Série proher končí, z Varů si Tygři vezou tři body

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Jakub Holubec

Karlovy Vary/Liberec - Po čtyřech prohraných utkáních se Bílým Tygrům z Liberce konečně podařilo zvítězit. Pro tři body si museli dojet na led karlovarské Energie, která si dlouho nevěděla rady s obranou Severočechů. Ti si zatím vybudoval tříbrankový náskok, který se domácím povedlo pouze snížit na konečných 1:3. Se dvěma body vedl produktivitu hostů Michal Bulíř.

11. kolo, pátek 12. října 2012
1:3
(0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Pech (Kumstát, MacDonald) – 4. Bulíř (Čutta, Dušek), 9. T. Urban (Filippi, Bárta), 34. Nedvěd (Bulíř). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4, navíc Pech (KVA) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 044. Střely na branku: 21:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3. Hráči utkání: Jiří Doležal – Michal Bárta.

HC Energie Karlovy Vary

Závorka – MacDonald, Gřegořek, Gründling, Kohn, Kloz, Nosek, Gulaši, Látal – Zucker, Skuhravý, Košťál – Kumstát, Pech, Zaťovič – Pohl, Skladaný, Doležal – Klíma, Vachovec, Heřman.

Pavelec – Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta, Cebák, Štich – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Kudrna, R. Vlach, Víšek – T. Urban, Bárta, Filippi – Krejčík, Galamboš, Kica – Špaček.

První střelu zápasu vyslal na Pavelce Zucker, trefil ale jen boční síťku. Iniciativu poté převzali hosté, a dostali energetiky pod tlak. Ve 4. minutě byl vyloučen Gulaši, a Tygři se okamžitě dokázali prosadit, poté co Michal Bulíř tečoval nahození od modré čáry. V 8. minutě mohl srovnat krok Kumstát, když ujížděl sám na gólmana, Pavelec ale jeho blafák vystihl.

O chvíli později našel Filippi mezi kruhy volného Tomáše Urbana, který z první zvýšil náskok Liberce. Hra Energie se po druhé inkasované brance zlepšila, zvýšenou aktivitu ale domácí dlouho nedokázali přetavit ve vyloženou šanci. Obranu Tygrů řádně prověřili až v 17. minutě, kdy hráli přesilovou hru. Pech chytře našel Kumstáta, jehož teč jen těsně minula odkrytou branku. Další střely pochytal jistý Pavelec, a tak byl stav po první třetině 2:0.

Úvod druhé části byl plný nepřesností na obou stranách. Po Cebákově faulu měly Karlovy Vary další početní výhodu, nepředvedly v ní ale nic, co by stálo za řeč. Přesilovku si poté zkusili i hosté. Ani jim se v ní ale zpočátku moc nedařilo. Pak sice vyslali na Závorku několik střel, karlovarský brankář s nimi ale neměl problém.

Pavelce zase otestoval Látal, brankář se zkušenostmi z NHL se ale nachytat nenechal. Pořádné emoce vzplály v KV Areně poté, co se v přesilovce po souboji s Čuttou ocitl na zemi Pech. Fanoušci se dožadovali odpískání faulu, rozhodčí však měli jiný názor. Místo dvojnásobné početní výhody se naopak karlovarský útočník musel smířit s desetiminutovým osobním trestem.

Aby toho nebylo málo, ve 34. minutě prostřelil z úhlu Závorku kapitán Tygrů, Petr Nedvěd. Ke konci třetiny měli víc ze hry domácí, kouzlo liberecké svatyně se jim ale zlomit nepovedlo.

Aktivně načala Energie i třetí dějství, defenziva Liberce ale měla vše ve svých rukou. Nebezpeční byli i hosté, a ve 49. minutě zachránila Závorku branková konstrukce. Kudrnova střela pro změnu skončila mimo. V 56. minutě vykřesal naději pro domácí Lukáš Pech, když přízemní střelou překonal gólmana.V závěru se Energie snažila vstřelit kontaktní gól, Kumstátova teč ale skončila mimo. Víc už ale Karlovy Vary nestihly, tři body tak vybojoval Liberec.