Šesťáci stále bojují s produktivitou. Spartě byli vyrovnaným sokem, přesto padli

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Praha/Liberec - Šestá třída se i nadále potýká s nepřesnou koncovkou. Přestože byla pražské Spartě více než vyrovnaným protivníkem, kvůli neproměňování šancí ale celku z hlavního města podlehla 2:6.

11.kolo, sobota 28. října 2017
()

Macourek, Tomeš - Průšek, Imre, Macháček, Vápeník, Ehrenberger, Jína - Ulman, Shpilka, Plosová - Kučera, Bartovič, Rozsíval - Moussa, Ficenec, Kadlec

STATISTIKY ŠESTÉ TŘÍDY V SEZÓNĚ 2017/2018

Zápasy: 11
Bilance: 8 - 0 - 3
Aktuální forma: 1 prohra
Skóre: 84:50
Dosavadní nejvyšší výhra: Liberec - Kobra Praha 13:4 (16.9. 2017)

Zase ta produktivita. Tygři byli v utkání se Spartou svému soupeři vyrovnaným protivníkem, i přesto prohráli relativně vysokým poměrem 2:6. Hlavní vinu má na nepříznivém výsledku neproměňování šancí, které naše mužstvo stálo v některých zápasech důležité body.

Vítězslav Jankových o neproměňování šancí:

„Je to určitě dané i přechodem mezi soutěžemi. Liga pátých tříd přeci jen ještě tak kvalitní není. Je to v podstatě krajská soutěž. Pokud tým jede na zápas a vstřelí čtrnáct gólů, není pod tlakem. V šestce už je to opravdu výběr nejlepších hráčů páté, šesté třídy. Je to velký rozdíl. Hráč zjistí, že na některé věci nemá čas. Co může v při neproměňování šancí svého týmu trenér dělat? Musí hráče povzbudit. Na ledě s tím nejde dělat moc nic, je to o dovednosti a šikovnosti. Je potřeba říkat hráčům, aby si na zakončení dali víc záležet. Někteří hráči vidí, že střílejí do prázdné branky, tak to podcení a následně jim gólman střelu ještě třeba chytí. Jsou to ještě děti, takže je to z této strany třeba trochu dané i podceněním situace. Ale je pravda, že už kluci mají samostatné nájezdy a nedáváme góly. Bohužel soupeř je někdy využije. A my bohužel zbytečně, opravdu zbytečně prohráváme, protože si myslím, že herně absolutně nezaostáváme. Prohra 2:6 na Spartě vypadá jako jednoznačný zápas, ale bohužel to tak nebylo. “

Vítězslav Jankových
„Kluci celkově podávají kvalitní výkon, ale v posledních zápasech se potýkáme s neproměňováním šancí. Zápas jsme prohráli místo toho, abychom třeba v první nebo druhé třetině využili velké šance a vedli 3:1. Nedáme ale góly a soupeř ve druhé třetině stejné šance využije. Kvůli tomu prohráváme utkání s kvalitnějšími týmy. Je to škoda, herně za nimi totiž nezaostáváme. A výsledek je vůči nám někdy až krutý vůči, hokej se však bohužel hraje na góly.“

11.kolo, sobota 28. října 2017
()