Report ze zápasu

Šestá třída v Kolíně úspěšná, vyhrála 5:3

15.03.2017Petr Oberreiter

Šestá třída v Kolíně úspěšná, vyhrála 5:3

Kolín/Liberec - Šesťáci vyrazili k dalšímu soutěžnímu utkání do Kolína. Tam svedli se soupeřem vyrovnanou bitvu, kterou nakonec definitivně rozhodla až třetí třetina. Hattrick zaznamenal Tadeáš Vološín.

28.kolo v St 15.3.
(2:4, 1:0, 0:1)
SC Kolín
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Ve středu si šesťáci předehrávali poslední kolo Žákovské ligy v Kolíně. Od začátku zápasu jsme na soupeře vlétli a hned v čase 0:54 vstřelil náš první gól Tadeáš Vološín (Hrabčák). Nicméně soupeř se nezalekl a v čase 2:13 vyrovnal. Dál jsme soupeře tlačili během třetí minuty přidal náš druhý gól Petr Šmíd. Dál jsme ostřelovali soupeřovu branku, ale jen nepřesně, nebyli jsme schopni trefit vymezený prostor. Až v čase 8:51 přidal další branku Petr Oberreiter po perfektní nahrávce Daniela Váradyho. Šli jsme do vedení o dvě branky, ale soupeř opět po ojedinělé akci snížil na rozdíl jediného gólu. V závěru první třetiny ještě přidal další branku Tadeáš Vološín. První třetina skončila za stavu 4:2 pro Liberec, při počtu střel 2:1, také pro Liberec.

Druhou třetinu jsme lépe stříleli, soupeřův brankář měl dost práce, ale branku jsme na rozdíl od soupeře nevstřelili. Při počtu střel 16:0 z našeho pohledu, jsme nevstřelili ani jednu branku, soupeř se v čase 23:48 dostal opět na dostřel a ještě před závěrem třetiny nevyužil nařízené trestní střílení. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme víc zabrat a soupeře už k ničemu nepustit. To se nám sice povedlo, ale branku dokázal vsítit pouze Tadeáš Vološín, který tak završil svůj hattrick. Shrnutím celého zápasu asi bude: utrpěli jsme vítězství. V sobotu nás čeká poslední zápas sezóny - přivítáme Letce z Letňan.

Vítězslav Jankových

Liberec

"Soupeř spadal do skupiny celků ze spodní části tabulky, ale u těchto kluků hlavně záleží, jak k utkání přistoupí. Bohužel zrovna se na výkonnosti projevilo podcenění soupeře. Dlouho se hrál vyrovnaný hokej, měli jsme trochu víc ze hry, ale zase se ukázala naše nemoc: spousta šancí a málo gólů. Trápili jsme se do poslední chvíle. Nakonec jsme vyhráli o dvě branky, nicméně u těchto kluků se potkáváme s tím, že výkonnost se odvíjí podle toho, jak se vyspí. Takto to podle toho také vypadalo, byli jsme lepší, měli více šancí, ale soupeř šestkrát vystřelil a z toho třikrát skóroval."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: Vološín (Hrabčák), Šmíd, Oberreiter (Várady), Vološín, Vološín. Střely na branku: 5:24 (1:2, 1:16, 3:6). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0.

Výchova tygří mládeže
Viděli jste, jak funguje tygří mládežnická organizace. Pokud ne, připravili jsme pro vás video s ohlasy šéftrenéra základny Libora Daňka, které si můžete pustit zde. Chcete - li se dozvědět další informace, článek naleznete tady.
neděle 7.5.2017
Hrabík skóroval!
Hned ve svém prvním vystoupení na mistrovství světa do osmnácti let zaznamenal útočník Bílých Tygrů Kryštof Hrabík svou premiérovou trefu na šampionátu. Ve třetí minutě úvodního zápasu národního týmu proti Bělorusku otevřel skóre v přesilové hře a položil základní stavební kámen k výhře 7:4.
pátek 14.4.2017
Sparta mistrem MDO
Pražská Sparta, která vyřadila v play-off tygří mladší dorostence, se stala mistrem. Ovládla závěrečný turnaj a celou sezónu s celkovou bilancí 41 výher ze 45 zápasů.
úterý 28.3.2017