Šestá třída zakončila sezónu prohrou s Letci z Letňan

Date of publication Author Petr Oberreiter

Liberec - Šesťáci zakončili sezónu prohrou na domácím ledě. Letcům z Letňan podlehli 1:5 a celkově se tak umístili na třetí pozici tabulky. Na druhou Mladou Boleslav ztráceli bod a na první Hradec Králové dvanáct.

27.kolo, sobota 18. března 2017
1:5
(0:4, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: Damian Hrabčák (Vološín). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 14:7 (5:2, 0:5, 9:0).

Leško Robert - Adamec Ondřej, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Hrabčák Damian, Cherevko Tichon, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš

Do zápasu jsme vstoupili celkem vlažně a i přes mírnou územní převahu se nám moc nedařilo. Toho využil soupeř a už v čase 3:25 vstřelil první branku. Další přidal o pět minut později. Náš výkon byl nadále nevýrazný, a proto soupeř ještě do konce třetiny vstřelil další dvě branky. Prakticky každá střela soupeře skončila brankou.

Druhá třetina byla možná trochu lepší herně, nicméně jsme byli pětkrát vyloučeni. Hlavně z tohoto důvodu jsme nebyli schopni snížit. Druhá třetina skončila bez gólu. Po druhé třetině jsme si řekli, že na soupeře vlétneme a pokusíme se vývoj zápasu otočit.

Začátek se nám povedl a už po jedné minutě vstřelil branku Damian Hrabčák (Vološín). I přes náš velký tlak a jasně lepší výkon jsme ale další branku už nevstřelili, naopak soupeř přidal šest vteřin před koncem pátou. Kdybychom hráli jako ve třetí třetině od začátku zápasu, určitě bychom neprohráli.

Vítězslav Jankových
„Přesně tak, jak jsme ve středu hráli v Kolíně, tak jsme na výkon navázali i na domácím ledě. Zaspali jsme a úvodní třetinu jsme prohráli 0:4. Soupeř na nás vlétl, neříkám, že kluci nechtěli, ale byli všude o krok později. Bylo vidět, že jsme byli ještě na cestě. Ve druhé části šel výkon kluků nahoru, ale padlo hodně zbytečných vyloučení, takže jsme se úplně nemohli dostat do hry. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší, jenže opět jsme spálili několik šancí. Z pohledu střel jsme tuto dvacetiminutovku ovládli asi 15:2, ale skóre bylo 1:1. Měli jsme samostatné nájezdy, šance, bohužel se hokej hraje na gól a nevyplácí se nám to, že neproměňujeme příležitosti. Můžeme nad kýmkoliv vyhrát, ale s kýmkoliv také prohrát. Posledních dvacet minut jsme hráli zase úplně jiný hokej, bylo vidět, že se zápas rozhodl v první třetině.“