Sedmáci si poradili i s Českou Lípou

Date of publication Author Petr Oberreiter, Kryštof Rossmann

Liberec - Ani Česká Lípa si na tygří sedmáky nepřišla. Urputný zápas nakonec skončil vítězstvím našeho celku poměrem 5:2. Poslední vzájemný zápas přitom skončil pouze remízou 2:2.

III.kolo, neděle 14. ledna 2018
5:2
(1:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: Nebuželský (Riedel), Mitlener (Gutsu), Várady, Nebuželský (Gutsu), Jansa (Gutsu). Střely na branku: 29:15 (9:3, 12:6, 8:6). Vyloučení: 6:1. Bez využití.

Macourek Ferdinand - Adamec Ondřej, Várady Daniel, Janata Radek, Riedel Filip, Hrabčák Damián, Zverka Michal, Mitlener Ondřej, Jansa Samuel, Nebuželský Adam, Gutsu Oleksandr

Už při posledním vzájemném utkání s Českou Lípou bylo jasné, že soupeř je na nás mimořádně vyhecovaný. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Hrálo se poměrně vyrovnané utkání, hra se přelévala nahoru dolu, ale postupně jsme získávali převahu. Soupeře podpořil dobrým výkonem také značně narostlý brankář. I to byl jeden z důvodů proč první branka padla až v čase 16:22 - Nebuželský (Riedel). První třetina skončila stavem 1:0.

V půli druhé třetiny soupeř srovnal, krátce po návratu našeho hráče z trestné lavice. Ovšem vedení zpět nám zajistil Mitlener (Gutsu). Soupeř však opět srovnal. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 2:2. V té se i nadále hrálo s naší lehkou převahou, kterou jsme postupně třikrát využili. Nejprve Várady, poté Nebuželský (Gutsu) a na závěr Jansa (Gutsu).

Ctibor Jech
„Vyrovnaný zápas, který jsme hráli jen na dvě lajny, aby byli kluci hodně v tempu. Takže to byl pro hráče trochu nezvyk. Byli na ledě častěji a pořádně si zahráli. Hra byla vyrovnaná a urputná. Hrálo se hodně silově, řekl bych, že až na hranici nedovolených zákroků, přičemž se nám příliš nedařilo prosadit. V celém průběhu byl duel vyrovnaný a pro nás to bylo jedině dobře. Je lepší hrát takový zápas, než abychom vyhráli o deset gólů. Škoda, že řada našich akcí ztroskotala na jejich vysokém brankáři. Každopádně jsme dali gól po hezké teči před bránou, nebo průniku po křídle. Chtěl bych pochválit i brankáře Ferdu Macourka ze šesté třídy, který nám chytal a chytal dobře, hned několikrát nás podržel.“