Sedmákům bod z Nového Města stačil na první místo!

Nové Město nad Metují - Závěr ligové sezony má za sebou také sedmá třída, i když v Novém Městě nad Metují vedla dokonce už 5:2, souboj nakonec skončil remizou 7:7. I bod našemu mužstvu nakonec stačil, aby před dotírajícím Hradcem Králové uhájil první příčku tabulky právě o jeden bod za remízu.

XIV.kolo, sobota 17. března 2018
7:7
(1:2, 3:4, 3:1)

Střely na branku: 17:15 (8:4, 4:6, 5:5). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1.

Leško Robert - Adamec Ondřej, Várady Daniel, Janata Radek, Riedel Filip, Hrabčák Damián, Oberreiter Petr, Šmíd Petr, Zverka Michal, Vološín Tadeáš, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Gutsu Oleksandr

Zápas byl od začátku vyrovnaný, nicméně se nám podařilo vstřelit první branku zápasu zásluhou Vološína (Hrabčák). V deváté minutě si pak roli obrátili a naši druhou branku vstřelili Hrabčák s Vološínem. Poté však soupeř zabral a v ve 14. minutě snížil na 1:2. Za tohoto stavu jsme šli do kabin.

Na začátku druhé třetiny soupeř stav srovnal. Poté se nám ale podařilo vstřelit 3 branky, postupně Várady, Vološín (Hrabčák), Šmíd a odskočit protivníkovi na rozdíl 3 branek. Soupeř se však nezalekl a přidal také 2 branky. V závěru druhé třetiny skóroval ještě po teči Janata (Oberreiter). Druhá třetina skončila stavem 4:6.

Třetí třetinu opět začal lépe soupeř a snížil na rozdíl jedné branky. Větší odstup nám pak zajistil další brankou Janata. Soupeř však nic nevzdával. Nejprve snížil na rozdíl jedné branky a v závěrečné powerplay se mu podařilo stav srovnat na konečných 7:7.

Daniel Stehno
„Zápas se pro nás vyvíjel velice slušně, hru i skóre jsme kontrolovali. Za stavu 5:2 to s našimi šancemi na výhru vypadalo nadějně, jenže zápas se hraje 60 a ne 40 minut. A tak soupeř ukázal svoji kvalitu jako při předchozím zápase v Liberci, kdy si Nové Město odvezlo body za výhru v přestřelce 13:11, a dokázal zápas po našem nezvládnutém závěru srovnat na konečných 7:7. V brance podal jistý výkon Robert Leško.“