Šesťáci nabili zbraň, Slavii rozdrtili deseti zásahy

Praha/Liberec - V posledních duelech nebylo zvykem, že by šesťáci oplývali efektivitou, tentokrát však Slavii nastříleli hned deset branek. Na hřišti dominovali a výkonem tak navázali na minulý zápas s Hradcem Králové.

Zápas Tygři začali velmi dobře a už od samého počátku soupeře výrazně přehrávali. Hrálo se převážně v protivníkově obranné třetině. Z počátku se našemu mužstvo však příliš nedařilo trefovat soupeřovu bránu, ale postupem času jsme se "zastříleli". První branku vstřelil v čase 6:04 Gutsu (Hrabčák). Dále jsme byli výrazně lepší než soupeř a postupně jsme zvyšovali naše vedení. Další branky přidali Vološín (Nebuželský) a Jansa (Šmíd). První třetinu jsme vyhráli 3:0, při počtu střel 11:2.

Druhou periodu jsme začali opět aktivně, i když se nás soupeř snažil přitlačit. Naše další branky přidal postupně Tichon Cherevko (Riedel), pro kterého to byla premiérová trefa v sezóně. Dále pak Hrabčák (Várady) a Vološín. Druhá třetina skončila naším vedením 6:0, střely v druhé třetině 9:3.

Do třetího dějství jsme opět vlétli velmi dobře a soupeře prakticky nepouštěli k puku. Branky postupně vstřelili Gutsu - při vlastním oslabení, Nebuželský (Vološín), Hrabčák (Gutsu) - opět při vlastním oslabení a závěrečnou branku vstřelil opět Cherevko - tentokrát s přispěním protihráče při naší přesilové hře. Celkově jsme podali dobrý výkon, dobře jsme bruslili po celý zápas a navázali jsme tak na poslední zápas, který jsme prohráli i přes dobrý výkon mužstva.

Jiří Bermann
Liberec
„Hráli jsme velmi dobře, kvalitní výkon předvedl i gólman. Byly tam nápadité akce, přičemž jsem s výkonem i výsledkem spokojený. Jsem rád, že se nám podařilo stejně kvalitně odehrát všechny tři třetiny."