Report ze zápasu

Šesťáci nabili zbraň, Slavii rozdrtili deseti zásahy

17.12.2016Petr Oberreiter

Šesťáci nabili zbraň, Slavii rozdrtili deseti zásahy

Praha/Liberec - V posledních duelech nebylo zvykem, že by šesťáci oplývali efektivitou, tentokrát však Slavii nastříleli hned deset branek. Na hřišti dominovali a výkonem tak navázali na minulý zápas s Hradcem Králové.

18.kolo v So 17.12.2016
(0:3, 0:3, 0:4)
HC Slavia Praha
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Zápas Tygři začali velmi dobře a už od samého počátku soupeře výrazně přehrávali. Hrálo se převážně v protivníkově obranné třetině. Z počátku se našemu mužstvo však příliš nedařilo trefovat soupeřovu bránu, ale postupem času jsme se "zastříleli". První branku vstřelil v čase 6:04 Gutsu (Hrabčák). Dále jsme byli výrazně lepší než soupeř a postupně jsme zvyšovali naše vedení. Další branky přidali Vološín (Nebuželský) a Jansa (Šmíd). První třetinu jsme vyhráli 3:0, při počtu střel 11:2.

Druhou periodu jsme začali opět aktivně, i když se nás soupeř snažil přitlačit. Naše další branky přidal postupně Tichon Cherevko (Riedel), pro kterého to byla premiérová trefa v sezóně. Dále pak Hrabčák (Várady) a Vološín. Druhá třetina skončila naším vedením 6:0, střely v druhé třetině 9:3.

Do třetího dějství jsme opět vlétli velmi dobře a soupeře prakticky nepouštěli k puku. Branky postupně vstřelili Gutsu - při vlastním oslabení, Nebuželský (Vološín), Hrabčák (Gutsu) - opět při vlastním oslabení a závěrečnou branku vstřelil opět Cherevko - tentokrát s přispěním protihráče při naší přesilové hře. Celkově jsme podali dobrý výkon, dobře jsme bruslili po celý zápas a navázali jsme tak na poslední zápas, který jsme prohráli i přes dobrý výkon mužstva.

Jiří Bermann

Liberec

"Hráli jsme velmi dobře, kvalitní výkon předvedl i gólman. Byly tam nápadité akce, přičemž jsem s výkonem i výsledkem spokojený. Jsem rád, že se nám podařilo stejně kvalitně odehrát všechny tři třetiny."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: Gutsu (Hrabčák), Vološín (Nebuželský), Jansa (Šmíd), Cherevko (Riedel), Hrabčák (Várady), Vološín, Gutsu, Nebuželský (Vološín), Hrabčák (Gutsu), Cherevko. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 11:27 (2:11, 3:9, 6:7).
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Adamec Ondřej0000
Gutsu Olexander2100
Hrabčák Damián2100
Cherevko Tikhon2000
Jakubec Matouš0000
Jansa Samuel1000
Mitlener Ondřej0000
Nebuželský Adam1100
Oberreiter Petr0000
Riedel Filip0100
Šmíd Petr0100
Várady Daniel0100
Vološín Tadeáš2100

Havlín zůstává Tygrem
Obránce Tomáš Havlín, jenž v Liberci prošel všemi mládežnickými kategoriemi, podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu a zůstane i nadále Bílým Tygrem. Minulý ročník působil převážně v prvoligových Benátkách, stihl ovšem odehrát i pět utkání v tygřím „áčku“. Více se dočtete zde.
středa 21.6.2017
Bruslení s Tygry!
Nezaznamenali jste ještě akci Bruslení s Tygry, která se koná 10. června v 13 hodin? Přečtěte si článek, kde naleznete bližší informace, naleznete ho tady.
středa 7.6.2017
Tygři v reprezentaci!
Mezi vybranými hráči na dva kempy kategorie U16 jsou hned čtyři Tygři, Filip Kovář navíc působí mezi náhradníky. Kdo dostal od nového trenérského štábu pozvánku? Více se dočtete zde.
pondělí 5.6.2017