Rozhodla přestřelka v druhé třetině!

Date of publication Author Jiří Beníšek

Souboj o každý centimetr ledu mohli diváci vidět v páteční podvečer ve Svijanské aréně. Oba týmy předváděly atraktivní útočný hokej, který byl pozvánkou na blížící se play off. O výsledku rozhodla druhá třetina, ve které to na ledě vypadlo jak na střelnici. A protože Bílí Tygři dokázali hosty z Prahy přestřílet v poměru 4:3, zaslouženě si vychutnali po zápase potlesk spokojené Svijanské arény. Gól večera vstřelil nechytatelnou bombou od mantinelu liberecký kanonýr a nejproduktivnější hráč <b>Radim Vrbata</b>.

48. kolo, pátek 18. února 2005
4:3
(0:0, 4:3, 0:0)

Branky: 23. V. Nedorost (R. Vrbata), 27. Tomajko (Rataj), 32. Vrbata (Čermák), 35. Podkonický (Vaic) - 26. Špaček (Tomica), 30. Sup (Beránek), 37. Vondrka (M. Kopecký). Rozhodčí: Turčan, Kubeš - Rittich, Guth. Vyloučení: 6:3. Využití: bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4893.

Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, M. Duben, Jiří Hanzlík, Daňo - V. Nedorost, Kotalík, R. Vrbata - Tomajko, Rataj, Čermák - P. Rozsíval, Podkonický, Vaic - S. Procházka, Plodek, V. Novák - Víšek.

HC Slavia Praha

Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Špaček, Žabka, Žižka - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, Graňák.

Magnet 48. kola, utkání třetího se čtvrtým přineslo hokej nejvyšší kvality. Takovéto zápasy budou k vidění v blížícím se play-off. Domácí Bílí tygři začali aktivně, první šanci si vytvořila ve 2. minutě Ratajova řada, ale akce skončila posunutím branky Slavie. Hned ve 3. minutě měla Slavia první přesilovku, ale Tygři ji sehráli dobře a neinkasovali. V polovině sedmé minuty měl velkou šanci Ľubomír Vaic, ocitl se před Fraňkem, ale slávistický gólman byl ve střehu. O minutu později hrála Slavia další přesilovku, opět neúspěšně. V 11. minutě vystřelil od kruhů Václav Novák, ale Franěk byl opět připravený. V polovině patnácté minuty pořádně protáhl Hniličku Vlasák, jeho střele ale pomohl jeden z domácích obránců. V 16. minutě se prezentoval exslávista Klouček, dvakrát nebezpečně vystřelil na Fraňka, bylo to v době, kdy Bílí Tygři hráli přesilovku. V závěru třetiny se díky fyzickým dispozicím prosadil Vašíček až před Hniličku, ale liberecký gólman jeho střelu bekhendem chytil. Do šaten šla obě mužstva bez branek.

Druhá třetina začala náporem Slavie, ale bez gólového efektu. Domácí opláceli, ale Čermák ve 22. minutě také neuspěl. Ve 23. minutě už to ale vyšlo. Radim Vrbata od pravého mantinelu přesně našel hokejku Václava Nedorosta a ten střelou do pravého horního rohu nedal Fraňkovi šanci, 1:0 pro Tygry. Svijanská aréna ještě pořádně neoslavila první domácí branku a bylo vyrovnáno. Na začátku 26. minuty se nádherně z levé strany trefil do horního rohu Hniličkovi branky Jaroslav Špaček. Bílí tygři odpověděli na vyrovnání opravdu bleskově. Ve 27. minutě se rataj v rohu zbavil jednoho z obránců a natlačil se před branku. Jeho střelu Franěk vyrazil a Jan Tomajkobyl ve správný čas na správném místě. Domácí byli při chuti, o další dvě minuty později tečoval Novákovu přihrávku Plodek, ale Franěk zachytil puk do své výstroje. Ve 30. minutě propadla obrana Bílých Tygrů a Josef beránek našel od zadního mantinelu hůl Michala Supa a bylo vyrovnáno, 2:2. V polovině utkání si šel odpočinout Kopecký ze Slavie a Čermák z Liberce za vzájemnou drobnou potyčku, hra ve čtyřech branku nepřinesla. Ve 32. minutě předvedl střelu z kategorie nechytatelných Radim Vrbata. ve středním pásmu převzal přihrávku, našlápl si do útočné třetiny a bombou pod břevno udělal z Fraňka statistu, 3:2. O dvě minuty později usedl na trestnou lavici Rozsíval, ale Bílí Tygři hráli oslabení excelentně. Když už se Slavia usadila v útočném pásmu, nestačila na obětavost domácích. Díky nezměrné bojovnosti a obětavosti se také zrodil čtvrtý gól domácích. Vaic zachytil na tělo tvrdou bombu od modré, ale povyjel ze třetiny a našel našlápnutého Andreje Podkonického. ten si Fraňka dokonale vychutnal bekhendovým blafákem, 4:2. časomíra odkrojila jen něco málo přes minutu a další nedůslednost v obraně, Čermákovo podklouznutí a bylo to 4:3. nabídnutý puk sebral Kopecký a před brankou se objevil Michal Vondrka a trefil se po ledě k levé tyči, 4:3. Ve 38. minutě hráli domácí v oslabení, ale hráli velmi aktivně. Za vyhozeným pukem sprintoval Nedorost, Franěk po chvilce váhání vyjel puku naproti a odstřelil ho. Trefil ale Nedorosta, ten si puk zpracoval, ale nastřelil jen tyčku prázdné Fraňkovi branky.

Třetí třetina byla ve znamení náporu Slavie, ale domácí hráli takticky výborně a neomezili se jen na bránění náskoku. Ve 43. minutě projel Kotalík celou útočnou třetinu a předložil puk Hanzlíkovi. Jeho bomba ale těsně minula branku. Ve 44. minutě předvedl skvělý zákrok Hnilička, když vychytal samostatný nájezd Pálffyho. O čtyři minuty později už chtěl Domica zvednout ruce, ale Hnilička prokázal, že má opravdu reprezentační formu, puk měl v lapačce. V 52. minutě se dvojice Vaic – Rozsíval pokusila o zteč, ale puk jen proletěl brankovištěm. Hosté neskládají zbraně, zejména duo Pálffy – Stümpel je hodně nebezpečné, velký zápas hraje i kapitán Slavie Josef Beránek. V 58. minutě měl pojistku na hokejce Aleš Kotalík, v nájezdu dva na jednoho zvolil střelu, ale Franěk výborně vystihl její směr. Na konci 59. minuty odvolala Slavia brankáře, ale o výhodu se nakonec připravila zakázaným uvolněním. Franěk se vrátil do branky, ale po rozehrání ji zase opustil. Takticky skvěle hrající Bílí tygři už ale cenné vítězství nepustili.