Sérii výher překazily Tygrům Vítkovice

Date of publication Author Veronika Kadavá

L i b e r e c - Po rekordní sérii pěti výher zdolaly Vítkovice Bílé Tygry 5:1. Střelcem jediného gólu je nejproduktivnější liberecký obránce <b>Valdemar Jiruš</b>.

46. kolo, pátek 30. ledna 2009
5:1
(2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Strapáč (Stehlík), 6. Ujčík (Kvapil, Šimíček), 38. Šimíček (Kvapil), 40. Strapáč (Trnka, Hruška), 52. Burger (Hurtaj, Jurečka) - 7. Jiruš (Bartovič). Rozhodčí: Minář - Pavlovič, Kis. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3336. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 2:1, 5:1.

HC Vítkovice Ridera

Štěpánek - Trnka, Barinka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Krstev, Stehlík - Hurtaj, Svačina, Šimíček, Hruška, Ondřej, Štefanka, Krenželok, Ujčík, Strapáč, Klimek, Szturc, Burger, Kvapil.

Leinonen - Hunkes, Jiruš, Derner, Žabka, Jareš, Modrý, Harant - Podkonický, kašpařík, Pletka, Nedorost, Nedvěd, Vrbata, Bartovič, Blatný, Šachl, Vantuch, Dušek, Pabiška, Plodek.

Do čtyřicátého šestého kola nastoupili Bílí Tygři na ledě soupeře z Vítkovic. Domácí hráči vstoupili do utkání velmi aktivně. Již v druhé minutě, po vhazování před libereckou brankou, se dostal kotouč ke Stehlíkovi na modrou. Po jeho střele na branku se puk odrazil od brusle jednoho z hráčů k dobře postavenému Petru Strapáčovi, který dokázal Leinonena propálit.

Liberec dostal příležitost zahrát si první přesilovku dnešního zápasu. K žádné nebezpečné akci Vítkovice hosty nepustily, jen těžko se liberečtí dostávali do útočného pásma. Pár vteřin po návratu Stehlíka na led domácí opět skórovali. Po levém křídle ujel obráncům Kvapil, libereckou branku však minul. Více štěstí měl najíždějící Viktor Ujčík, jemuž stačilo zvednout kotouč, aby do branky zapadl.

O snížení náskoku se postaral Valdemar Jiruš, jehož gól uznal hlavní sudí až po konzultaci s videorozhodčím. Do konce první dvacetiminutovky už sice žádná branka nepadla, šance si však dokázaly vytvořit oba týmy. V desáté minutě se ujal puku Kašpařík, nikým nehlídán vystřelil do Štěpánkovy hrudi. O pět minut později se projevila i nová liberecká posila. Vrbata se ujal kotouče, sám ujížděl na brankáře, který si proti němu vyjel až mezi kruhy. Ve chvíli, kdy jej chtěl Vrbata přehodit, se objevil Krstev a za cenu faulu obral hostujícího útočníka o možnost vyrovnání.

Na začátku druhé třetiny se dostal do šance Kašpařík, jenž ujel obraně po levé straně, zkusil na Štěpánka blafák, domácí gólman však stihl nastavit beton. I ze souboje s Nedvědem a Nedorostem vyšel vítězně vítkovický brankář. Na druhé straně musel zasahovat Jiruš, když se Stehlík ocitl v dobré pozici v útoku. Leinonenovo soustředění prověřil Ondřej z otočky nebo Kvapil.

Od třicáté šesté minuty se hráči Vítkovic usadili v útočném pásmu. Svému týmu nepřidal ani Modrý, jenž se nechal vyloučit za krosček. Domácí se všemi možnými pokusy snažili zdolat libereckého gólmana. V zápalu boje se to povedlo ve třicáté osmé minutě Romanu Šimíčkovi.

Po návratu Modrého z trestné lavice ho vystřídal Blatný, vykázaný za podražení. Režie se ujali opět hráči Vítkovic. Leinonen dlouho odolával střeleckému nátlaku. Dobře vykryl střelu Trnky, odražený puk se ale dostal na opačnou stranu k najíždějícímu Petru Strapáčovi - 4:1.

V závěrečné třetině se Tygři často provinili hrou protim pravidlům, což si také odpykali. V úvodu musel Štěpánek puk ukrýt lapačkou před najíždějícím Šachlem. Lapačku využil i při zneškodnění Jirušovy střely. Snaha obou týmů vycházela lépe domácím. Jediný gól třetí třetiny padl při přesilovce pět na tři z hole Jiřího Burgera v padesáté druhé minutě. Ještě Ujčík měl příležitost navýšit náskok. Než se ale stačil zorientovat před odkrytou brankou, odpálil puk z obranného pásma Pletka. Liberec se ještě v závěru hry pokusil udělat něco s výsledkem, ale nepomohla ani početní výhoda ani Plodkovo ohrožení Štěpánkovy klece. Konečný stav tak zůstal 5:1 pro domácí Vítkovice Steel.