Šesťáci zvládli zápas o první místo a na Memoriálu Jaroslava Kasíka slaví zlato!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Šesťáci vstoupili do rozhodujícího utkání velmi aktivně a už po chvíli vedli o dvě branky. Strakonice se sice snažily zvrátit výsledek, jenže Tygři vždy dokázali odskočit na rozdíl dvou gólů, a tak se mohou radovat ze zlatých medailí!

MEM4, neděle 05. března 2017

Branky a nahrávky: Gutsu Olexandr, Vološín Tadeáš (Dvořák Jakub), Dvořák Jakub, Dvořák Jakub (Vološín Tadeáš), Riedel Filip (Vološín Tadeáš) - Vondrášek Robin, Solařová Michaela (Lukeš Tomáš).

Stránský Štěpán, Leško Robert - Dvořák Jakub, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Hrabčák Damian, Cherevko Tichon, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš (C), Zverka Michal

HC Strakonice

Císař Metoděj, Kurz Šimon - Šíma Šimon, Drabeš Dominik, Ryba Josef, Zralý Marek, Kubíček Richard, Křivanec Petr, Drančák Samuel (C), Walter Martin, Solař Pavel, Solařová Michaela, Lukeš Tomáš, Prušák Rudolf, Vondrášek Robin

Už po pětadvaceti vteřinách zápasu se do samostatného úniku dostal OLEXANDER GUTSU, který svým zakončení nedal gólmanovi Strakonic šanci. Následně sice nevyužil obrovskou příležitost Damián Hrabčík, to ale Tygrům nemuselo vůbec vadit. TADEÁŠ VOLOŠÍN totiž dorazil do sítě odraženou střelu Jakuba Dvořáka a bylo to už od dvě branky.

Ve čtrnácté minutě ujížděl Šmíd sám na bránu, v rozhodující okamžik však strakonickou svatyni přestřelil. Jihočeský celek se poté dočkal snížení ROBIN VONDRÁŠEK projel domácí obranou jako nůž máslem a kličkou do bekhendu překonal brankáře Stránského.

Hned v úvodu druhého dějství si však mladé šelmy vzaly dvoubrankové vedení zpět. JAKUB DVOŘÁK sice se svou první střelou neuspěl, dostal se ale k dorážce a tentokrát už se z branky radoval. Hned vzápětí ale z brejku opět snížila MICHAELA SOLAŘOVÁ. To si ovšem domácí nenechali líbit. JAKUB DVOŘÁK přidal svou druhou trefu v zápase a zvýšil tak na 4:2. Tentýž hráč to v závěru druhého dějství zkusil od modré, mířil ale příliš přesně a trefil tyč!

V závěrečné třetině už Liberečtí v klidu bránili svůj náskok. Jedinou větší příležitost Strakonic zneškodnil brankář Štěpán Stránský, když skvělým zákrokem vychytal přečíslení soupeře dva na jednoho. Vítězství libereckých šesťáků definitivně potvrdil čtrnáct vteřin před koncem FILIP RIEDEL. Mladí Tygři tak zvládli utkání o první místo a po závěrečné siréně se mohli radovat ze zaslouženého titulu.

Jiří Bermann
„V posledním utkání jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon. Velmi se mi to líbilo a mrzí mě jen zahozené šance, což se opakuje stále dokola. Dostali jsme se do příležitostí, byla vidět spolupráce a myslím, že se na hokej muselo dívat dobře. Strakonice nehrály vůbec špatně, bruslily a měly pohyb, z čehož vznikl pohledný hokej šestých tříd. Jsem pyšný na naše kluky, že takto dokázali zahrát. Opravdu hráli dobře a to nejsou zvyklí hrát před návštěvou, plno rodičů fandilo, byla vypjatá atmosféra a měli v hlavách, že musí vyhrát. Zvládli to a musím je pochválit za to, že i když to bylo nervózní a vedli jsme jen třeba o gól, tak nezahazovali kotouče. Strašně mě potěšili.“

MEM4, neděle 05. března 2017

HC Strakonice