Šesťáci dvě třetiny drželi naději, pak dostali od Hradce pět branek

Hradec Králové/Liberec - Velká škoda. Tygří šestá třída se dvě třetiny prala s Hradcem Králové o body, v závěrečném dějství ale hned třikrát inkasovala a bylo rozhodnuto. Šelmy prohrály 4:8.

24.kolo, sobota 03. února 2018
8:4
(1:2, 2:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 10. Krögler, 24. Král, 33. Voděracký (Král, Samek), 41. Voděracký, 44. Klíma, 49. Jón (Král, Samek), 54. Král (Samek), 59. Klíma (Pokorný) - 5. Shpilka (Kučera, Macháček), 6. Bartovič (Kadlec Dam., Jína Jan), 37. Shpilka (Plosová), 41. Bartovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

Královští lvi Hradec Králové

Brinkman (Mašín) - Bek, Ficenec D., Klíma, Samek (C), Ondruš - Novotný, Ulrich, Vrbenský, Voděracký, Šinkovský, Jón, Pokorný, Palán, Král, Krögler, Mach

Štrincl - Ficenec J., Ehrenberger, Jína Jak., Kučera, Rozsíval, Jína Jan, Vápeník, Plosová, Klimov, Bartovič, Kadlec Dam., Shpilka, Moussa, Macháček

STATISTIKY ŠESTÉ TŘÍDY V SEZÓNĚ 2017/2018

Zápasy: 23
Bilance: 15 - 2 - 6
Aktuální forma: 1 prohra
Skóre: 184:101
Dosavadní nejvyšší výhra: Kobra Praha - Liberec 3:19 (16.12. 2017)

Do utkání kvůli absenci brankářů šesté třídy zasáhl páťák Jan Štrincl a v první třetině dovedl náš celek do vedení. Tygři po brankách Shpilky s Bartovičem vedli 2:1, ale ve druhé části soupeř ztrátu dotáhl.

Vojtěch Fiala: „I přes porážku musíme hráče pochválit za herní projev a nasazení"

V celém průběhu duelu už se Tygři prosadili pouze dvakrát, zatímco soupeř hned sedmkrát. Mountfield uzmul všechny body, o výsledku rozhodla především třetí třetina, kterou Hradec Králové vyhrál přesvědčivě a jednoznačně 5:1.

Vojtěch Fiala
„Z naší strany byla povedená první třetina, ve druhé části jsme se s Hradečáky přetahovali o každý puk. Ve třetí části dokázal Hradec odskočit a náskok si držel až do konce zápasu. Mrzí mě absence našich gólmanů, díky které si zachytal v mistráku Honza Štrincl (ročník 2007), pro kterého to nebyl jednoduchý zápas. I přes porážku musíme hráče pochválit za herní projev a nasazení.“