Rychlé vedení 2:0 nestačilo, Vítkovice doma nakonec Tygry přehrály

Date of publication Author Ondřej Flanderka

V úterní předehrávce 29. kola Tipsport extraligy zamířili Bílí Tygři na led do Vítkovic a vstup do utkání měli výtečný, když po brance Hunkese z první a Moravce ze sedmé minuty vedli rychle 2:0. Domácí ale dokázali postupem času vývoj zápasu otočit, a i když Liberečtí bojovali do poslední minuty a nakonec zkusili i dlouhou power-play, těsnou prohru 5:4 už odvrátit nedokázali.

29. kolo, úterý 23. listopadu 2010
5:4
(1:2, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 10. Káňa (Burger, Huna), 23. Vrána (Pohl), 40. Vrána (Pohl), 44. Voráček (Burger, Pohl), 52. Káňa (Burger, Barinka) - 1. Hunkes (Nedvěd, Dušek), 7. Moravec (Klimenta), 49. Hořava (Vak, Derner), 59. Kudrna (Trončinský, Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, navíc Malík (VIT) osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 1:1. Diváci: 3142. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 0:2,4:2,4:3,5:3,5:4.

HC Vítkovice Ridera

Málek - Barinka, Rehák, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Huna, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Szturc, Tomas - Šedivý, Sýkora, Kucsera.

Pinc – Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Pavlů, Moravec, Rýgl – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Hořava, Vak, Klimenta – Podkonický, Plodek, Víšek – Bárta, Ondřej, Špaček – Vantuch.

Bílí Tygři se museli obejít bez obránce Výtiska, který nedohrál nedělní duel v Třinci a kvůli svalovému zranění tak absentoval i v úterý. Severočeši se ale v úvodu duelu moc bránit nemuseli. Už při prvním střídání se totiž natlačili do útočného pásma a dokázali skórovat. Petr Nedvěd nejprve po přesném pasu Kudrny takřka neskutečně minul odkrytou klec domácích, pár vteřin poté už ale přesně naservíroval puk na hůl Jiřího Hunkese, který střelou švihem z hranice kruhu pro vhazování otevřel gólový účet zápasu.

Dobrý vstup do utkání potvrdili svěřenci Jiřího Kalouse v sedmé minutě. To Vak vyhrál vhazování, Klimenta přiťukl na modrou čáru Jiřímu Moravcovi a jeho tvrdá rána skončila až v Málkově síti. Domácí ale ani přes bídný začátek nesložili zbraně a v desáté minutě po konci přesilové hry dokázali z tlaku získat snížení, když se před Pincem prosadil Jan Káňa. Pak ale přišli o obránce Malíka, který dostal osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Závěr první části pak již opět patřil Vítkovickým, hosty ale podržel jistý brankář Pinc.

Vstup do prostřední periody vyšel lépe Burgerovi a spol., kteří dokázali ve třiadvacáté minutě vyrovnat. Pohl našel zpoza branky Petra Vránu, a ten nadvakrát procedil puk za Pince. Liberečtí se zvedli v přesilovce v šestadvacáté minutě, Málek ale i díky obětavým spoluhráčům tlaku Tygrů odolal. Minuty okolo poloviny utkání přinesly hodně vyrovnaný hokej, hrálo se na obou stranách kluziště, nicméně vyložených šancí diváci mnoho neviděli.

Obě družstva pak měla po jedné přesilové hře a několik možností si jak domácí, tak hosté dokázali vytvořit. Když se pak v závěru neujaly střely Duška s Vakem na jedné, a pokus Burgera na druhé straně, vypadalo to, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu. To by ale v čase 39:44 nesměla liberecká obrana nechat projít až před Pince Pohla, jehož akci i s trochu štěstí dokončil svým druhým gólem v utkání Petr Vrána. Domácí tak ještě během druhé části otočili skóre a po čtyřiceti minutách vedli 3:2.

Třetí třetina začala poměrně ofenzivně laděnou hrou. Ta ale jakoby více svědčila Vítkovicím, které se ve čtyřiačtyřicáté minutě dostaly do dvoubrankového trháku. Aktivní Burger sice nejprve z dobré pozice zamířil těsně nad, pak ale za libereckou brankou vybojoval puk zpět, našel najetého Tomáše Voráčka a domácí bek nekompromisně prostřelil Pince. Liberečtí ještě jednou dokázali skóre stáhnout, když se v přesilové hře prosadil tečí Dernerovy střely Miloslav Hořava.

Definitivní rozhodnutí tak přinesla až minuta třiapadesátá a branka Jana Káni. Dvacetiletý forvard domácích se prosadil po průniku, který zakončil na přední tyč, což Pinc nečekal. Liberec mohl snížit po bombě Čakajíka, tu ale zastavila tyčka. V samém závěru se svěřenci trenéra Kalouse pokusili srovnat stav v dlouhé power-play, nakonec se jim i podařilo snížit, když Trončinského střelu pohotově dorazil do sítě Jaroslav Kudrna, vyrovnání už ale Málek nepřipustil. Souboj sousedů v tabulce tak vyhrály domácí Vítkovice.