Série vyrovnána! Bílí Tygři přejeli Slavii!

Date of publication Author Jan Rachota

Před vyprodanou Svijanskou arénou se hrál v páteční podvečer vynikající zápas. Nechybělo nic, co si diváci od play-off slibují. Utkání nepostrádalo góly, střety ani šarvátky, snad každý z přihlížejících musel odcházet spokojený. Bílí Tygři po týmovém a bojovném výkonu vyhráli 4:1 a srovnali tak stav čtvrtfinálové série na 2:2. Hodně vidět byl zejména domácí útočník <b>Igor Rataj</b>, který se ukázal zejména gólem na 3:1.

ČF4, pátek 11. března 2005

Branky a nahrávky: 3. Tomajko (Rataj, Čermák), 8. S. Procházka (V. Nedorost, Fischer), 30. Rataj (Modrý. Tomajko), 52. Vaic (Kotalík) - 45. Dlouhý (Graňák). Rozhodčí: Bolina, Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:11, navíc Žabka (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5080 (vyprodáno).

Hnilička - Klouček, Fischer, Jiří Hanzlík, Modrý, L. Šmíd, Jiruš, M. Duben - R. Vrbata, V. Nedorost, S. Procházka - Vaic, Kotalík, V. Novák - Čermák, Rataj, Tomajko - P. Rozsíval, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

HC Slavia Praha

Franěk - J. Novák, Špaček, Kadlec, Kolařík, Žabka, Graňák - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - D. Hruška. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.

O osudu čtvrtfinálové série mezi Bílými Tygry Liberec a pražskou Slavií ještě není zdaleka rozhodnuto. Tygři v dnešní zápase vyhráli po výborném výkonu 4:1, a vyrovnali stav zápasů na 2:2. Série se přesouvá do Sazka Areny, kde se v neděli rozhodne o důležitém třetím bodu.

V pátečním podvečeru se opět potvrdilo, proč byl Liberec v základní části společně se Spartou nejúspěšnějším týmem doma. Slavii dnes přehrál týmovým pojetím hry, každý hráč hrál se stoprocentním nasazením. Útočná síla hostí byla otupena perfektní obranou Liberce, dnes již posílenou o včera distancovaného Fischera. Když už se hosté dostali do vážnější šance, byl na místě bezchybný Hnilička.

Domácí vlítli do zápasu jako tajfun a po rovných dvou minutách je poslal do vedení opakovanou střelou Tomajko. Proč je hokej tak krásnou hrou, ukázali domácí hned vzápětí. Nedorost ideálně našel přihrávkou mezi dva hráče rozjetého Procházku a ten se trefil přesně k tyči. Slavia byla v útlumu, nestíhala tempo Liberce, těžko se dostávala i z vlastní třetiny. Bílí Tygři mohli brzy rozhodnout, jen kdyby jeho útočníci proměňovali šance. Vrbata nejprve netrefil prázdnou branku, při další šanci nedotáhl kličku kolem Fraňka. Následně se objevil v šanci Rataj, jeho střela prošla slávistickému brankáři mezi betony, ale zamířila vedle tyče. Dlouhovlasý útočník hned připravil další šanci pro Čermákovi, tomu však puk před zcela odkrytou brankou přeskočil hokejku.

Loňští vicemistři se neprosazovali ani v přesilovkách. Liberec byl na koni. Na trestné lavici seděl Vašíček, od modré nahodil Jaroslav Modrý a Rataj lehkou tečí překonal fraňka potřetí.

Do třetí třetiny vstoupila Slavia v náporu. A povedlo se jí snížit. Graňák zachytil vyhození, poslal puk před branku zcela volnému Dlouhému a ten zavěsil pod břevno. Tygři se z obdržené branky rychle vzpamatovali a povedlo se jim vstřelit čtvrtou branku. Graňák ve středním pásmu nezachytil puk, upadl, čehož využil Vaic, který si rukou posunul pukl směrem k Fraňkovi a prudkým švihem do horního rohu jej pokořil počtvrté. V Liberci propuklo nadšení. Vyprodaná Sazka Arena slavila vítězství a může se tak těšit v letošní sezóně minimálně ještě na jeden zápas.

ČF4, pátek 11. března 2005

HC Slavia Praha