S Boleslaví remíza 2:2

Date of publication Author Michal Miškovský, Jan Rachota

K dalšímu z přípravných zápasů se Bílí Tygři vypravili na neutrální led do Benátek nad Jizerou. Zde jim byl soupeřem silný celek Mladé Boleslavi. V utkání trenéru Gregorovi chyběli reprezentanti Zíb, Hunkes a Hnilička, a tak obranu doplnil juniorský reprezentant Kolmann.

přát., úterý 28. srpna 2007
2:2
(0:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Macháček (Sýkora), 22. Gajovský – 45. Pabiška, 52. Plodek (Víšek). Rozhodčí: Kubeš – Veselý, Švejda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Průběh utkání: 2:0, 2:2.

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Lukáč, Jindra, Všetečka, Drábek, Macháček, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa - Vlk, Handlovský, Gajovský, Ivan, Sýkora, Protasenja, Eiselt, Nouza, Fiedler, Gombár, Chochola, Rumpel.

Fikrt - Žabka, Derner, Moravec, Holub, Kočí, Rýgl, Kolmann - Novák, Pabiška, Procházka, Čermák, Kašpařík, Jech, Klimenta, Plodek, Víšek, Rapač, Dušek, Špaček.

V sestavě Boleslavských se objevil junior Jakub Chochola a divákům se poprvé představil také Marek Ivan. V úvodu byl více zaměstnáván hostující Michal Fikrt, ale první zákrok z kategorie důležitějších musel předvést v páté minutě naopak Šindelář, když se v mezikruží uvolnil Kočí, ale gólman Středočechů byl na místě. O tři minuty později zkoušel štěstí nahozením zpoza branky Víšek, ale u druhé tyče se k zakončení naštěstí pro “domácí“ nedostal Klimenta. Pak se mohli Liberečtí radovat při přesilovce po akci Dernera, Pabišky a Procházky, jenže druhý jmenovaný měl zřejmě místo přihrávky na Procházku volit střelu. Bojovný hokej, který se nesl ve znamení síly a nasazení, žádný gól v úvodní třetině nepřinesl.

Nástup do prostřední dvacetiminutovky se Boleslavským vydařil. Sýkora nahazoval puk ze středního pásma před Fikrta, kotouč se záhadně odrazil od mantinelu přesně na hokejku Macháčka, a ten překonal brankáře, který se nestačil včas vrátit do své svatyně. O chvíli později se prosadil Gajovský. Mladý forvard Středočechů si zkušeně obhodil Rýgla a puk poslal mezi Fikrtovy betony. Zvýšit mohli v polovině zápasu Gombár s Eiseltem, ale ani jeden při své příležitosti skóre nevylepšili. Severočeši se poté tlačili před Šindeláře, ale v závěru druhé třetiny se díky dobře pracující obraně Boleslavi do žádné šance nedostali.

Hosté se v úvodu poslední třetiny vzchopili a po úspěšné dorážce se mohl radovat Pabiška. Vyrovnání měl na hokejce Čermák v 50. minutě, kdy mu nechtěně přihrál v obranném pásmu Macháček, ale proti byl Šindelář. Co se nepovedlo Čermákovi, dokázal za moment Plodek. Bílí Tygři byli při chuti a Víšek pálil v 53. minutě těsně nad horní tyčku Šindelářovy branky. Tentýž hráč by znovu vidět za další tři minuty, ale při přečíslení 2 na 1 se mu nepovedla přihrávka na Klimentu. Boleslavští ke konci vylepšili výkon, jenže gólově ho nedokázali podtrhnout.