. Rolínek (Tvrdík, Jiruš) - 9. Matějovský (Straka M., Vostřák), 37. Vostřák (Kracík). Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:7, navíc Špaňhel (PLZ) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 2600.

Svoboda - Hanzlík, Podhradský, Jiruš, Moravec, Ťupa, Čakajík, Ovčačík, Vaněček - Hájek, Kašpařík, V. Novák - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Víšek - Klimenta, Plodek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd st.

HC Škoda Plzeň

Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Dobrovolný, Nedoma, Krajíček, Švík, Jelínek - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Špaňhel, Kracík, Prorok - Dvořák, Důras, Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.

Liberec začal utkání aktivněji, vytvořil si i několik menších příležitostí, ale poprvé se radovali hosté. V 9. minutě byl na konci nenápadné akce Matějovský, který dorazil za Svobodova záda nahození Michala Straky. Pro Liberecké to byl šok, který ale trval jen tři minuty. V přesilovce převzal na obranné modré čáře puk Rolínek a odvážným průnikem po levém křídle se dostal až před Málka. Svůj výpad dokázal zakončil gólem. V závěru třetiny bylo střídavě rušno před oběma brankami, ale úroveň hry trochu upadala.

Ve druhé třetině se hrál oboustranně slabý hokej. Za zmínku stojí pěkná akce a střela bekhendem, kterou na Málka vyslal Klimenta, na druhé straně měl velkou šanci Špaňhel, ale tváří v tvář Svobodovi neuspěl. Diváci ve Svijanské aréně se v této sezóně nudili a na náladě jim ještě ubral moment ve 37. minutě, kdy do rozhozené liberecké obrany udeřil Vostřák. Opět to nebyla nijak oslnivá hokejová akce, stejně jako při prvním plzeňském gólu, Vostřák měl při střele jistou dávku štěstí. V samém závěru třetiny tvrdě pálil Jiruš a Kašpařík nestihl dopravit puk do sítě, protože mu sjel z hole, celou akci pak definitivně zastavila siréna.

Slibný závěr třetiny jakoby naznačoval probuzení obou týmů. V úvodu třetí třetiny hrál Liberec přesilovku a předvedl ukázkovou akci. Nejprve závar ve třetině, poté dobrý zásah Jiruše na modré, přesná přihrávka na Tvrdíka a následně jeho finální nahrávka na volného Rolínka. Střelec první branky udělal kličku do protipohybu, položil si Málka na led a elegantně zavěsil pod břevno. Vyrovnávací branka zapůsobila jako živá voda, začal se hrát slušný a rychlý hokej, ale bohužel bez vyložených šancí na obou stranách. Útočnější byli domácí, o poznání více chtěli vyhrát, ale Plzeň dobře bránila a v brance měla dobře chytajícího Málka.

Největší šance Liberce na změnu skóre tak přinesla 51. a 52. minuta. Nejprve Kašpařík nastřelil tyčku, aby o chvíli později tentýž hráč po přihrávce Nováka zpoza branky vyzkoušel Málkův postřeh lapačkou. Do konce řádné hrací doby se již nic nestalo a přišlo prodloužení. Během něho měl největší šanci plzeňský Vostřák, ale chybu Rozsívala ve středním pásmu potrestat nedokázal. Jeho samostatný nájezd byl tím posledním, co Plzeň předvedla. Ani domácím se nepodařilo v prodloužení dát branku a tak utkání skončilo remízou. Oba týmy si tak v dnešním zápase polepšily o bod, nadále je od sebe dělí dva body a mají zatím zhruba stejně daleko do play-off, jako do baráže.