Sedmnáctka proti Plzni rychle získala třígólový náskok, přesto bere pouze bod

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Svěřenci Richarda Loba na Západočechy vlétli a v sedmé minutě vedli už 3:0. Krátce poté však inkasovali při vlastní přesilovce a druhý celek tabulky načal úspěšnou stíhací jízdu. Nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byla šťastnější Plzeň.

nadst. - 17. kolo, úterý 18. února 2020
3:4p
(3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Gajda (Rossmy), 4. Rossmy (Böhm), 7. Trunda (Hujer) – 9. Šiler (M. Soukup, Jánský), 31. Šiler (M. Soukup), 41. D. Soukup (Páník), 63. D. Soukup (Houdek). Rozhodčí: Zavřel - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Král (Krátký) – Damašek, Böhm, Hladík, Šedivý (C), Meisel, Patzelt, Culek – Hujer, Putz, Vodlan, Trunda (A), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Měchura, Rossmy (A), Gajda.

HC Škoda Plzeň

Bočan (Lokajíček) – S. Schindler, Kanta, Houdek, Hodinář, Páník (A), Jánský – Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup (A), Marcel (C), M. Soukup, N. Schindler, Kreuzman, Holý.

Tygři otevřeli skóre hned v první minutě. Do kotouče se po buly opřel Petr Gajda a s lehkým přispěním tyče rozvlnil síť - 1:0. Zahrozila také Škodovka. Tutovku Dominika Soukupa ovšem zastavil Král a radovali se opět domácí. Martin Böhm totiž krásnou přihrávkou nastartoval Benneta Rossmyho, který i s notnou dávkou štěstí proměnil svůj únik - 2:0! Když si navíc Tomáš Trunda položil brankáře Bočana a zvýšil už na 3:0, vypadalo z libereckého pohledu vše perfektně.

Jenže hosté nesložili zbraně a korigovali při vlastním oslabení, když se sám před Danielem Králem nemýlil Jakub Šiler - 3:1. Závěr třetiny znovu patřil šelmám, vstřelit další góly se jim nicméně nedařilo. David Bočan totiž fantastickými zákroky zlikvidoval tutovku Davida Putze, dělovku Martina Böhma i pokusy Petra Gajdy, kterému by už stačilo jen přehodit beton.

Druhá perioda patřila Západočechům. Jakub Šiler po průjezdu útočným pásmem povedenou střelou orazítkoval tyč, Marcel Marcel zakončil přímočarou akci zblízka těsně vedle. Hosté se ale snížení přece jenom dočkali. Jakub Šiler vyřešil přímý souboj s Králem efektivním blafákem do forhendu - 3:2. A nemuselo zůstat jen u toho. Skvělý Daniel Král však svůj celek držel nad vodou. S dorážejícím Hauserem si poradil i vsedě!

Na vyrovnání si tedy Plzeň počkala až do úvodu třetí části. Dominik Soukup projel do pravého kruhu a uspěl přízemní střelou - 3:3. Nedlouho poté navíc dostala do branky další kotouč, rozhodčí ale trefu kvůli faulu na gólmana správně neuznali. Vyrovnání skóre Tygry znovu probudilo k životu. Po krásné kličkované Jakuba Šedivého neuspěl ve velké šanci Petr Gajda. Doslova jasný gól měl pak na hokejce Filip Kříž, jenže Bočan se neuvěřitelně natáhl a zákrokem večera střelu do poloprázdné svatyně vyrazil!

Poslední minuty řádné hrací doby se už nesly ve spíše opatrnějším duchu, na řadu tedy přišel nastavený čas. A v něm se potvrdilo nepsané pravidlo "nedáš - dostaneš." Jakub Šedivý zakončil přečíslení z prostoru mezi kruhy nad horní tyč, zatímco Plzeňští svoji příležitost zužitkovali. Dominik Soukup v úniku trefil prostor mezi betony - 3:4.